Хоби, Мания или ефектът Монк??

  • 7 000
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 647
Та на какво сте маниаци?
 И странни ли са маниите ви в очите на другите?
...................................
Аз лично съм маниячка на тема червен цвят,имам специални системи на подреждане и тежко и горко на този които не им схване логиката hahaha Joy hahaha
 Embarassed даже ме обвиниха че страдам от ефекта на Монк ->когато извадих антибактериални кърпички да си забърша клавиатурата,мишката и бюрото на работа  ooooh!

# 1
  • Мнения: 1 258
Разбира се,маниак съм на тема носене на фотоапарат и аксесоари навсякъде.И на използването им непрекъснато. Grinning.

# 2
  • Мнения: 6 461
Относно цветовете маниачка съм на СИНИЯ. Повечето ми дрехи са в син цвят.
Децата ги обличам в СИНЬО.Спалнята ни  е в Синьо.


Ето нещо и от мен Mr. Green
Цитат
Синьо / Море
Синьото и неговите различни вариации са символ на свежест и спокойствие. Може да се използва за всяка една стая от дома: хол, трапезария, тераса, кабинет, баня или спалня, като за последната е подходяща небесно синята тоналност. В кухнята се препоръчва за покривки и посуда, но не е препоръчително да се прекалява поради ефектът от намаляване на апетита.

Чрез небесно синьото пространството се разширява оптически, създава се свежест чрез комбинацията му с по-светли цветове или контраст – при съчетанието с червено. Нюансите на синьото започват от тъмното, минават през тюркоазеното и стигат до небесно синьото. С помощта на синия цвят се предизвиква усещане, че времето тече бавно и човек се чувства по-спокоен. Особено подходящ е за спалня.

Използваните платове могат да бъдат с различни десени, но без да се прекалява. Въпреки че се счита за момчешки цвят, синият цвят е подходящ за пространства унисекс, като създава приветлива, модерна и свежа обстановка.

Може да изберете всякакъв плат и материал, защото синьото стои добре с всичко.Този цвят има успокоителен ефект и е подходящ за места, отредени за почивка. Сините тоналности са предпочитани за малки стаи, защото създава оптически разширява пространството. За да предизвика ефект за дълбочина се избира тъмносин цвят, а за големи помещения – светли нюанси.

# 3
  • Мнения: 6 461
Да споделя и друга мания.... Mr. Green
Обожавам да пия КАФЕ.

Кафето   
     
Кафето - горещо, черно и сладко. Така биха описали повечето хора сутрешното си кафе. Това за мен обаче е една доста ограничена представа за тази неповторима напитка, която не само прави началото на деня ми по-поносим, но и сгрява душата и крайниците ми по-един специфичен начин несравним с нищо друго. За да може и вие да се докоснете до разнообразието му, днес ще ви предоставя кратък обзор на най-известните топли вариации на тази напитка. Съзнателно съм подбрала само топли комбинации, тъй като дъждовното време предразполага именно към стоене вкъщи и релаксация с ароматна, димяща чаша кафе.

Espresso
/Еспресо/
Малко, горещо и тъмно, но с кадифен вкус. Това е еспресото (от италиянски – бърз, спешен). Който веднъж е опитал истинско и добре направено еспресо, твърде трудно ще се откаже от това изживяване. Еспресото се прави само при много силно налягане. 92 до 94 градусова гореща вода бива изтласкана през кафето. Така се получава едно гъсто питие с невероятен вкус и силен аромат. Запазена марка на еспресото е златистият, нежен каймак, който е идеален завършек на тази творба и кара сърцата на всички любители на еспресото да потръпват. Този вид кафе се сервира в малка, затоплена чашка от дебел порцелан. По желание може да добавите захар. Пие се докато е горещо и на малки глътчици, като не забравяте да се насладите на всяка една от тях!

Кафето

# 4
  • Мнения: 17
страдам от ефекта на Монк ->когато извадих антибактериални кърпички да си забърша клавиатурата,мишката и бюрото на работа  ooooh!

не си сама Laughing, и аз страдам от него с пълна сила:D.
иначе имам много мании, но все пак дайте дефиниция за мания, да не вземе да се окажа без нито една Mr. Green.
наблягам на синия цвят, не търпя накривена , макар и леко картина, веднага я оправям, не понасям да ми поднасят мокра/от външната страна / чаша и един куп още Crazy.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
не понасям да ми поднасят мокра/от външната страна / чаша

Мъж ми обяви, че не съм в ред, защото мразя да пия от мокри чаши - дори пред мен изплакнати и сипана вода. Всякакви мокри прибори и съдове мразя, също и да ме пипат с мокри ръце, целувка от мокро лице и всякакви такива Crazy

# 6
  • Мнения: 3 647
не понасям да ми поднасят мокра/от външната страна / чаша

Мъж ми обяви, че не съм в ред, защото мразя да пия от мокри чаши - дори пред мен изплакнати и сипана вода. Всякакви мокри прибори и съдове мразя, също и да ме пипат с мокри ръце, целувка от мокро лице и всякакви такива Crazy
ох тези неща и аз ги мразя   Flutter поне  не съм сама  hahaha Joy

# 7
  • Мнения: 8 505
Двете мании на Дими са и моите най-големи две Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз не понасям да видя отворен или полу отворен шкаф или чекмедже - направо лудвам.

# 9
  • Мнения: 4 406
Аз не понасям да видя отворен или полу отворен шкаф или чекмедже - направо лудвам.
това и фактът, че не правя нищо сутрин, преди да глътна кафе!

# 10
  • Мнения: 6 164
Аз не понасям да видя отворен или полу отворен шкаф или чекмедже - направо лудвам.

Аз също! Или врата, открехната на половина.

# 11
  • Мнения: 2 591
и аз се присъединявам към маниаците на тема синьо

а иначе в домакинството - мании колкото щете! мъжът ми например от време на време размества бурканчетата ми с подправки да види дали ще забележа и досега винаги съм го пипвала  #2gunfire  Joy hahaha

# 12
  • Мнения: 1 639
Не мога да ям с един и същ прибор два пъти.

# 13
  • Мнения: 3 647
Не мога да ям с един и същ прибор два пъти.
аз пък обожавам да ям  от тенджерата  Embarassed Rolling Eyes

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Не мога да ям с един и същ прибор два пъти.
Аз пък това не съм го смятала за мания, а за най-нормалното нещо на света. Освен ако нямаш нещо по-различно предвид, но не си представям да ям лютеница и след 2-3 часа със същата вилица със засъхнала лютеница да боцкам салатка Sick Или яхнията и десерта да ги ям с една и съща вилица, ужас!

Отворените шкафове и гардероби и аз ги мразя, дали затова ми се падна такъв мъж, който никога не ги затваря?!?!?!  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт