Проблем с очите и раждане секцио

  • 5 540
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 574
Отиваш на очен лекар,ако трябва при двама и те решават какво да се предприеме,естествено съгласуваш с гинеколога!
и аz бих каzала съштото Peace

# 16
  • Мнения: 483
Аз ходих при двама очни за по-сигурно. И двамата написаха становище, че има индикации за отлепване на ретината. Няма общо с диоптрите. В крайна сметка при безпроблемна бременност и бебе с главчно придлежание като по учебник не посмях да рискувам с нормално раждане и реших да е секцио.

# 17
  • Мнения: 4 546
Имай предвид, че може да ти се промени диоптъра по време на бременността. При мен се занулиха и двете очи и щях да падна от учудване Shocked След като родих, отново ми се покачи, даже малко по-висок стана от преди бремеността
а висок ли ти беше диоптъра? аз мислех, че се увеличава при бременност  newsm78

# 18
  • Мнения: 3 089
Ако е за диопър, над 6 секциото е задължително! Може да има и други причини. Консултирай се с доктор Naughty
не е точно така. аз съм с -8 и аг-то което ми следи бременността каза, че дипотър и секцио на са задължително взаимосвързани. секциото поради проблеми с очите зависи от налягането в очните дъна. поради това ме изпрати за мнение за родоразрешение, издадено от офалмолог, на базата на диагностика с апарат на голдман. тогава вече става ясно дали имаш проблеми или не и дали се налага секцио или не. проблеми с дъната можеш да имаш и без диоптър  Naughty
факт е, обаче, че в огромен процент от случаите, високият диоптър дава изтъняване на ретината и проблеми с дъната. но това не се приема априори.
сега ще родя година и 5 месеца след първото секцио, и въпреки че задължително се налага раждането пак да е оперативно заради малката разлика между двете бременностти, вчера отново минах през диагностика по голдман.
успех!

# 19
  • Мнения: 240
Аз бях с -2,5 и през бременността се покачиха до -3,5. Родих нормално и нямаше никакви проблеми. После диопъра ми се върна пак стария.

Общи условия

Активация на акаунт