Как може да се спре безумието по пътищата?

  • 1 556
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=40_42_126&products_id=1701

ето Рени, 22 лв. струват .....

# 16
  • Мнения: 656
На пен ми писна от безумието по пътищата и от безхаберието на отговорните и оторизирани органи.
Защо санкционират шофьор попаднал в дупка а никой не споменава общината, която е длъжна да поддържа пътищата в изправно състояние?
Защо не направят пътищата по-безопасни?
А колко пешеходци нарушават правилника?
Колко са пресичащите Цариградско шосе отгоре? Добре че направиха на някои места заграждения, но пак не е достатъчно.
0
Истината е, че на някои шофьори по-късно им идва акъла, че пешеходците нямат шанс среду стотици килограми ламарина и времето за реакция е поне половин секунда, която при 50км/ч е близо 13метра...
На други изобщо не им идва акъла.
А смелостта идва с алкохола - повечето преценяват, че са пили малко...
Но мерките трябва да бъдат не само в наказания и мерки срещу шофьорите, а и срещу пешеходците и най-вече общината...

# 17
като почнат да арестуват при второ провинение като в щатите.

Има нещо вярно в думите ти, но те тези тарикати все се измъкват невредими...Едва ли ако и на тях - лично се случи нещо такова ще карат като камикадзета.

# 18
  • Мнения: 920
Живея в Младост. Всеки светофар покрай нас е в памет на убито дете. Никой не е наказан.

Рени, да сте живи и здрави.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
Съжалявам за това, което ви се е случило!
Очаквах забележка за столчетата ooooh!
Не съм виждала столчета за деца над 3 год., иначе да съм купила.
Колкото до конкретната ситуация- аз предпазих Рая по-добре... бях я прегърнала, когато ни блъснаха. Все си мисля, че ако беше в столче щеше да си удари главата отзад.
Столчетата са омекотени отзад - няма да се удари силно! А за това че си я била прегърнала - ти си очаквала удара, а а ко нещо се беше загледала...
Радвам се че сте минали с малкия дявол, но наистина, за да се сърдиш на безетговорни шофьори, най-малкото което можеш ти да направиш е да дадеш пример на децата си като ги возиш в столчета и им показваш, че това е правилния начин.
Рени, купи столчета на децата си   Peace ... това е стъпка от твоя страна .... единственото, което можем да правим срещу безумието е да спазваме закона за движение по пътищата .....
..радвам се, че всички сте добре  Heart Eyes
Така мисля и аз!

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А за това че си я била прегърнала - ти си очаквала удара, а а ко нещо се беше загледала...
Не, удара ми дойде като гръм от ясно небе, изобщо не го очаквах (обикновено си ги гушкам в колата... някакъв инстинкт ми е май).

Преди известно време по нова имаше репортаж за едно детенце останало сираче още неродено ,изрод прегазил майката бременна в 8ми месец ,като помел и бащата ,те починали , а детето тъй като било извадено преждевременно и е стояло дълго време без кисород сега е с увреждавния......................,но мръсника не в затвора , а става въпрос за двоен убиец!!!
И аз го гледах. Както и за момиченцето, на което загинали майката, бащата и сестрата, само то се измъкнало на косъм. Сега го гледа бабата... Скъса ми се сърцето Cry

# 21
  • София
  • Мнения: 981
Глоби,глоби и пак глоби и то големи.Защото на българина ако не му се бръкне в джоба никога няма да разбере.
Знам че това сериозно ще наруши семейния ми бюджет,че и мъжа ми е от тези шофьори - колко нерви съм изхабила в колата ама резултата е "Аз знам какво правя".
А и пешеходците са чудо.Имам една позната,която си ходи по шосето едвам,едвам все едно е на поляната.Казвам и "върви бързо,идва кола" а тя "Те ще ме видят и ще спрат" а си води и детето.Луди хора.
Рени,само да сте живи и здрави!Тенекията ще се оправи.И аз съм преживяла подобно нещо и може би затова сега ме е толкова страх.

# 22
  • Мнения: 656
А някой може ли да оправдае това, че служителите на КАТ чакат в "засада" след кръстовища вместо да са на самите кръстовища?
Имам чувството че така ще има по-малко минали на червено...

# 23
  • Мнения: 4 300
Тук навсякъде има камери, вършат идеална работа.
Миналата седмица по телевизията пуснаха записи от камери по улиците- как коли блъскат пешеходци... Изправиха ми се косите, такъв ужас е такава гледка.
И аз го гледах. Сви ми се корема на топка.
По темата- мисля че ще се спре бавно и полека. Глобите са си глоби, но у нас не могат да се разберат кои да ги събира- КАТ не искат, общината не иска, данъчното не иска. Да не говорим, че глобите са малки, лихвата върху тях е малка, събираемостта е катастрофална. А трябва да го направят така, че ако имаш неплатена глоба нито да можеш да се ожениш, нито да излезеш през границата, нито да си купиш апартамент, нито нищо. + Камери по пътищата и глоби до дупка. + глоби за пешеходците.
Ние имахме инцидент миналата година с една баба, 24 набор, може би е баба на някоя от вас, но се беше покатерила и прескочила оградата над подлеза на Опълченска и Мария Луиза, при наличие и на светофар . Успяхме да спрем, ударът беше съвсем лек, но все пак.....не го пожелавам на никой.

# 24
  • Мнения: 2 292
като почнат да арестуват при второ провинение като в щатите.

и де ще ги складират  newsm78
пък и всеки щ? иzвади едни дъъъъълги връzки ... ефект = 0  Hug

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ще поръчам 2 седалки от ДаНет. Досега не съм знаела, че там има :ooooh

# 26
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ще поръчам 2 седалки от ДаНет. Досега не съм знаела, че там има :ooooh

като си помисля  Thinking ..вероятно ще върши работа и само да ги закопчаваш с колани отзад ....

# 27
  • Мнения: 8 999
Рени, купи столчета на децата си   Peace ... това е стъпка от твоя страна .... единственото, което можем да правим срещу безумието е да спазваме закона за движение по пътищата .....
..радвам се, че всички сте добре  Heart Eyes

Аз съм дългогодишен шофьор и знам, че колкото и да се напрягам, на светофора пак ще спра. Лошото е че искам, а не мога да спазвам закона за движение. Карам си по бул. България, където ограничението е 70 км/ч, малко съм надвишила скоростта даже, а зад мен едно говедо се сили, присветва с фаровете, бибитка, сякаш съм спряла на едно място. Съседната лента е заета и не мога веднага да се шмугна, та да направя път на изрода нещастен, а той ме притиска, още малко и ще ме прегази. Че като успя да ме задмине, засичайки поне две други коли отдясно, и среден пръст ми показа, прасето ниедно. ВЪПРОСЪТ ЗА ЕТИКА ПО ПЪТИЩАТА МОЖЕ ДА СЕ СЪОТНЕСЕ И КЪМ ПРОБЛЕМА ЗА ТОВА, ЧЕ СИ ПУСКАТ ХАРТИЙКИТЕ ОТ ВАФЛА НА УЛИЦАТА, А НЕ В КОФАТА

# 28
  • Мнения: 674
Глоби глоби глоби и контрол с ограничения по пътищата.
Скорости над 120-130 км. не трябва да се допускат дори по аутобани.
На начинаещи шофьори не бива да се дават по мощни автомобили от 1200-1300 куб.см. на двигателя.
КАТ ДА ЗАПОЧНАТ НАЙ СЕТНЕ ДА СИ ВЪРШАТ РАБОТАТА А НЕ САМО ДА ВЗЕМАТ КОМИСИОННИ И ПАРИ НА ДЖОБ!!

# 29
  • Мнения: 4 300
Глоби глоби глоби и контрол с ограничения по пътищата.
Скорости над 120-130 км. не трябва да се допускат дори по аутобани.
На начинаещи шофьори не бива да се дават по мощни автомобили от 1200-1300 куб.см. на двигателя.
КАТ ДА ЗАПОЧНАТ НАЙ СЕТНЕ ДА СИ ВЪРШАТ РАБОТАТА А НЕ САМО ДА ВЗЕМАТ КОМИСИОННИ И ПАРИ НА ДЖОБ!!
И с мотор можеш да убиеш човек. Както и като пешеходец можеш да предизвикаш ПТП, при което да умре друг освен теб.

Общи условия

Активация на акаунт