Прясно мляко

  • 2 429
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 887
По някога правя кремчета на сина си с Верея 1.5%.

# 16
  • Мнения: 27 524
Аз се надявах на повече отговори, но явно никой не пие прясно мляко  Mr. Green Laughing

Малко бъркаш Франция и България май  Wink
Недей да приемаш облечените в думи и обещания продукти от западна Европа за перфектни и незаменими. Забелязвам, че често задаваш невъзможни въпроси за българската майка, но и от собствен опит те уверявам, че нищо по-различно няма  Grinning

# 17
  • Мнения: 545
Блонди, да ти кажа, аз съм последният човек, на който можеш да пробуташ "красиво облечени думи" и "маркетингови игри"...въпросът е за добра марка прясно мляко. Не виждам какво му е невъзможното за българската майка. А аз дори и във Франция, си оставам българска майка, така че да оставим сравненията за друга тема.

Мерси!
Клео.
  bouquet

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Клео, аз лично като съм в БГ съм купувала млякото на My Day, но не детското, защото то е с по-ниска масленост, а обикновеното им, което е с 3% масленост. Другото мляко, което определено предпочитам е на Данон, също 3%. Въпреки, че има много негативни отзиви, се спрях на него първо, защото е с висок процент масленост, второ, защото не пише да има добавени консерванти и трето срока му на годност е най-малък, което за мен е показателно, че наистина не е прекалено наблъскано с консерванти и не е обработвано при ужасно високи температури, както е с My Day  Crazy
Биологично чисто мляко по магазините не съм виждала, въпреки че непрекъснато се заглеждах в пресните млека  Thinking

# 19
  • Мнения: 545
Благодаря Мери,

изглежда има и био-мляко в България, но кисело.

See you,
Cleo.     bouquet

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 16:29 от cleoven

# 20
  • Мнения: 832
Единственото пресно млеко , което детето ми пие е Млечко на
Myday , за след 1г.

Благодаря, но питането ми е за обикновено прясно мляко, не за детско мляко, в което има добавени витамини... Peace

И аз такова взимам, според мен то си е напълно обикновено, единственото което пише май е че е с повече калций.

# 21
  • Мнения: 832
В Пловдив педиатрите ни препоръчват като най-подходящо млякото на Фибела-1,5%, а като кисело пак същата марка -2%.

Защото е пловдивско мляко ли.  Laughing   bouquet

# 22
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Започнах да давам прясно мляко, след годинка на сина ми.Не купувам  от магазина, а от моя позната, при която съм сигурна за произхода и качествата на мялкото.

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Започнах да давам прясно мляко, след годинка на сина ми.Не купувам  от магазина, а от моя позната, при която съм сигурна за произхода и качествата на мялкото.

Такова мляко все още не съм давала и не смятам да дам скоро.
Баба ми си купуваше от своя позната, но дори за кремчета не съм го ползвала за детето  Naughty

# 24
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Е всеки сам решава за себе си.Просто споделих, какво правя аз Peace

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Е всеки сам решава за себе си.Просто споделих, какво правя аз Peace

Ъвкорс, споко  Peace

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Давам прясно мляко в натурален вид за пиене от около едногодишна възраст. Купувала съм и купувам най- различни видове, повечето мляко, което давам е с 3% масленост.
И аз също!

# 27
  • Мнения: 545
Все пак да споделя опита ми след престоя в БГ...

Намерихме много и различни млека по магазините. Все краве мляко. Останах учудена колко много обогатени млека има..
Но купувахме марка Тонус най-вече и го давах без преваряване, тъй като е пастьоризирано, както почти всички млека вече..
Ноу проблем!

До скоро,
Клео.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт