Титаник

  • 11 944
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
сега се сетих, че познавам един момък, чийто дядо е бил на титаник. оцелял е. стигнал е до америка. след време се е върнал в българия и е починал от ненавременна лекарска намеса при спукан апендисит.
та в тази връзка, кой може да каже какво би могло да се предотврати...или промени...

# 16
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
не можах да разбер, защо Титаник е апотеоз на арогантността? newsm78
значи, внимавайте, когато пускате теми, първо правете справка с търсачките и после задавайте малоумни въпроси. не, това не е грубо, а няма думи просто... Sick
филмът ми хареса и преди и сега като го гледах...

# 17
  • Мнения: 389
Титаник се е считал за връх в корабостроенето и лукса, непотъваем заради херметически затварящите се отделения и е бил с недостатъчно на брой спасителни лодки. От които са се възползвали само определени хора.

Лично аз не отричам филма, макар че повече ме трогнаха дребни сцени вместо основната любовна линия. Например двамата старци, които се прегърнаха и си стиснаха ръцете на леглото, докато кораба потъваше.

# 18
мразя го този филм.
Титаник е апотеоз на човешката арогантност.
Жалко за загиналите, но
И си е така.Доколкото знам историята, имало е надпис отстрани "И Господ не може да ни потопи!" SickЕ т'ва ако не е наглост пък.Та точно през този надпис бил разпорен кораба.Не мисля , че Господ го е направил, не ме разбирайте погрешно, но дръзките изказвания са опасни и отключват сили , за които не подозираме, и с които не бихме искали да си имаме работа.

# 19
  • София
  • Мнения: 124
Филмът го гледах и вчера и 98г. И сега и тогава са се запечатали няколко силни момента в мен- майката с дечицата, старците очакващи смъртта, майката със замръзналото бебенце в ръцете. Също и замръзналите вкопчени ръце на главните герои. Има си над какво да се замисли човек...

# 20
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Мен например доста повече ме покърти сцената на майка, приспиваща двете си деца в потъващия кораб, от колкото тази любовна история ...

Мен също тази сцена ме развълнува най-много... единствено тогава, майката със замръзнало дете в ръцете, и когато старците се бяха прегърнали на леглото, ми се насълзиха очите.
Още през 98-ма, не можех да разбера съученичките ми, които плачеха 2 седмици след като гледаха филма. Само да чуеха думата "Титаник" и започваха да реват като оплаквачки "Джаааак! Джааааак!"  Rolling Eyes Повярвайте ми - ревяха! Седим си в час по английски и през два чина чувам подсмърчане... след малко някоя от дружките, разбрала за какво плаче първата, започва и тя да лее сълзи...  Tired

А наистина най-тъжно, поне за мен, беше как майка гледа за последно децата си и знае, че ще умрат... И как завърши приказката си с "вечно млади и красиви"...

Да пази Господ от всякакви трагедии...

# 21
  • Мнения: 389
Само да чуеха думата "Титаник" и започваха да реват като оплаквачки "Джаааак! Джааааак!"  Rolling Eyes

 newsm50

# 22
  • Мнения: 3 334
Гледах го, за 3-ти път. И пак се просълзих. Силен филм. `Казва` много, нормално - не на всички.
и аз така Peace

# 23
  • Мнения: 3 334
Мен например доста повече ме покърти сцената на майка, приспиваща двете си деца в потъващия кораб, от колкото тази любовна история ...


А наистина най-тъжно, поне за мен, беше как майка гледа за последно децата си и знае, че ще умрат... И как завърши приказката си с "вечно млади и красиви"...

Да пази Господ от всякакви трагедии...

да определено даже и сега се просълзих като се сетя Cry

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
гледах филма за 2-ри или за 3-ти път. Все по-тъп ми се струва, ама все по-тъп.
По ми харесват историите на книга за случката, траедията или каквото там искате го наречете.

# 25
  • Мнения: 2 259
А направи ли ви впечетление дебелата новозабогатяла жена?Само тя искаше да помогне,искаше да спаси давещите се мъже на богатите си пасажерки в лодката.Все пак май бедните и по малко богатите имат по големи сърца.

# 26
  • Мнения: 689
Мен например доста повече ме покърти сцената на майка, приспиваща двете си деца в потъващия кораб, от колкото тази любовна история ...
А наистина най-тъжно, поне за мен, беше как майка гледа за последно децата си и знае, че ще умрат... И как завърши приказката си с "вечно млади и красиви"...

Да пази Господ от всякакви трагедии...

да определено даже и сега се просълзих като се сетя Cry

Определено това бяха най-силните моменти в този филм. А любовната история на фона на тази покъртителна човешка драма, просто незнам...ми не върху нея трябваше да пада акцента, и този диамант и всичките му там глупости. Thinking

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 12:47 от dida_p

# 27
  • Мнения: 293
да, бе, и аз зяпах снощи.

1-та част: имам силна слабост към модата от началото на века до към 30-те.. само рокли зяпах и зяпах, напълних очо.
2-та: сериозно заскърбих, че заради поредица от грешки са загинали толкова хора. Помислих си даже да ровна в нета, спомняш си един наш дядо, който е бил на Титаник.. изгледал филма 12 пъти на кино, и в интервю каза, че си било баш така.

А Лео дори не ми се коментира. Виж Кейт - ей на това му се вика сочна мацка. Grinning

Моля, valikir, не обобщавай така щедро за кой кви сърца имал, това е филм, все пак Mr. Green

Кат се фанахте за мойте дрехи, спирка няма. Споко, де, споко.
И "любовта на живота ни" - брей, ако бяха поживяли заедно няколко годинки.. айде, ще се въздържа, че ставам цинична.

Последна редакция: пн, 26 фев 2007, 15:15 от Чесън

# 28
  • Мнения: 46 518
сега се сетих, че познавам един момък, чийто дядо е бил на титаник. оцелял е ...

И моят дядо е бил, но не е оцелял.

Филмът е хубав, въпреки, че Лео и Кейт хич не ги възприемам като двойка ...

# 29
  • Мнения: X
а знаете ли, че бюджетът на филма струва повече отколкото да се направи кораба?

това ме довърши, като го прочетох
имам една книха с любопитни факти около кораба - 1800 и нещо си на брой, но за съжаление остана в БГ

от този филм намразих Ди Каприйо
но наистина стилът на епохата пълни очи

аз също се разчувствах на сцените с майката и дечицата и лебедовата песен на оркестъра

а в САЩ имало клубове по рев - събирали се да си реват за филма ...

Общи условия

Активация на акаунт