сметките у дома

  • 3 571
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами...не мога да преценя. Чисто физически мъжът ми плаща всичко, защото неговата заплата дават на ръка, а и има повече свободно време от мен. Когато трябва да се купи нещо по-обемно и да се плати с карта или на кредит, ползваме моята и така... Абе как е възможно в едно семейство да се делят парите Shocked

# 16
  • Варна
  • Мнения: 261
И двамата работим и парите ни са общи.Няма "мои",няма "твои".Всичко е на едно място и от там се взима и за сметки,и за храна,и за малкия.
Въпреки че имаме познато семейство,в което разходите се делят,включително и тези за детето и всеки си разполага с неговите си пари.Те са на варианта "моето си е мое".Случвало се е жената да иска назаем пари от мъжа си и после му ги връща.Иначе са едно нормално семейство.
Но това да делиш пари,аз не го разбирам и честно казано не го приемам.

# 17
  • София
  • Мнения: 10 858
Само мъжа ми работи, аз не съм работила никога.
Всички разходи са на негов гръб. Mr. Green

# 18
  • ново
  • Мнения: 5 962
Работим и двамата, парите са общи, оставяме ги на едно място и всеки си взима. По принцип харчим първо мойта заплата, защото я получавам на ръка, ако има нужда от още пари теглим от неговата дебитна карта. По този начин спестяваме по малко пари, те си остават в неговата сметка, от тях правим по-големи покупки.
До скоро не работех, но нещата стояха пак по същия начин - общи пари, а не негови.

# 19
  • Мнения: 2 700
Работим и двамата. Парите са ни общи, но аз държа по-голямата част от тях, тъй като аз плащам консумативите и пазарувам по-основните храни. Всеки си отделя на заплата личен фонд за месеца.

# 20
  • Мнения: 2 220
У нас няма такова понятие "мои" и "твои" пари. Аз плащам сметките и пазарувам - доставя ми удоволствие, но основно с парите, които изкарва той. Аз съм по майчинство, но дори и като работех вземах по-малко пари от него - въпреки това не съм се чувствала никога зависима, нито пък той - като човека, който изкарва парите. Общо взето в него има по 10-20 лева, другите са в моето протмоне.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Ние не сме съквартиранти,а семейтво все пак......сметките са ни общи,не ги делим!
Peace Обикновено аз плащам сметките-имам повече време през деня затова.

# 22
  • Мнения: 1 364
И двамата работим, парите са общи. Не правим сметка кой колко пари харчи.

# 23
  • Мнения: 14 133
И двамата работим, парите са общи.
И при нас е така!!!

# 24
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
И двамата работим - парите - общите - стоят при мен Wink....аз имам повече възможност да ходя да плащам сметките.

# 25
  • Мнения: 220
Ние пък си делим всички разходи 50:50 и не мисля че това е нещо не нормално. Като си поучим заплатите сядаме и правим разпределение на парите по пера. Естествено ако някой закъса другия му помага. Всяко семейство само си решава как ще разпределиа парите, но за нас това е идеалния вариянт. Съпруга ми харчи толкова колкото има и ако си остави цялата заплата в портмонето ще ги изхарчи за 2-3 дни  Rolling Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 8 932
И двамата работим. Никога не сме деляли парите на мои и твои, слагаме ги на едно място и от там вземаме. Винаги ми е било много странно такова деление на мои и негови, даже не мога да си го представя на практика как става като се живее в една къща Shocked
Има, има! Мойте свекъри са така, изпокарали са се за тия пари. Затова той (който има пари) си купува саламче и кашкавалче и си ги яде, а тя се чуди каква нова манджа да си измисли с картофи. Разделили са си плащанията на сметките, той тока, тя телефона и постоянно седят без телефон по тая причина и т.н. Добре, че мъжът ми е видял примера в ситуацията и нашите отношения са перфектни, както ти си ги описала.

# 27
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
И двамата работим. Той действа с парите в брой, щото така му плащат, аз се занимавам с плащането на сметките, заема и лизинга - през И-нет, т.е. с безналичните плащания. Всеки си има кредитни карти и се плаща от тях, но общо - не делим парите на мои и твои. Зависи от наличностите по картите, наличните пари и харчовете за покриване.

# 28
  • Мнения: 663
Сякаш говориш за някакви съквартиранти,а не за семейство.
Никога не сме си правили сметка кой колко дава за "консумативи".И двамата пазарим,и двамата плащаме сметки без да обсъждаме кой плаща и кой "взима участие".
И при нас е така

# 29
 ох,май не се изразих правилно не става дума да си делите сметките примерно ти ток,аз гсм...ами примерно жената само работи и плаща всички сметки + храна абе всичко,мъжа не взима за сега участие в тази дейност/може би за в бъдеще ще вземе/...парите, които жената носи стигат за всичко и мъжо си е спокоен по тази причина,обаче жената демек /аз/ иска да се поглези я дрешка,я парфюмче,костюмче за работа,фризьор обаче не й остават за това пари, защото всички пари отиват за другите неща и /аз/ съответно  започвам да се нервирам от тази работа?Проблема е че изкарвам пари,но не ми остават за лични мои неща?

Общи условия

Активация на акаунт