Отново за СВЕКИТО

  • 1 808
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мила, ти нямаш проблем  Grinning
Детенцето ти е първо и затова сега така реагираш. И аз бях така, все си мислех, че искат да ми вземат детето, да се грижат за  него и др.такива. Радвай се, че искат да ти помагат, а щом си в твоята си къща, със сигурност ще намериш начин да става на твоята, като се роди бебето. Това са хубави чувства (тези на свекърва ти) и тя  също много се радва, също като теб и съпругът ти Hug
Позволи й да купува това и онова(ако не ти хареа, просто няма да го обличаш после и това е), не си вгорчавай живота с подобни мисли.
И запомни, НИКОЙ не иска да ти вземе детето, просто му се радват Heart Eyes
Точно Peace
И аз съм минала през това Tired

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Кажи на свекърва си, че всеки приема съвети само от собствената си майка, ако имаш нужда от помощ знаеш къде да я намериш. Тогава претенциите в стил майка Тереза ще прозвучат не на място.
НЕДЕЙ да избираш между своя комфорт и този на свекърва си - двете неща са несъвместими величини. Гледай своето спокойствие, а ако някой ти намекне /като знам манталитета по-скоро натвърди/ за неблагодарност направо кажи, че не си започнала ти да досаждаш с излишни мечти. Излез да пазаруваш с майка си, все пак вкусовете ви трябва да се доближават, пък и ще ти е по-приятно.
Е, това пък направо е супер съвет Confused Каква е разликата дали е майката или свекървата що се отнася до бебето newsm78 И двете са му баби, и двете се вълнуват, колкото има право да се меси едната - толкова и другата. Не мисля, че става дума точно за свекървата тук, по-скоро е въпрос на характер на човека. Моята майка е такъв тип, държеше се по същия начин през цялата ми бременност. Успокоявах се с факта, че и е първо внуче и ще и мине ентусиазмът, но не - държа се така и със сестра ми. При всеки опит да и намекна, че не е този начинът да покаже загриженост, ме обвинява в неблагодарност и се сърди. И до днес не съм успяла да намеря точния подход към нея, но все още опитвам Tired

# 17
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Мила Сиска, не се притеснявай и не се ядосвай. Сега трябва да си спокойна. Едно детенце е радост за всички, включително и за свекърва ти.

Ако помислиш спокойно, ще видиш, че е добре да се правят подаръци. Първо, че спестяват пари, които бебето като се роди, ще са ви доста необходими. Второ, пазаруването на бебшки работи е голямо удоволствие и радост за бабите.

Моят съвет е съвсем спокойно да кажеш, че такава ваничка сте избрали или спокойно да кажете, че ви е тясно и ще се местите. Или съвсем спокойно и кажете, че ако имате мужда от помощ ще се обадите. Или ако изяви желание за къпане, спокойно и кажете, че ще се справите сами, да не се притеснява.

И, последно, бременните са много чувствителни и лабилни. Трябва човек да е внимателен с тях. Не се заслушвай придирчиво във всичко и да тълкуваш черногледо.

Въпрос на комуникация и позитивна настройка е. Стискам палци да намерите пътя една към друга.




# 18
  • Мнения: 1 877
Тя и мойта ги дрънкаше такива,но за щастие си остана само с бърборенето

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
От теб си зависи как ще поставиш нещата.

# 20
  • Мнения: 656
Сиске,
Сега е моментът да подарите на свекървата кученце...  Mr. Green

Както я описваш изглежда властна жена.
Опитай се да проведете разговор, непременно в присъствието на мъжа ти и да се разберете какво и как ще се промени в отношенията ви с идването на бебето. Ще трябва да изясниш първо за себе си какво искаш и очакваш и след това да го формулираш (облечеш) в правилните думи. Опитай се за и измислиш някакво занимание покрай бебето, но така че да не изземва функциите ти. Гледай да го изкараш достатъчно важно за да може да хвърли силите си по него, а не в борба да те поучава как се гледат деца.
Интересно е това че "принципно" харесваш свекърва си, изглежда като че ли си имате търкания по дадени теми.

# 21
  • Мнения: 473
Аз смятам, че не вземеш ли твърди мерки със такт и съобразителност тя няма да разбере. Просто отсечи й мераците отведнъж. Няма какво да се измъчваш повече. Гледала ли си "Всички обичат Реймънд"? Е такова чудовище като Мъри е твоята свекърва. Трябва да и обясниш съвсем спокойно, че няма да позволиш за нищо на света тя да ръководи твоя живот, твойто дете, твоя мъж. Крайно време е да разбере, че вие сте отделно семейство. Това дете не го раждаш, за да го гледа някой друг, ти го раждаш за да си го гледаш ти. Когато й е било времето на свекърва ти да си гледа сина, тя си го е гледала. Благодари й от все сърце, че ти е отгледала един прекрасен съпруг и й кажи, че твоя син ще си го гледаш ти. Ти си като мен. Аз все изчаквам, все прощавам, все гледам да няма скандали и обиди, възпитана съм от много интелигентна майка, научена съм на такт, съобразителност, добри маниери, но понякога виждам, че това не работи. И моята свекърва се опитва да командва нашето семейство и ми пуска разни глупости от време на време, но аз с нетърпящ възражение тон, съвсем спокойно и с добро и казвам какво ще направя, какво съм решила и как ще е... И тя остава безмълвна. Ако ми отговори накриво и продължи да се заяжда ще е изям. Гневът ми е безпощаден!

Общи условия

Активация на акаунт