Случва ли се да са ледени ръчичките на вашите бебета?

  • 3 777
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 483
Особено сутрин като го пипна милото, е с толокова ледени ръчички... може би защото спинка с ръчичките нагоре и почти не мърда, но се притеснявам да не му стане нещо а ръкавички няма да търпи.  При вас как е?

# 1
  • Мнения: 2 005
Пипаш вратлето-щом е топличко,няма за какво да се притесняваш Rolling EyesНали няма признаци на някаква болест-настинка имам в предвид newsm78Моят син също обича ръчичките му да са навън и на по-хладно по-добре си спи Hug

# 2
  • Мнения: 475
На бебка винаги са й топли,но знам,че на бебчетата е нормално да са им студени и крачетата и ръчичките,така че няма страшно.ако вратлето е топличко всичко е ок. Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 368
На Влади също са му студени ръчичките почти винаги, но като спи са му топли. Понякога и крачетата са така. Питах педиатърката, каза че е нормално.

# 4
  • Мнения: 1 004
Аз я обличах много леко и почти винаги ръцете й бяха студени/ледени. Нищо й нямаше.

# 5
  • Мнения: 1 029
И аз сутрин често я намирам с почти вледенени ръчички. Верно е, че в стаята температурата не е много висока, но пък тя е добре облечена и вратлето й е топличко. Предполагам, че е нормално и няма причина да се притесняваме.

# 6
  • Мнения: 4 784
и на Калоян са му винаги отвън ръцете, не търпи ръкавички, завивам го, но той пак си изкарва ръчичките навън и все са му студенички, но ми лекари казаха, че е нормално и няма място за притеснение. Иначе аз като му ги хвана в моите и така му ги топля.

# 7
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
На Влади в повечето случаи са му студени ръцете.

# 8
  • Мнения: 1 273
На Влади в повечето случаи са му студени ръцете.

И на Боби  така Peace

# 9
  • Мнения: 1 691
Редовно са му ледени. Стоплят се само като спи.

# 10
  • Мнения: 6 164
Като беше малък да, няма нужда от ръкавици! Stop

# 11
  • Мнения: 1 243
Дъщеря ми още като се роди ръчичките и крачетата и ту бяха топли ту студени.

# 12
  • Мнения: 2 677
Почти винаги ръцете му са студени.
Пипай носа.  Peace

# 13
 Да понякога са и студени ръцете, но нослето ако не е студено - няма проблем

# 14
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
И аз не слагам ръкавички,но рядко са студени ръцете.Знам че за повечето бебета е нормално. Peace

# 15
  • Мнения: 104
Първите  2-3 месеца винаги беше със студени ръчички и крачета,малките бебоци имат недостатъчно оросяване на крайниците.Но сега  даже са му по-топли и от моите.  Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 3 064
Студени са, да. Няма проблем Peace

# 17
  • Мнения: 942
и на Калоян са му винаги отвън ръцете, не търпи ръкавички, завивам го, но той пак си изкарва ръчичките навън и все са му студенички, но ми лекари казаха, че е нормално и няма място за притеснение. Иначе аз като му ги хвана в моите и така му ги топля.
Ние сами си махаме ръкавичките SadИ следователно винаги са й студени ръчичките

# 18
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Много често е със студени, чак ледени ръчички.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 424
и нашите са студени особено след сън.

# 20
  • Мнения: 483
значи няма страшно
  bouquet

# 21
  • Мнения: 3 478
На моята пък почнаха да и стават студени като почна да лази.

# 22
  • Мнения: 503
на бебока постоянно са ледени Wink

# 23
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
А, какво става с моя комп. Thinking
Искаш да ви кажа, че ръчичките винаги са и студени, от самото раждане и днес така....

# 24
  • Мнения: 338
При нас често е така, но това не ме притеснява Hug

# 25
И аз се притеснявам защото и нашите ръ4и4ки почти винаги са ледени, но и на мен ми казаха че било нормално.То маи всичко което ми се струва ненормално и ме стяска било нормално. Rolling Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 2 882
На Влади също са му студени ръчичките почти винаги, но като спи са му топли. Понякога и крачетата са така. Питах педиатърката, каза че е нормално.
И ние сме така.

# 27
  • Мнения: 422
Аз също се притеснявах, но ми казаха, че това било признак, че всичко си е наред с бебето.

# 28
  • Мнения: 2 159
и ръчичките и крачетата са ни ледени, но не се притеснявам

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И при нас е така ,но знам,че не е проблем.

# 30
  • Мнения: 100
И на моята бебка ръцете и са все студени , особено след като ги намокри с нещо . Това досега не ни е създавало проблем , мисля , че е нормално.

# 31
  • Мнения: 999
Почти винаги са и студени ръчичките

# 32
  • София
  • Мнения: 3 448
Да, разбира се, понякога се случва.

# 33
  • Мнения: 574
Да, разбира се, понякога се случва.
Peaceно не мисля 4е е страшно

# 34
  • Мнения: 117
казват че това е нормално.
Ами те все са отвити, нагоре и в едно положение продължително време.
Как да бъдат  newsm78

# 35
  • Мнения: 390
Почти винаги са студени-особено нощем-и тя спи с ръчичките нагоре и отвити и затова.Но крачетата ни и нослето винаги са топлички-по това познавам,че е добре.

# 36
  • Мнения: 8 917
Да, почти винаги бяха студени.

# 37
  • Мнения: 3 405
На Любо са винаги студени, но знам че е нормално.
Нослето му е топличко, значи не му е студено.

# 38
  • Мнения: 67
На моята принцеса са студени винаги като ги навира в устата си,иначе не.

# 39
  • Мнения: 4 621
Да, понякога са студени, но ако носленцето и крачета са топли - всичко е ОК Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 5 079
Когато са му ледени ръчичките, определено му е студено, защото това е случва или само навън, или когато спи и се е отвил, или е леко облечен. Иначе си е топличък, като печка...  Heart Eyes

# 41
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Нормално е да са студени ръчичките, на Диляна също са и винаги студени като на майка и, както и краката, няма нищо притеснително!
"Студено носле, студени ръце - здраво дете"   bouquet

# 42
  • Мнения: 689
На Криси също постоянно са му студени ръчичките, но това е нормално. Важното е нослето да е топло.

# 43
  • Мнения: 209
Още в родилното бяхме така...ръце лед.Казаха да не се притеснявам.Сега се затоплят Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 1 249
И при нас е така.Докторката ни каза да пипам над китката,ако и е топла значи всичко е наред.При бебетата е по-трудно уросяването на кръвоносните съдове,затова често са със студени крайници. Peace

# 45
  • Мнения: 678
На Криси също постоянно са му студени ръчичките, но това е нормално. Важното е нослето да е топло.
и ние сме така

# 46
  • Мнения: 1 117
Често се случва да са ни ледени ръцете , но показателно е нослето. На моя бебо му пъхам ръчичките под завивката като заспи и те се стоплят Simple Smile

# 47
  • Мнения: 151
Всяка сутрин сме така Peace

# 48
  • Мнения: 6 461
Според мен е нормално да са студени ръчичките.
Аз пипам нослето .

# 49
  • Мнения: 1 289
И при сина ми постоянно са студени ръцете,и аз се ориентирам по нослето.

# 50
  • Мнения: 4 392
Да, когато спи.

# 51
  • Мнения: 2 897
Нормално е да са им студени ръчичките,не се притеснявай Peace

# 52
  • Мнения: 5 362
Почти винаги е със студени ръце.Но това не е показател,че му е студено на детето.

# 53
  • Мнения: 4 111
И при нас е така - спи с вдигнати ръчички и те всъщност не са на топло под завивката, а и гледам в стаята да е около 20-23 градуса, така че няма как да не са студени.  Thinking

# 54
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Случва се да са му студенки ръцете /хващам и ги стоплям/, но пипам нослето- ако е топличко значи всичко е ОК!

# 55
  • Мнения: 3 634
Моето бебе още е в корема, но аз съм била с ледени ръце, крака и нос. Родителите ми много се притеснявали защото мислели, че ми е студено. В първите месеци баща ми е държал ръцете ми по цели нощи и много са се терзаели. Така си останах и сега. Само, че ме топли мъжа ми  Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 950
И при нас ръчичките до скоро бяха студени, т.е. дланите. Но като попитах педиатърката, тя обясни, че още не можели да регулират температурата си както трябва и не е проблем. По-важно е крачетата да са топли.

# 57
  • Мнения: 888
Почти постоянно са и студени ръчичките на малката Лори, каката пък е гореща винаги...

# 58
  • Мнения: 649
Майка ми ми беше казала, че щом е със студени ръце бебето, значи е добре. Стига вратленцето да е топло.
Моите постоянно са с ледени ръце и носове.

# 59
  • Мнения: 117
На Симеон почти винаги са му студени ръчичките, а да не говорим когато излезем навън-направо стават ледени. Не се притеснявай, ако вратлето е топло, няма страшно.  Peace

# 60
  • Мнения: 639
на мойта са и така като и е стодено и като я облека се затоплят пак

# 61
  • Варна
  • Мнения: 773
почти винаги ръчичките и са студени

# 62
  • Станимака
  • Мнения: 123
Кръвообръщението е затруднено, особенно когато спи с ръчичките нагоре, но те не са критерии, че на детето му е студено.Когато нослето или крачетата са студени тогава трябва да се притесняваме. smile3504

# 63
Почти винаги е със студени ръчички, само когато спи са и топлички.

# 64
  • Мнения: 166
И мойта бебка обича да спинка с разперени ръчички още от родилния дом. Там ги повиваха и тя не мирясваше, докато не си ги измъкнеше отвън, беше ми неудобно да викам постоянно дежурните сестри да ми я повиват наново, че аз не можех  Blush  И така през нощта и на вън ако е хладничко, са ни студени, ама ръкавичките са толкоз сладки и така ги дъвчем, че сме слагали не повече от месец в началото само. Абе и аз си се притеснявах, но всички ми казваха "Споко, от ръце не се изстива, гледай нослето и вратлето, щом са топли, няма страшно"

И малко off
... а и гледам в стаята да е около 20-23 градуса, така че няма как да не са студени.  Thinking

Мила, абе тва за спинкане не е ли малко височка Т  newsm78  Нашта джипка вика не повече от 17-18 градуса и бебка се чувства пирфиектну...

# 65
  • Мнения: 1 100
Напълно нормално е мами, и ръ4и4ки и кра4ета да са студени: попрегледайте книгата на док. Спок: най подробно е обяснено Hug
ГреШно е да се навли4а бебо4ето, за да му се затоплят крайниците Peace съвсем в реда на неЩа е Simple Smile

И малко off
... а и гледам в стаята да е около 20-23 градуса, така че няма как да не са студени.  Thinking

Мила, абе тва за спинкане не е ли малко височка Т  newsm78  Нашта джипка вика не повече от 17-18 градуса и бебка се чувства пирфиектну...

Хм, аз пък и от книги и от док. знам, 4е постоянната темп. и за игра и за сън на бебока трябва да е между 20 и 21 градуса... Всеки има собствено виждане май Thinking При вси4ки положения, по добре по студено отколкото по топло Peace

# 66
  • Мнения: 65
случва ни се често, но не мисля че е проблем

# 67
  • Мнения: 2 616
Ако са му студени ръцете му обувам едни чорапки или И терлички върху чорапките и нормализираме температурата!

# 68
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Много често.

# 69
  • Мнения: 2 152
Да, особено като беше по-малък и не се движеше.Нослето и вратлето щом са топли, ръчичките не бива да те притесняват Peace

# 70
На съседката малкия е вече на 2,5г.Ама от новороден е със студени ръце- като лед са.Тя даже , ако се стоплят започва да се притеснява, че е болен Laughing

# 71
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Аз я обличах много леко и почти винаги ръцете й бяха студени/ледени. Нищо й нямаше.

нормално е ръчичките, краченцата и носленцето на бебетата да са студенички  Peace

# 72
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Когато бяхме в детското отделение заради някой проблеми една санитарка каза:Студени ръце+топъл нос = здражо бебе.Повечето деца са така и обикновено топлите ръце тогава са признак на по-висока температура...няма значение дали от болест или от претопляне

# 73
При малките бебета оросяването на крайниците все още не е много добро и е нормално ръцете и крачетата да са студени. Аз в началото също се притеснявах, защото бяхме със супер студени ръце, после престана да ми прави впечатление - проверявах нослето. Да, АМА като навърши една година на профилактичното изследване на кръв (което щяхме и да пропуснем, ако аз специално не бях настояла) се оказа, че хемоглобинът ни е по-нисък и ни изписаха желязо. още след първата седмица от приемането му ръцете на дъщеря ми престанах да са студени. в началото мислех, че си внушавам, но ... не. споделям това, защото в по-голяма възраст студените ръце може да са индикация за лека форма на анемия. 

# 74
  • Мнения: 574
Случвало се е,не често не зная на какво се дължи но не мисля че е повод за притеснение

# 75
  • Мнения: 1 104
И на нас ни се е случвало, но ми казаха че когато бебка не ги движи продължително време, кръвообръщението се забавя и затова стават студени.

# 76
  • Мнения: 1 174
Това е нормално.И на моята бебичка често са й студени ръчичките, не само сутрин, а и през деня по време на игра, докато ги маха от радост Simple Smile

# 77
На моята Василена ръчичките винаги и са топли. Когато й  истинат, истиват и крачетата, и нослето.

# 78
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
На моят син всяка сутрин са му студени ръчичките, но няма проблеми(спи с ръцете нагоре обикновенно.Бързо се стоплят като стане

Общи условия

Активация на акаунт