За осоляването на бебчетата при къпането ?!

  • 3 957
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 029
Аз не бих направила подобно нещо с детето си  Naughty

# 16
  • София
  • Мнения: 3 407
изобщо не съм правила подобно нещо!
Дъщеря ми да не е осолена риба??!!

# 17
  • София
  • Мнения: 5 757
Teri, не причинявай това на детето си!   Naughty Осоляването е категорично отречено от медиците - причинява тежки изгаряния на кожата, прониква през кожата и причинява тежки увреждания на вътрешните органи на детето! Има много пеленачета преждевременно разделили се с Живота, заради осоляване!
Освен това, потта не мирише. Мирише кожата ни или по-точно мърсотията по нея. Ако си научиш детето да е чистоплътно, няма да мирише като възрастно  Naughty
Peace не го прави

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Слага се 1 с.л. сол във водата за къпане

# 19
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Тази тема е доста дискутирана. Не мисля , че бебето има нужда от това, въпреки , че във водата, в която ме е къпала, майка ми е слагала малко морска сол, май. Поне тя така твърди. И нищо ми няма, но аз на моето дете не мисля да слагам. Е, майка ми сигурно ще ме издебне някой път и ще сложи.  Joy

# 20
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Малииии, наистина ще те изядат сега  Grinning
Аз ти предлагам всеки път, когато някоя баба или стрина те посъветва нещо подобно (за мен това са бабини деветини, които понякога могат да имат много тежки последици), най-добре се консултирай с ПЕДИАТЪР.
И недей да се връзваш на приказки от рода "на мен ми е правено и нищо ми няма" или "аз така съм правила на моето и ето сега е ОК"...
Знаеш ли какви други неща се правят по съвет на бабите...  Rolling Eyes скоро имаше такава тема тук и направо останах потресена, чак ми се доплака... на някои бебета им режат гръбчтата с бръснарски ножчета, за да им изтече "мръсната кръв" и да не плачат... бих нарязала собственоръчно с бръснарско ножче човек, които е правил такова нещо на бебче!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=167423.0;all
а това за осоляването:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/682/0/

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
или знае как нека да пише, защото според мен това е много важно.  Heart Eyes
Осоляваш водата и слагаш бебето докато не му се набръчка кожата от солта.След това го слагаш да престои в марината за около 2ч. и го мушкаш в буркан.Гаранция, че няма да мирише!
  Живеем в 21 век, стига с тези бабини глупости!За колко деца се изписа починали, или спасени на косъм от това осоляване!Медицината е напреднала достатъчно за да се избягват тези глупости.Осъзнай се!

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
или знае как нека да пише, защото според мен това е много важно.  Heart Eyes
Осоляваш водата и слагаш бебето докато не му се набръчка кожата от солта.След това го слагаш да престои в марината за около 2ч. и го мушкаш в буркан.Гаранция, че няма да мирише!
 

и не забравяш да викнеш цял един форум на добре осолено бебешко...  chef Все пак трябва да има отплата за съветите  Twisted Evil

# 23
  • София
  • Мнения: 4 867
защо не избереш по-безболезнен метод да се отървеш от бебето?

# 24
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Teri, не причинявай това на детето си!   Naughty Осоляването е категорично отречено от медиците - причинява тежки изгаряния на кожата, прониква през кожата и причинява тежки увреждания на вътрешните органи на детето! Има много пеленачета преждевременно разделили се с Живота, заради осоляване!
Освен това, потта не мирише. Мирише кожата ни или по-точно мърсотията по нея. Ако си научиш детето да е чистоплътно, няма да мирише като възрастно  Naughty


Apv, "много от нас са осолявани и нищо ни няма" ... последсвията върху организма на осоляваните деца може да се прояват в по-късен етап. Не е задължително веднага.

 Peace
Аз не мириша на пот... защото се къпя  Grinning. Предполагам и с другите е така. Просто си научи детето на хигиена и забрави подправките.

# 25
  • Мнения: 814
А аз се ужасявам само от мисълта, че има хора, които го правят.
Чувала съм, че се къпе бебето с разбито във водата яйце, за да е мека кожата му, но тази тема, с "осоляването" на бебетата, се дискутира многократно и преобладаващото мнение на мамите е отрицателно.
Какво са правили преди години си е било за тогава, сега има толкова изчистена козметика за къпането на бебчетата!

# 26
  • Мнения: 1 691
Със сигурност ужасно е бебето да се натрие със сол! Това си е убийство. Иначе някои къпят с леко подсолена вода.
Моята педиатърка ме предупреди, че ще се откажа от нас, ако си позволя да слагам сол във водата, да къпя с яйце и т.н. бабини методи. На една приятелка педиатърката обаче й препоръчала да слага малко сол във водата от не знам каква точно възраст.
Спорове много. Аз лично не го правя.

# 27
  • Мнения: 950
Мен като малко са ме осолявали, за да не се потя много и да не мирише потта. Но няма никакъв ефект - поне върху мен. Потя се обилно, особено през лятото, и пак си мирише. Мия се по няколко пъти на ден под мишниците през лятото и пак същото - все едно не съм се къпала. Така че мисля не е необходимо да подлагаш детето си на това.

# 28
  • Мнения: 270
Не го прави!Опасно е. Naughty Naughty Naughty

# 29
  • Мнения: 2 677
Не, не и не  Naughty Що за щуротии, това са бабини деветини!  Crossing Arms

Абсолютно!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт