Гърне, ама как?!?

  • 5 954
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 601
За пръв път влизам в този подфорум, но съм очарована.Страхотни сте всички.Винаги съм мечтала да имам близначета, ама сега вече като имам една немирница трябва да внимавам, че да не подейства приказката "Внимавай какво си пожелаваш...."
Pettya® , мила, включвам се само да ти кажа, че според мен трябва да внимаваш с това "не" да не вземеш да я стресираш и после да не иска да ака /казвам го от наблюденията по племенника ми/.Според мен не трябва да го казваш - детето има нужда да се облекчи, това е естествен процес, на тази възраст е трудно да се контролира.Може като й кажеш "НЕ" да си помисли, че прави нещо лошо. Нека не- тата винаги да са за белите.
Аз лично отскоро слагам моята принцеса на гърнето. Още първият път детето се изпишка, но ние реагирахме бурно и с ентусиазъм.Това обаче я стресна и после се страхуваше от гърнето.Чаках 1 седмица докато го позабрави.После лека-полека пак го сложих в стаята.Вече я слагам на него и тя си пишка, особено като кажа "пиш" виждам, че се напъва да пишка. Изхожда се без проблем, но никога не реагирам бурно, а се държа естествено.
Няма ли вариант да вземеш две гърнета и да ги сложиш едновременно  newsm78
 Дано не съм се натрапила с включването си. А това е за вас, мамчета. Възхищавам ви се -   bouquet  bouquet  bouquet
Изобщо не се натрапваш! Отворени сме и за мненията на единичните мами Laughing.
А за "НЕ"-то - аз като и казах "НЕ" и тя наистина се сепна и после един час висяхме на гърнето и нищо, та мисля да не и "НЕ"-кам, че явно наистина си е помислила, че прави нещо лошо. Такава ми беше първата реакция. Embarassed
С 2 гърнета сме. Тупвам ги с/у мен и ... цирк "Буш"! С моя "меден" глас такива песни пея, че ум да ти зайде! Laughing
 

# 16
  • София
  • Мнения: 213

   Тъй като още не седим стабилно засега не ползвам гърне, а ги държа аз,  надявам се да стане скоро за да може да не се налага да ги държа  Simple Smile
   В началото иначе и ние бяхме по същия начин, като се събудят и веднага пишкаха сега ако е в разумни граници се изчакват  Simple Smile
[/quote]
Ей това направо ми скръсти очите, браво на тази мама. Аз мойте на годинка не можах да ги науча и на две сами си ги свалиха памперсите. Отлепваха ги и ги махаха. Тогава гърнето си дойде без проблеми ревове и истерии от моя страна  Joy

# 17
  • Мнения: 7 640
събирам сили да направя като vedrra

# 18
  • Мнения: 243
И ние правим опити от 2-3 месеца, но явно не съм била достатъчно упорита, защото някой път седят, друг път не искат изобщо. Някой път си свършват работата ( и акат, и пишкат), друг път и по един час да седят пак не става...Случва се да ги държа по 30 минути на гърнетата без резултат и точно като ги преоблека....напълват гащите smile3511. Знам, че трябва по-често да ги слагам, но понякога направо ми писва да свалям и слагам памперси по 100 пъти. Направо се чудя как ще свикнем newsm78

# 19
  • Мнения: 7 803
И ние правим опити от 2-3 месеца, но явно не съм била достатъчно упорита, защото някой път седят, друг път не искат изобщо. Някой път си свършват работата ( и акат, и пишкат), друг път и по един час да седят пак не става...Случва се да ги държа по 30 минути на гърнетата без резултат и точно като ги преоблека....напълват гащите smile3511. Знам, че трябва по-често да ги слагам, но понякога направо ми писва да свалям и слагам памперси по 100 пъти. Направо се чудя как ще свикнем newsm78
същия купон е при нас  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 138
ние пък сме на 2г и  2 месеца и още сме на пампи. чакам лятото и не се самозалъгвам , че сега в тази зима ще успеч да ги накарам да свикнат с гърнето или по гащи само да ми тичат из къщата. спомням си как миналото лято пишкаха навсякъде, така де , те от къде да знаят....хехе, а когато излизахме навън, без пампи, ги сменях по веднъж и направо ги прибирах, защото нервите ми бях атака опънати.....леле...голям зор ни чака тези по-мързеливичките като мене.....

# 21
  • Мнения: 903
Айде, айде, хич не сме мързеливи.
Мен ми казах от яслата където ще ги записвам август месец, че ще ги научат ако не съм успяла Laughing

# 22
  • Мнения: 7 640
Айде, айде, хич не сме мързеливи.
Мен ми казах от яслата където ще ги записвам август месец, че ще ги научат ако не съм успяла Laughing
бе тайно и аз така се надявам, меду другото, и моите оттогава ще ги пращам Grinning

# 23
  • Мнения: 903
Айде, айде, хич не сме мързеливи.
Мен ми казах от яслата където ще ги записвам август месец, че ще ги научат ако не съм успяла Laughing
бе тайно и аз така се надявам, меду другото, и моите оттогава ще ги пращам Grinning
То май всичко заедно правим. Нали по едно и също време сме родени Grinning

# 24
  • Мнения: 4 458
Аз моите така и не можах да ги науча на гърне.  Crazy

Научиха се в яслата и то гледайки от другите деца. Същото и с памперса. В яслата спяха без проблеми само по гащи а в къши не..... Стимула е доста важно нещо  Peace

За протокола, почнаха на гърне около 2г.  Мисля че има много по-важни неща от развитието на детето на които трябва да акцентрираме отколкото висенето с асове пред гърнето..... Всичко става както казваше Сакскуборготски "като му дойде времето"  Whistling

# 25
  • Мнения: 53
Моите синчета са на 1 г. и 3 м. и още не съм ги слагала на гърне. Просто нямам нерви, а и в големите книги пише че до 18 месечна възраст децата много трудно възприемат този навик. Затова че поизчакам и ако трябва и до 2 години ще сме с памперси. В крайна сметка не струват милиони, а нервите които трошим за това никой никога няма да ни ги възстанови.
Аз също съм на мнение че когато дам децата на ясла, там щат не щат ще се научат да ходят на гърне и да си казват.

# 26
  • Мнения: 1 895
Има една теория, според която децата са готови за гърне, когато започнат да слизат сами по стълби. Не схващам логиката, но за нас периода напълно съвпадна - свалихме дневният памперс на 2 годинки, а нощният на 3. Не съм ги насилвала, първото им сядане на гърне беше в яслата на година и 8 месеца. Както при повечето от вас първоначално нямаше никакви резултати, но постепенно се научиха. Търпение му е майката, няма ненаучили се, а това бързане със свалянето и на нощните  памперси още от бебешка възраст не го разбирам.

# 27
  • Мнения: 7 640
Има една теория, според която децата са готови за гърне, когато започнат да слизат сами по стълби. Не схващам логиката.............
кото

логиката по принцип е, че някои процеси от нервно-психическото развитие са взаимносвързани. Това със стълбите съм го чела за карането на колело. Моите слизат сами, но подпирайки се нс стенстс. Това брои ли се newsm78

Киара
, аз пък се безпокоя дли в яслите не ге насилват, щото моите дори не искат да сядат на пустите цукала Sad

# 28
  • Мнения: 7 803
теди вече 8 дни е без памперс  Mr. Green сега остава да науча и тони  baby_neutral

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 580
    Браво, Всевиждаща! Това си е голям успех!
    Да видим ние кога ще я свършим тази работа! Thinking

Общи условия

Активация на акаунт