фотошоп за абсолютно начинаещи

  • 14 441
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 116
Момичета, запалихте ме по фотошопа...
Искам да попитам има ли начин да се смаляват или увеличават елементите, които се използват за рамки. Има доста такива готови. И рамките за снимки, повечето като ги копирам върху снимката и стават едни малки, може би защото снимките ми са по 5МВ... предварително ли трябва да ги смалявам, няма ли друг начин за напасване  newsm78

# 16
  • Мнения: 2 271
Ted_cat можеш да намалиш елемента,но да го увеличиш не.Пикселизира се и се губи от качеството.Иначе тези действия се правят с Edit>Free Tansform Хващаш табличката за едно от ъгълчетата със задържане левия бутон на мишката и едновременно с това държиш и бутона контрол.
А за да не са ти толкова големи снимките си правиш нов документ File>New File с размери 10/15 или 9/13,300 DPIqTransparenт,RGB color
после отваряш и желаната от теб снимка и я преместваш с мув тула(инструмента стрелка,най-отгоре на табличката ,в дясно)И отново правиш процедурата по смаляване описана по-горе.
Готовият фаил записваш от File>Save As в JPEG или  PNG(поддържа прозрачен слой и не сплесква качеството)

# 17
  • Мнения: 4 116
Petia, благодаря много за отговора!  bouquet Вече ще пиша в темата за Фотошопа и като имам въпросчета там ще си ги задавам.

# 18
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Момичета, по-добре ще е да задавате въпросите си във фотошопската тема. Наистина станаха безброй темите да фотошоп, ретуш, конкурси  и какво ли ще не. Аз лично едва успявам да ги прегледам. А както виждам и почти никой от по-напредналите не чете тук, така че няма как да се учите. Фиор и Тед вече пишат там и надявам се са доволни от отговорите и отношението. Така че, най-добре ще е да последвате примера им. Hug

# 19
  • Мнения: 1 455
Уху браво Grinning
И аз да се запиша,че мерак имам,но нищичко не ми е ясно Crazy Инсталираха ми 8 ма версия,обаче нямам мишка,а ми казаха,че без мишка няма да стане,та ми обещаха една безжична да пробвам с нея Wink
Поздрави на всички  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 6 743

допълнително съм си купила една много хубава книжка Photoshop for Dummies, където стила е достъпен и лесно се напредва.
Лени  Hug Покажи нещичко твое  Praynig
Мога ли да те замоля да снимаш обложката на книжката и да ми покажеш  Praynig   bouquet

# 21
  • Мнения: 772

допълнително съм си купила една много хубава книжка Photoshop for Dummies, където стила е достъпен и лесно се напредва.
Лени  Hug Покажи нещичко твое  Praynig
Мога ли да те замоля да снимаш обложката на книжката и да ми покажеш  Praynig   bouquet


# 22
  • Мнения: 6 461
Като начало започнах с това. bowuu
Избрах рамка за снимка...и така Peace

Последна редакция: нд, 04 мар 2007, 12:35 от Дими

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
haley наистина в началото на фотошопските теми има доста линкове с информация но никоя от мамите/както и аз  Laughing / няма да има против да помага с каквото може и знае ако се включиш при нас  Peace
Здравей, Деситка! Тайничко чета темите на Фотошоп и се мъча в къщи над това и онова. Искам да те попитам нещо, тъй като все още сама  не мога да го направя, а и незнам как.Моля те  да ми отговориш, как да очертая детенцето и след това да го пастирам върху някакъв фон/както на аватара ти/. Правя това с ласото и мишката, но не се получава точно по очертанията. Мерси предварително за отговора  bouquet

# 24
  • Мнения: 4 546
от къде може да се дръпне фотошоп?

# 25
  • Мнения: 1 884
haley наистина в началото на фотошопските теми има доста линкове с информация но никоя от мамите/както и аз  Laughing / няма да има против да помага с каквото може и знае ако се включиш при нас  Peace
Здравей, Деситка! Тайничко чета темите на Фотошоп и се мъча в къщи над това и онова. Искам да те попитам нещо, тъй като все още сама  не мога да го направя, а и незнам как.Моля те  да ми отговориш, как да очертая детенцето и след това да го пастирам върху някакъв фон/както на аватара ти/. Правя това с ласото и мишката, но не се получава точно по очертанията. Мерси предварително за отговора  bouquet
Не съм Деси, но бих ти обяснила, ето виж тук нагледно как се работи с Pen Tool, това е много прецизен инструмент за селектиране и рязане.

http://photoshop-bg.com/index.php?nav=read_tut&id=1155

# 26
  • Мнения: 4 406

допълнително съм си купила една много хубава книжка Photoshop for Dummies, където стила е достъпен и лесно се напредва.
Лени  Hug Покажи нещичко твое  Praynig
Мога ли да те замоля да снимаш обложката на книжката и да ми покажеш  Praynig   bouquet



и аз почнах с тази книга, много лесно се работи с нея

# 27
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Haley, тъй като и аз съм се запалила с този фотошоп а нивото ми е нулево / като теб преди няколко месеца/ бих желала да ми кажеш ама честно дали е трудно и сега на какво ниво си ? newsm78

# 28
  • Мнения: 275
Haley, тъй като и аз съм се запалила с този фотошоп а нивото ми е нулево / като теб преди няколко месеца/ бих желала да ми кажеш ама честно дали е трудно и сега на какво ниво си ? newsm78

На мен ми се видя много трудно.Аз и английски не разбирам и тия хелпове, които са в програмата нищо не ми помогнаха.
На никакво ниво съм, защото се отвориха други ангажименти, но още не съм се  отказала.
Тази книжка, която сте снимали (обложката)на английски ли е или на български са обясненията.
Ще купувам някакво ръководство -няма начин, но нещо не мога и   до там да стигна.
 А и програмата , която имам май не е нещо в ред.Излиза ми следното съобщение, което не ми е ясно
The adobe updater could not be started .Please reinstal the applicationand components.
Ако някой каже какво да правя с това съобщение, ще съм много благодарна.
Но си мисля, че трябва да викна някой майстор да ми дръпне свестна програма , да ми я инсталира както трябва за да не ме хвърлят в ужас подобни прозорчета.
Та това са моите неволи по ученето ми с фотошоп.
А и другото май са две отделни неща -това за снимките и другото за твои собствени драсканици.
Защото аз имам две програми каточе ли -едната е Adobe Photoshop cs2, a drugata    Adobe Image Ready  cs2.
От всичко казано да обобщя-не съм се отказала, но ми трябва малко време (сега децата бяха болни, имах и един друг ангажимент ), ще купя подходящ учебник и ще се науча.
Пак ще пиша до къде съм го докарала.
 А ти Шуши не се отказвай-давай напред.

# 29
  • Мнения: 6 472
haley, не са две отделни неща. Ретуша на снимките и собствените драсканици си се обработват във Фотошоп. Adobe Image Ready е програма, с която може да отваряш различни файлове и да правиш елементарни корекции по тях като преоразмеряване и кроп. Върви в комплект с фотошопа, но не притежава нещо, което фотошоп да го няма.

Като книга за фотошоп бих ви препоръчала тези на издателство Софпрес. В нета има прекрасни уроци, така че който няма възможност да отдели 20 лв за книжка може да чете там. На мен ми бяха необходими около два месеца, за да мога да работя на задоволително ниво с програмата, а аз започнах от по - трудната част -  ретуширането на снимки.

Общи условия

Активация на акаунт