Уригването-супер досадно нещо.

  • 1 551
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 622
при нас понякога помага да го наклоня леко надолу и после пак да го изправя, но ако след 5 минути опити не се е уригнал, си го слагам да си спинка  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 5 605
Дааа, наистина е досадно, особено ако бебчо е вече в онова сладко полузаспало състояние. Ами сама прецени дали да го оригваш. При нас беше задължително, че повръщахме, но много познати също не оригват бебоците си.

# 17
  • Мнения: 3 069
Досадно или не, би трябвало да сме по-търпеливи и да изчакаме да се уригне, защото може да има повръщане.
Вики сме го разхождали по около 40-50 минути.Спряхме с тази процедура след като стана на 5 месеца.

# 18
  • Мнения: 2 567
Ами може да не е изнервящо и досадно и да не трябва да будиш  бебока като го тупаш ли, тупаш по гърба.
Опитай начина, който аз прилагах на моята дъщеря.
Като го нахраниш, сложи го на краката си с лице към тебе и го подхвани с две ръце отзад. Направи нещо като облегалка на люлеещ се стол  Simple Smile и почни бавно да го поклащаш напред-назад.
Хем няма да ти е досадно, хем бебето ще се унася, хем ще се оригне  Peace

Моята щерка една вечер след като се нахрани и започнах описаната процедура, както блажено си задремваше се оригна и пръцна едновременно  Simple Smile Като се сепна това ми ти дете, като взе да мята ръце и крака. Сигурно си е голям стрес за едно мъниче да му излезе нещо и от горе и от долу  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 8 917
Гери в първите месеци много, ама много рядко съм успявала да я оригна. Не е имала проблем Peace

# 20
  • Мнения: 2 159
на вашата възраст уригвах, защото имахме много колики и да излезне въздуха
но сега вечер ако заспи в мен изобщо не се занимавам

# 21
  • Мнения: 601
при нас понякога помага да го наклоня леко надолу и после пак да го изправя, но ако след 5 минути опити не се е уригнал, си го слагам да си спинка  Peace
Нещо подобно правех и аз с Александра. Сядах и я слагах да седне странично в мен. Краката и увисваха м/у моите, дупето на десния крак, с лявата ръка я хващах през гърдите (все едно къпеш) и я навеждах леко надолу. За нула време се оригваше. Не съм тупала по гърба. Само с леки кръгови движения колкото да помогна и аз малко.
Калоян обаче ти е още малък за такова оригване. Не му е стабилна главата.

# 22
  • Мнения: 1 768
Микаела не се оригва..Просто не може,а аz нямам никакво желание да я държа по 2 4аса иzправена и да тупам по гърба..Или и да се оригне,повръ6а като струя от млякото..Като не се оригне,пак съ6тото..Така 4е е все едно..

# 23
  • София
  • Мнения: 2 855
Оригва се, когато му скимне. Щом спи, не го будя. Особено на нощното хранен, на последните глътки, вече спи. Просто не виждам смисъл - той да спи и аз да го тараничкам с тъпото оригване. Не вярвам на някой да му е приятно да го карат да прави нещо, а в същото време да му се спи.

# 24
  • Мнения: 435
Моя син винаги заспива на гърдата след ядене. След това го мъча да го оригвам, понякога 40-50 мин. (а през ноща ми е най-мъчително). Ако не се оригне и го сложа да спи се събужда след 10 мин., надава вой и връща храна. Досега не е успял да спи спокойно, ако не съм го оригнала  Cry Понякога трябва да оригне няколко пъти....иначе не заспива....сещате се в каква мъчителна процедура се е превърнало това  Confused

# 25
  • София
  • Мнения: 368
Влади като съвсем малко бебче също много трудно се оригваше след хранене, но пък с времето това се регулира, както и много други неща, ще ги забележиш. А честно казано и на мен ми се е случвало да не го будя и да го сложа да спинка без да се е оригнал. После понякога е връщал по малко храна, но не винаги, не се притеснявай, ще свикне детето да се оригва.

# 26
  • Мнения: 678
И на мен ми беше трудно в началото.Тя заспиваше аз я дигах да се оригне и после се събуждаше и отначало.Не мъчи детенцето ако може може ако не здраве да е. Peace

# 27
  • Мнения: 267
Ох, и на мен ми е голям зор това уригване. Един път се оригне, 2 пъти не ще и неще. Голямо разнасяне и потупване и не ще. То си спи детето. И аз я слагам да спи и без да се е оригнала. Какво друго  да направя. Май започнаха обаче коликите и сега ще трябва да съм по търпелива и да се мъча да я оригвам след всяко хранене. Не ми е ясно как ще стане, но ще пробвам.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 248
Веднага се е уригвала.Даже понякога още докато яде се уригва. Peace

# 29
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
Веднага се е уригвала.Даже понякога още докато яде се уригва. Peace
и ние сме така

Общи условия

Активация на акаунт