Минават ли ви черни мисли,когато се притеснявате за децата?

  • 3 352
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
На всичкото отгоре вярвам, че човек с негативни мисли привлича негативни събития и това ме вкарва в омагьосан кръг - изпитвам страх и се страхувам от това, че го изпитвам.
Да, това е всъщност по-големият страх  Confused

# 16
  • Мнения: 183
То само да ми минавха тези мисли ,добре, но те постоянно са ми в главата.
Като забременях , от страх да не загубя бебето , изобщо не можах да се зарадвам на това , че съм бременна.Сега май се случва същото-постоянно ме е страх и се притеснявам...

# 17
  • Мнения: 4 668
Да , минават ми  Confused Понякога даже се чудя откъде ми идват на ума такива глупости  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 4 473
На всичкото отгоре вярвам, че човек с негативни мисли привлича негативни събития и това ме вкарва в омагьосан кръг - изпитвам страх и се страхувам от това, че го изпитвам.
Да, това е всъщност по-големият страх  Confused

Същественият.  ooooh!

# 19
  • Мнения: 5 183
Абсолютно спокойна съм, като го оставя в градината, или с близки хора.
НО когато сме на някакво много оживено място, като например в4ера - международен Културен фестивал, със стотици хора, които щъкат в разли4ни посоки ... Направо изтръпвам и не го изпускам, а той иска да разглежда, да играе с други деца ... МНОГО ме е страх да не го изгубя, 4ак майу прекалявам, но по-добре така, отколкото да съжалявам един ден ...

# 20
  • София
  • Мнения: 3 421
 Старая се да не мисля лоши неща и да не ставам като майка ми и баба ми(за мен са върха на паниката).
 ОБАЧЕ някой път не мога да се контролирам и си представям такива картинки, че... ooooh!
 Синчето онзи ден при майка ми, звъня аз сутринта да го чуя - никой не вдига телефоните. Аз вместо да си помисля, че не чуват, си представих как е станало нещо с малкият, майка ми и баща ми са хукнали към болницата и са си забравили телефоните...
 Хубавото е, че рядко ми се случва иначе ще изкукам от постоянни притеснения.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Че то само такива мисли ми минават, когато се притеснявам за нея...  Confused Когато я оставихме за първи път при баба и за по-дълго време, не исках да се обаждам да я чуя, за да не ми стане криво и да започнат "филмите" в главата ми.

# 22
  • Мнения: 17 546
Хората са казали: "Това, което си мисли майка ти, когато не си при нея, да не те стига!" Май всички сме еднакви! Големият ми син е почти на 17, но и до ден днешен в 19 часа ми се обажда по телефона да каже, че е свършил училище и пътува към вкъщи и се намира там и там (че учи далече), научих си децата да цепят минутата на две като трябва да се приберат и да се обаждат! Като бяха малки, близнаците в къщи - баткото на градина, с едно по-малко и все едно ми ги няма всичките...

# 23
  • Мнения: 28
Естествено, че и аз се притеснявам, но мисля, че с малко работа над себе си човек може да се отучи от големи и ненужни притеснения. Аз дори считам, че с притесненията си понякога провокираме неприятните случки. Иначе наистна се моля на господа да я пази и й стискам палци да има късмет. Хубаво е да се осланяме на "седмото чуство", но много трудно се научаваме да го разбираме. Онзи ден нещо ме притесни, както си бях на работа и дори излязох да си проверя колата, нещо ме караше отвътре! Оказа се, че в същия момент, леля, на която разчитам да ми вземе детето на 5 год от занимания е закъсняла и нашата сама се е оправяли и се е върнала при охраната. Почти е сугирно, че в най-скоро време ще й дам стар мобилен телефон, на който да я търся в случаите, когато ми притреперва сърцето.

# 24
  • Мнения: 1 640

Даа, може би това е някакъв синдром на майките, които сами си гледат децата (и аз съм от тях)  Thinking Изключително неприятно е - аз нямам доверие на никого, освен на себе си. Получава се омагьосан кръг - хем съм тотално скапана, хем дори и да имам възможност, не бих го оставила на някой друг да го гледа, защото непрекъснато ще го мисля. Тъпа работа  Tired
    По същия начин се чувствам.Омагьосан кръг-изморена,изнервена от капризи,обслужване и домак.работа,крещяща често и всъщото време не се отделям от детето , не давам на никого да го гледа за повече от 30 мин,защото се боя,че нещо непредвидено ще стане и аз /която най добре познава детето си/ няма да съм там и да отреагирам своеврвменно и правилно.Истината е ,че мъжът ми и майка ми все дпоускат грешки,когато им я оставя/дори и за малко.Примерно:разменени обувки-лява на десен крак и дясна на ляв крак;събуване на обувките , без да ги разкопчеят; обуване наопаки на памперса-с картинката на кръста. Rolling Eyes NaughtyМоже да са дребни прегрешения,но аз се дразня и избухвам.
   Защо детето ми да страда заради разсеяността им! ooooh!Като не могат да са внимателни -да си гледат работата,а аз -детето. Трудно е,но не невъзможно.Само се моля да съм здрава ,за да го правя и занапред.


# 25
  • Варна
  • Мнения: 7
здравейте мами и аз съм в този отбор с лошите мисли за това не пускам сина си на ясла много ми е трудно в къщи и понякога изперквам съвсем но предпочитам така отколкото да се поболея от мисли къде е добре ли е .

# 26
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Да ви кажа честно едв ли някоя майка има без тези мисли.Аз сега като е по голяма се тревожа повече отколкото като беше по малка и дано не подължава така , че като стана седми осми клас няма да мога и да спя.

# 27
  • Мнения: 8 505
Случва се понякога,но бързо ги прогонвам от главата си.

# 28
  • БГ
  • Мнения: 351
и аз съм от този отбор,макар децата да са вече по големи на 7 и 16 год. постоянно ги мисля,дори съм забелязала че като не са вкъщи и чуя да свири сирена на линейка ми се свива стомаха.Май ще е така цял живот не зависи от възрастта на децата, когато бяха малки и ги държах за ръка бях най добре. Thinking

# 29
  • София
  • Мнения: 6 999
Ох, то бели изобщо не ми минават - само черни  Confused
Майка ми все ме заплашва, че няма да ми гледа детето ако не спра да я тормозя по телефона. Отделно ми казва, че отрицателните мисли се случват. По едно време всяка сутрин като я оставях в градината ми минаваше мисълта дали не я виждам за последно и прочие...  ooooh!

 



Общи условия

Активация на акаунт