{FRMammi} Au pays de Molière, Monet, Gainsbourg et le bon vin...

  • 15 196
  • 288
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 847
Хайде и едно среднощтно гости и от мен... Laughing
Като гледам не ви е дома4няло за мене  Wink,добре 4е Клео се завърна та да посъбуди заспалата тема...
Ние с дребния сме си в БГ ...Мен пак работата ме хвана и сега тър4а напред назад....
Тука слънцето яко е запекло ,хората свободните де,ходят на плаж,някой на кефета и така ...за други няма.... Crossing Arms...Но ,аз реших да я карам по бг маниер....та сега си планувам ходене на пред назад...нали и ние като европейците тук ,ще правим понт от 4 дни по4ивка  Mr. Green...Урааааааа... Laughing...само все още не сме избрали мястото на разходки, но и това ще стане...
Мистикова ,да не забравиш за утре???!
Клео ,стига хар4и пари .. Wink..Ина4е са много сладки тия нещица...
Шумонт ,с теб можем много да си говорим за децата ....това което казваш за лекарствата ние го у4ихме тук в БГ в университета ,имахме една преподавателка специализирала в това...но е дълга тема ,и не е за по ноЩите...
Мира ,добре дошла-ще свикнеш...Пък и какво да ти кажа ,Франция е по добре от Канада ,там хората са още по ужасни...а ина4е ,Мисти4ката е права ,за много неща както винаги...
Мамо Щрумф -как сте с Тони ?Дивеете ли???И ние дивеем ....луди сме направо... Laughing
Ротца ,какви вкусотии само ,но нет  Naughty,аз съм на диета ,ще се вталявам... Mr. Green...дано поне от толкова ти4ане по тая работа отслабна...а,сетих се да те питам ,за това което си казала на Мистик за КАФ....и за стоенето в къщи и гледането на дете...
Надин ,на снимката ти в мултипли ,си на едно място ,как се казваше...я разкажи ...моля те... Hug
Аня какво стана с работата на мъжа ти ,ще идвате ли в БГ?А ти какво работиш?
Ох,хайде оставям ви 4е тя дълга стана ...
а няма да забравя да ви се опла4а ....шефа ми ще идва в БГ и сега трябва да тишам да организирам и неговия престой тук ,аман ве4е ...;за какво му е да идва....

хайде лека от мен... Hug Heart Eyes  bouquet
може би пропуснах някого ,не се сърдете... Hug Heart Eyes
 

# 226
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Здравей, Мира!
Добре дошла сред нас  Hug
Аз съм тук от по4ти 6 години и си имам един малък бандит. Таткото е франсе и се запознахме с него в парка, благодарение на ку4етата  Sunglasses
Права си за болшинството от французите, но между тях има и много дружелюбни хора отворени към всякякви култури. В4ера ходих да гласувам за пръв път и като ми про4етоха името един 4и4ко се приближи и ме попита дали не ми е балканско името и като запо4нахме една раздумка, едвам се оттървах  Laughing Но много симпати4ен 4овек и ми стана много приятно.

Шомон, не знам каква помпа ползваш, но аз като давах мляко за лактариума слагах едно приспособление и така докато Тони су4и от едната страна, шишето от другата се пълни само, без никакви манипулации.

Клео, 4естити ви придобивки!

# 227
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Мамба, добре сме  Hug
Дивакът днес пак си цапардоса 4елото в асфалта, съпроводено с ужулване на коленете  ooooh!
Ина4е в4ера бяхме на детски рожден ден и падна голямо щуреене  Crazy Тони спа като къпан цели 10 4аса в собственото си легло(от 11 до 9)  Party Мамите, 4иито деца си лягат в 8 и стават в 8 да не ми се смеят- за нас това си е рекорд.
Хайде, лека и доходна  Hug

# 228
Здравейте Мами,
Първо мерси за гостоприемството на всички:)))
Ох, как ми се иска да съм вече на вече място..... Писна ми от тази среднощна тоалетна. Jean все се шегува, че ще вземе да сложи една възглавница там.......... Смешно му е на него, но за следващото той е наред Laughing
Мишенце Ами, да това и права - съобразявам се:))))
mystic Лично не, но зависи какво те интересува.
ania Ще ти бъда много благодарна, мерси предварително
chaumont Относно дрогата съм съгласна, хапчетата не само подпомагат за това, но имунната система разбиват. Аз съм с доста тежка поленна алергия от няколко години, докато се опитвах да се лекувам с различни хапчета единственото, което правех е притъпяване на сетивата и в момента, в който премине действието им съм 3 пъти по-зле. В момента от 2-3 години не пия нищо, само си мия лицето и ноздрите по-често и съм много по-добре.....Така, че внимавайте мами с какво ще помогнете и на какво ще навредите:))
Какво ще посъветвате за детското обзавеждане? От бг или тук?
Приятен ден

# 229
  • Мнения: 545
О, мамба, добре ре-дошла!  Grinning

Търся сандали за Йо сега и само се зарибявам с готини обувчици, после пак ще ми се включи алармата на банковата сметка  #Crazy Mr. Green

Открих един нов сайт (лошо нещо може да бъде това нет-а)
Ето няколко примера, пускам ги, че примирам вече:



А тези БОПИ м/у другото са френски, но на американския сайт са по-евтини, ходи разбери... newsm78



ето го и сайта

Иначе, chaumont, на Aletha Solter намерих доста неща в нета вчера..Тя е доктор и има доста публикации...ще чета..

Лек ден!
Клео.   bouquet

# 230
  • Мнения: 1 909
Мистик, мерси за комплиментите  Embarassed (аз за малко да не го забележа навремето, добре че една приятелка ми обърна внимание  Grinning) Естествено, че се познаваме с БТР, първи дружки са ни! Е, сега малко сме позагубили контакта и не сме се виждали от доста време, но с мъжа ми си остават много добри приятели - такива безумни моменти са преживели заедно, как иначе!

Мамба, ами ти така обикаляш къде ли не, че човек не смее да попита за теб Grinning

Мишенце, кога ще разкажеш за пътешествието до Париж?  Outta Joint

По повод това, което разказва мама Щрумф - онзи ден идва един банкер, млад и симпатичен, и както си бъбрим, ми казва, "Ама вие имате...... български акцент!" Направо паднах! Досега все са ми казвали, че имам я испански, я италиански акцент, ама така - право в целта.... Rolling Eyes Оказа се, че жена му била ходила на разменни начала като учителка в България, та и той самия, беше останал с много приятни впечатления.

Клео, май ще хвърля и аз едно око на Вертбаудет...

Лек ден, девойки  Sunglasses


# 231
  • Мнения: 1 017
Недейте така бе момичета, не мога всичко толкова бързо да прочета  Joy
Тук ви показвам Митака  http://family.webshots.com/album/558734818uqKYOE как изкара този си рожден ден, този път без синьо Simple Smile) Той в четвъртък ще шразнува в училище, и ми вика:"Маман, ама ти защо ми каза че рождения ми ден бил другата седмица(тоест преди 2 седмици Joy), той ще е в четвъртък!!!" Душата нещо съвсем се обърка  Laughing
 
Мира, добре дошла и от мен! И аз да потвърдя, че тук хората са като навсякъде- има и дружелЮбни и не чак толкова.
Моят мъж е българин и по документи сме от 2 години и 7 месеца тук, но аз миналата година изкарах 5 месеца в БГ, а и си ходим зиме и лете за месец , така че всъщност се събират около 2 грубо.
chaumont, верно интересни неща учиш, трябва повече да се "упражняваш" пред нас  Wink
cleoven, ти нямаш милост с тези красоти, чак ми се прииска да си имам и една девойка Simple Smile)
Black Mamba, там съм Етрьота, на фона на прочутите скали, там бил живял Арсен Люпен, даже едната скала се води че била неговото скривалище, или поне така разбрах тогава  Embarassed
mystic , не знам защо ама все имам чувството че те познавам от някъде  newsm78 , старост, нерадост забравям вече  hahaha
ania , другата седмица ти уговярам среща през седмицата Simple Smile)) няма мърдане Simple Smile).






# 232
  • Мнения: X
Мишенце, кога ще разкажеш за пътешествието до Париж?  Outta Joint

Ето накратко....
С цялата менажерия се понесохме с влака към столицата. Бобо обожава влакове, Ники е още глупаче, та пътуването не беше зле. Таткото се гърбеше с голямата раница, аз се кипрех с една малка раничка, но пък управлявах ужасно натоварената количка с двете деца. Първи впечатления от пристигането ни в Париж - ужасно много хора, метрото не е пригодено за инвалиди и майки с колички, мръсотия до шия. Но...бърсзо си припонихме как сме живели в друга голяма столица - Виена, и всичко си дойде на мястото. Хотела - леко мизерен, но удобен. След кратка дрямка се измъкнахе навън да пообиколим. Попаднахме на една улица на която имаше само фризьорски салони, тъпкани с афроамериканци и тук-там някой интернет шоп. Интересно и колоритно, ама като замръкнахме сме се прибрали на бегом в хотела. На следващия ден щурмувахме посолството, нямаше опашки и се оправихме доста бързо с документите на Ники. Служителите бяха любезни и обяснителни, но ме поразиха с доста слабите си познания по френски. Оттам вече бяхме идеалните туристи - обиколихме повечето известни парижки туристически места,освен това се возихме на корабче по Сена, пихме кафе със сладолед на Шанзелизе, обядвахме в хубаво бистро. Успяхме и да се видим с Мариякара и  семейството и, беше изключително приятна среща. Бобо само за Яна говори.
Неделята бързо дойде и се прибрахме зверски уморени след страхотната кратка ваканция. Общо взето беше спокойно, въпреки дребосъците, но организацията беше желязна. Спазвах си часовете за хранене на Бобо, а следобедния му сън го правеше в количката на бебето, което пък през това време носех в слинга. Отделяхме и по малко време за игра и тичане по площадки и паркове. Така не се налагаше да се връщаме до хотела за почивка на Бобо и успяхме да използваме максимално времето.
Много съжалявам, че не успяхме да се организираме навреме и да се видим с Парижките мами, въпреки че много ми се искаше.
Толкова от мен, дано да не съм досадила.

Ето malko снимки от нашата ваканция.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=122043&photo=7

# 233
  • Мнения: 24
Здравейте,
отдавна не съм писала, но ви чета от време на време.
@Mystic - въобще не се притеснявай, мойта малка звездичка, проходи след 1 гд, даже сега не си спомням на колко месеца точно (15 може би), но тогава що въпроси откарах от родата, и аз се бях шашнала. Тя просто беше много предпазлива и не искаше да се пусне, ходеше около мебелите и за ръка само. При мен обратно, педиатърката ме успокои, каза ми че няма нищо страшно, няма дете което да не е проходило. По това време бях в БГ и там ми разказаха играта - въпроси, коментари.....
Исках да ви питам знаете ли го този сайт: българия-франция, видях че има форум, някой записан ли е, струва ли си да се запиша, интересува ме най-вече административната информация??Чао за сега   bouquet

# 234
  • Мнения: 664
kookai, не е лош сайта, но чак пък регистрация за какво ти е newsm78 Аз между другото съм ходила на една среща на асоциацията им, беше весело. Имат и форум, но за мен е тъпичък.
Аз ползвам предимно един друг сайт www.missionbulgarie.org оттам се информирам за всичко.

Nadin, не приемам поканата за среща, трябваше да ми я предложиш поне 3 седмици предварително Mr. Green

# 235
  • Мнения: 545
Въпрос към парижанки: Децата ви (или тези на някои познати) ходят ли на Българско Училище в Париж?
Интересно ми е.. Ако имаше такова в Нант, мисля че бих водила Йо.

Мамба, освен в неделя сутрин, вместо да ходим на messe, да вземем да правим кръжоци по български на Йоана, Матео, че и на другите деца от Лудите Калинки  Mr. Green Laughing Heart Eyes

Клео.   bouquet

# 236
  • Мнения: X


Nadin, не приемам поканата за среща, трябваше да ми я предложиш поне 3 седмици предварително Mr. Green

Това камъни в моята градина ли бяха?
Не сте прави, да знаете. Много исках да организираме среща.

П.П. Вече напълно разбирам аватара ти. И аз така...

# 237
  • Мнения: 2 907
Гледах снимките ви - Мише, Надин  Simple Smile Супер! А Мише, теб изобщо не си те представях така. А тя славянка Мишето - русокоса, бяла  Wink

Коокай, така е. Индивидуално е прохождането, както и всичко останало. Аз съм в очакване, моята мишка е също много плаха.

Надин, познаваме ли се или го каза на базик? Ей, заинтригувах се  Mr. Green

Клео, ти сериозно ли ходиш на мес де диманш?

# 238
  • Мнения: 545
mystic, много ясно, че ходя на мес дьо диманш. Не изпускам! Ето даже снимка

 Mr. Green Laughing Mr. Green Joy Mr. Green Laughing

# 239
  • Мнения: 2 907
Оф, успокои ме, драга  Mr. Green Joy

Общи условия

Активация на акаунт