Зайче и самолет

  • 588
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте!Налага ми се да замина да живея в чужбина,но имам домашен любимец зайче,как да го пренеса до Германия за да не се натоварва психически.Не знам с автобус ли ,някой приятел  с кола ли да помоля,самолет ли?

# 1
  • София
  • Мнения: 353
1. Консултираш се с ветеринар кое транспортиране би било най-щадящо за зайчето

2. Звъниш на самолетната/автобусната компания, за да разбереш какви са изискванията за превоз на зайчета.

ПП. Ако ще пътуваш със самолет, намираш авиокомпания, която позволява животинчетата да пътуват в кабината (с хората). Ако трябва да пътува в багажно отделение, може и да не оцелее. Там температурата е доста по-ниска, и много по-шумно отколкото в кабината. А и по-страшно.

Успех!

# 2
  • FRANCE
  • Мнения: 2 704
На теория със самолет е най-бързо, но много малко авиокомпании приемат зайчета (за разлика от кучета и котки). Виж варианта с кола и възможност за почивка и разходки. Зайчето свикнало ли е на каишка?

# 3
  • Мнения: 12
На теория със самолет е най-бързо, но много малко авиокомпании приемат зайчета (за разлика от кучета и котки). Виж варианта с кола и възможност за почивка и разходки. Зайчето свикнало ли е на каишка?
На теория със самолет е най-бързо, но много малко авиокомпании приемат зайчета (за разлика от кучета и котки). Виж варианта с кола и възможност за почивка и разходки. Зайчето свикнало ли е на каишка?
Не,винаги си е било вкъщи на свобода

# 4
  • FRANCE
  • Мнения: 2 704
На дъщеря ми зайчето е с нещо подобно, съобразено с размера. За сега не е пътувало повече от 4 часа с кола.
В клетка за транспорт на котки е. Вътре слагаме на дъното абсорбираща пелена за еднократна пелена, после слама, храна и вода.


Все пак звънни на авиокомпанията (предполагам Луфтханза). Преди не искаха, но може вече да приемат зайчета. Успех

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 219
Същото "якенце" имах за котенцето ми. Пренесох го с БГ еър и по същия начин описан от мадам. Имаше един напрегнат момент, докато преминем от гейта до самолета с автобус и се качваш по стълбите, шумът от двигателите подлуди моето коте. Не знам как е при зайчета. Дали има и за тях някакви успокоителни капки за пътувания.

# 6
  • Мнения: 4 261
Най-много да има два дни път с кола, Германия не е много далече. По-добре пътувайте така, а и багажът в началото е повече и колата осигурява носенето му (почти) без ограничения.

Общи условия

Активация на акаунт