не мога да се въздържа

  • 1 627
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Аз също купувам много - предимно книжки. Дъщеря ми се радва много на нова книжка. И към играчките не остава безразлична, но съм я свикнала, че те се получават само, когато има празник или някакъв повод. Иначе - не. За нея подаръче означава книжка или някакво списание като за възрастта й. Отказах се от играчките преди време, когато тя всеки ден ми поръчваше по телефона, че иска "нещо ново". Получаваше се така, че новата играчка й омръзваше изключително бързо и после чакаше поредната нова. Затова въведохме нов метод, който засега действа безотказно. Дрешки се изкушавам да й купувам само, когато съм в чужбина. Нещо силно ми грабва погледа и знам, че ако се откажа да го взема, у нас няма да го открия, след което ще съжалявам.

# 16
  • Мнения: 1 180
И при мен е същото - всеки божи ден нещо се купува за децата. Не знам дали постъпвам правилно, почти нищо не отказвам. Големият ми син всеки ден, още със слизането си от училищния бус, преди да ме поздрави ми задава въпроса "имам ли подарък?". Май прекалявам, но наистина ми доставя удоволствие .... и като им видя светналите очички.... Hug

# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз имах същия проблем. Когато му купихме 1 кола, не я пусна повече от 1ч., не я даваше дори да я видим, толкова много и се радваше и се смееше с глас като му я подадох. В един момент обаче, дори не се радваше на играчките, купувам му нова, поглежда я и я мята някъде сред купчината с други. Ако му е по интересна ще я вземе безразлично ще си поиграе 2-5мин. с нея и пак ще я метне. Реших, че няма да му купувам повече играчки, докато сам не поиска или не се усети нужда от тях. Но понякога се изкушавам и купувам пак. Но що се отнася за книги, въпроса е по различен, той много обича книгите, като беше малък детските книжки, но от около 6-8месеца харесва енциклопедиите с животни. Скъпи са, но според мен си струва инвестицията, 1 енциклопедия е знае наизуст познава всички животни (дори животни които ние с баща му не сме нито виждали, нито чували, а още по малко да им знаем имената), но той ги знае всяко по име. Затова му купих още една. Влагам пари само в дрехи и неща които ще му помогнат да се развива интелектуално.

# 18
  • На небето
  • Мнения: 5 530

А за разглезването зависи от възрастта на детето, лошо става ако свикне така, после в пубертета ще ви изнудва яко.

# 19
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Незнам дали ги разглезваме,но аз и купувам дори когато тя нищо не ми е искала.Избягвам китайските пласмаси,защото много ме дразнят,но книжки за оцветяване,четене,конструктори и всякакви такива занимателни,ми се струва,че не разглезват детето ,а по скоро го занимават.Предполагам,че почти всички са така,нещо което кара детето да се чувства щастливо стимулира родителите,най-приятното чувство доволната усмивка на детето!

# 20
  • Мнения: 522
Правя го и аз,даже мисля,че съм безнадежден случей,защото съм се опитвала да се ограничавам,но...не става.Опасявам се обаче,че това не емного хубаво и рано или късно ще се обърне срещу мен Blush.

# 21
  • Мнения: 1 640
   ooooh!и аз съм от купуващите.Когато беше на 1+ година през ден тичах до книжарницата за нова книжка,после -къщички и коли с отвори за разл.фигурки;сега пък пъзели най-различни.Смятам,че при мен е въпрос на неизживяно детство и най вече компенсация за липсата на толкова красиви играчки в моето детство.
  Понякога натрапвам на детето играчка,която аз много съм харесала,а то не се впечатлява от нея. Confused SickНакрая се и ядосвам и на детето ,и на себе си.

# 22
  • Мнения: 4 629
Купувам играчки или по повод или, ако има нужда от нещо. Не е лишен от нищо синът ми - има достатъчно играчкии книжки. Не виждам смисъл всеки ден да купувам колички, пъзели,топки... да трупаме все повече и повече  Crazy.

Ако на децата се купуват много играчки не мисля, че се разглезват. Но пък се учат на желание за излишък и трудно оценяват това, което имат.

# 23
  • Мнения: 251
И аз редовно правя подаръци, не мисля, че не е редно - само като и видя усмивката и всякакви съмнения се изпаряват  Simple Smile

И аз така! Ама какво да се прави Laughing

# 24
  • Мнения: 3 089
аз пък не купувам  newsm78 и не че съм скръндза, но в голяма част от нещата по магазините не виждам смисъл. може би детето го вижда, но, милото, нали не може още нищо да ми каже  Joy
дрехи /и обувки/ купувам много и на често. но това е просто необходимост при нас - петра расте буквално с часове. да не говорим колко се мърля. и просто ми писва всеки ден да пера.
за играчките обаче съм твърда - има 5-10 извадени /едното може да е конструктор от 40 части, но всъщност си е 1 вид играчка или кутия с кубчета/ и толкова. а навън тръгваме само с топка и принадлежности за пясъчник; а когато е с гледачката даже вземат само х 1 топка.
книжки има 10-тина. разглежда ги с интерес и си 'чете' нещо. и толкоз.

може би петра е още малка и затова положението е такова, а може просто аз да се цепя от 'нормалното' поведение. де да знам.

при всички случаи, щом се чувствате добре и не усещате децата си като безумно лигави и безотговорни към вещите си, значи всичко е о.к.
дай боже всекиму да има толкова парички /или умения/, за да успява да зарадва всеки ден детето си с нещо ново и различно  Peace

# 25
  • Мнения: 1 446
И аз не мога  Laughing , но какво от това ? Има ли по - хубаво нещо от мисълта , че ще  зарадваш детето си ...
В крайна сметка не е задължително това да доведе до разглезване ...

Единствено се съмнявам ,че прекалявам с дрехите , които му купувам , но това е друга тема  Confused
Ох и аз съм същата. В никакъв случай не се разглезва едно дете от подаръци.

# 26
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Аз купувам предимно книжки,тъй като той обича да четем.Иначе играчки никога не сме му вземали кой знае колко много,изключвам занимателните тетрадки и моливите..Купихме му два конструктура от по 300 части еднакви,и ако щете вярвайте но няколко години се занимаваше постояно с тях.От година е на вълна коли.Има доста но всички са му подарък за рождения ден или от дядо коледа.По скъпи играчки му подаряваме само за коледа,и то едно нещо.Има 3 пъзела но като ги научи губи интерес.Миналата седмица каза, че иска с парите от касата да си купи кола.Първо си хареса модела в метро(метални защото другите са еднодневки)и на следващото ни посещение вече си носеше гордо париците Money и отиде директно да вземе тази която бе харесал. Laughing.Мисля,че като си е събирал левчетат и стотинките сам няколко месеца ще я пази доста повече. Wink PeaceА вие как мислите ?
А иначе все ми се струва,че не му купуваме доста рядко нещо ново и ми е виновно Weary.Но спорд мен хубавите играчки са доста скъпи,а не можем да си позовлим да даваме големи суми за играчки редовно.

# 27
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Определено се разглезват децата от многото подаръци  Rolling Eyes Аз си имам в къщи едно такова презадоволено и разглезено. Въпреки това продължаваме да го обсипваме с нови придобивки, защото ни доставя удоволствие  Twisted Evil Имам чувството че от тази гледна точка малката е доста ощетена, много по рядко пазарувам за нея, но пък тя проявява голям интерес към батковите джунджурии  Laughing
И с книжките е ненаситен, предпочита да ги купим от колкото да ги вземем от библиотеката  newsm78
Така че ако можете да се контролирате, направете го  Peace научете ги да ползват книги от библиотеката, а не винаги да ги купувате.

# 28
  • Мнения: 1 220
 Аз не купувам без повод и подаряваме само по 1 подарък. Страх ме е да не възпитаме консуматори.  Всеки път се сещам за брат'чеда на Хари Потър, който броеше подаръците!  Shocked

# 29
  • Мнения: 2 891
Аз купувам много неща за детето си - книжки, играчки и т.н. Мисля, че не глезя него, а мен самата  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт