ПМС - не се издържа вече!

  • 15 923
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 420
Пробвала съм и една билкова рецепта за ПМС, която също помага, но да вариш билки си е играчка, затова напоследък се оправям с хомеопатия.
Все пак пускам рецептата тук за тези, които се притесняват от хомеопатията и имат желание да пробват с билки.

15г цвят от лайка
15г дяволска уста
10г плодове от шипка
10г градински чай
10г цветове от глог
10г бял блатен смил
10г жълт кантарион
10г бял равнец
10г цветове от невен

Две супени лъжици от билките се заливат с 500 мл вряща вода и се варят 4-5 минути на слаб огън.
Оставя се да престои един час.
Прецежда се.
Подслажда се с мед.
Пие се затоплена 2-3 пъти дневно по половин чаена чаша.

Имах някъде записана и една билкова смес, с която отвреме навреме може да се прави успокояваща вана или баня на краката, ако някой прояви интерес, ще я потърся.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 383
В дрогериите продават т.нар. хранителни добавки за облекчаване ПМС, съдържащи фито-естрогени, най-вече със соя. Бях виждала в дрогериите "Лечител".

# 17
Здравей PAIN и аз съм така но при мен започва имам чувството една седмица преди това пия "седатив" на билкова основа. Това е някакъв кошмар имам чувството че ставам друг чоевк преди да ми дойде  Embarassed Поне се оспокоявам че не съм само аз  Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 2 521
Ох, и аз съм в тоя клуб момичета!
При мен този период понякога е до 10 дена, чувствам се напрегната, нервна, подпухнала, с повишен апетит, качвам килограми, гърдите ми де напрягат и стават силно болезнени, корема също ме наболява все едно ще ми идва, кръста ме придърпва, ....  Cry Cry много ми е зле, върша глупости и се чувствам тъпа!
И с идването на менстр. всичко изчезва като с магическа пръчка!

# 19
  • Мнения: 2 751
Ох, и аз съм в тоя клуб момичета!
При мен този период понякога е до 10 дена, чувствам се напрегната, нервна, подпухнала, с повишен апетит, качвам килограми, гърдите ми де напрягат и стават силно болезнени, корема също ме наболява все едно ще ми идва, кръста ме придърпва, ....  Cry Cry много ми е зле, върша глупости и се чувствам тъпа!
И с идването на менстр. всичко изчезва като с магическа пръчка!
И аз така...около 7 дена преди цикъла smile3516 newsm61
Обаче като ми дойде и ставам най-хрисимата на света  Flutter Flutter

# 20
  • Мнения: 2 751
Не е нормално да имаш изразени симптоми на ПМС (Пред-Менструален Синдром), независимо от това че с течение на времето някои свикват с това. Искам само да вмъкна, че Китайската медицина разглежда всяко психо-емоционално състояние като предизвикано от дис-функция на някой от органите в тялото, и лекувайки го този орган се оправя и цялостното състояние на индивида. Оставен на само себе си, ПМС води до увреди в целия организъм, и естествено най много в областта на матката и малкия таз, и гърдите, и на някои органи особено на черния дроб. Е, хубавото е че лечение има, и със класически лекарства, а и със средствата на Алтернативната Медицина. Така, oсвен с противозачатъчните - което е заместителна терапия, за лечение може да се използва иглотерапия, билколечение, различни видове гимнастика между които ЧиГонг, и диета. Може и хомеопатията да помага, но аз не съм я учил и затова предпочитам да пиша само за това което знам.
Е, то излиза, че всички жени имат сериозни здравословни проблеми  newsm12

# 21
  • Мнения: 146
Не при всички жени проблема с ПМС е толкова изразен, че да е сериозна заплаха за постепенно разваляне на здравето им. Изразеният ПМС е сигнал, в който някои намират смисъл и подтик, а за други е само поредната досада която трябва да се изтърпи.

Общи условия

Активация на акаунт