Избор на детска градина във Варна

  • 13 540
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 399
Цитат на: wilma
За "Слънчо" знам,че ако си по-близо до централната сграда,те пращат в някой филиал,а тези,които са по-далеч-в централната сграда-тоест на всички да им е еднакво отдалечено!? #Shocked
Да се смее ли човек, да плаче ли ooooh! Желязна логика Crazy
Пък за жената дето трябва да си води децата в два различни филиала.... Twisted Evil Честно, в тоя случай бих я направила на луда директорката. Докъдето мога да подавам жалби, бих подала. Пък съм забелезала, че много често само на заплахи "клякат", ако си си в правото. Просто се пробват дали ще мине номера със спонсорството.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Боже-еее, слушам и не вярвам на очите си!  Grinning И на нас тази година ни предстои запознаването с ясла....ама като ви чета, лошо ми става...За една ясла такива тревоги и ходене по мъките, все едно в някой елитен институт ги уреждаме....Ужассс!

# 17
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Цитат на: wilma
Да,Миленче,тези градини коментирахме Grinning


Личи си ,че не познавам района  Simple Smile Адресната регистрация по личната карта на родителя ли се гледа?
И да питам и по конкретно за един район - срещу Макдоналдс по посока на пазара има едно основно училище. Там  наблизо има ли градина? Тази Слънчо чак до лятно кино Тракия далеко ми се вижда....

# 18
  • Мнения: 8 769
Това с адресната регистрация ме убива. Ние със съпруга ми сме с различна адресна регистрация........ Crazy

# 19
  • Варна
  • Мнения: 791
хехеххеее,ами смешно не смешно,някои градини наистина искат адресна регистрация(нищо,че вече по принцип всеки може да подава документи където си иска,нямало райониране)А да не ви казвам,че заради една определена градина едно майче ходи си смени адресната регистрация  и коментира така:"Ами предпочитам да дам 11 лв за смяна на адресната,отколкото незнам си колко спонсорство " Laughing

# 20
  • Варна
  • Мнения: 791
Цитат на: Milena

Личи си ,че не познавам района  Simple Smile Адресната регистрация по личната карта на родителя ли се гледа?
И да питам и по конкретно за един район - срещу Макдоналдс по посока на пазара има едно основно училище. Там  наблизо има ли градина? Тази Слънчо чак до лятно кино Тракия далеко ми се вижда....

   Ако ми кажеш къде по-точно живеете(до кое по-близо).......а иначе градините в района са:
-"Слънчо"-до Лятно кино Тракия
 - филиал на "Слънчо" на Патриарха(спирката , една двуетажна къща)- тази е най-близо до у-ще "Цар Симеон"се казва основното у-ще срещу MCDonald's
- и тази на КАТ ( на Колхозния пазар,до бившето КАТ)
-другата е "Звездичка"(на Образцов дом,зад "Владислав",на "Нептун",както щете Wink )
         Това са в района детските градини!(ако нещо съм пропуснала,допълнете!) Tada

# 21
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Wilma, благодаря ти аз информацията  Simple Smile  И аз незнам точно името на улицата затова обяснявам " с нещо на близо"... но вече ми стана ясно Wink  Simple Smile Още не живея там ,ще се местим след време и затова разпитвам.

Разбрах улицата - Черни връх  Grinning

# 22
  • Мнения: 3 211
Ние ходим в Звънче на ясла, но казаха че не се прехвърлят направо в Звездичка, не е гаранция че ще я приемат. Чудя се дали да подавам молба, ама и аз май изтървах срока, още нямаме 2 год.
Аз живея в блока точно до з.к.Тракия и в нашия вход има детска градина, което ще ми е ужасно удобно, не съм питала още за места, но много се чудя - няма двор, излизат на площадката пред блока, няма люлки, катерушки, нищо, децата бягат, катерят се по парапетите, лелите седнали на едни столчета на клюки. Много кофти ми изглежда, но пък е във входа ни, само слизам с асансьора. Някой чувал ли е за тази ДГ

# 23
  • Варна
  • Мнения: 791
Да,всеки казва,че е кофти в това отношение-че децата нямат двор за игра и т.н. Иначе другото си е ок,а и като ти е в блока...незнам

# 24
  • Варна
  • Мнения: 791
Цитат на: very_nice
Ние ходим в Звънче на ясла, но казаха че не се прехвърлят направо в Звездичка, не е гаранция че ще я приемат. Чудя се дали да подавам молба, ама и аз май изтървах срока, още нямаме 2 год.

     Чакай малко,че като нямате 2 г. за каква градина говорим? Wink Верно е ,че молби се подават по-от раничко,ама....не чак толкова.Значи,обикновено приемите са юни и септември-ако детенце сега навършва 3 г.,значи е за юнския прием и отсега би трябвало да се подават документи(януари/февруари),май месец са резултатите.
Но все пак трябва да се провери в съответната градина какви са правилата и сроковете,за по-голяма точност.
Наистина няма гаранция,че от яслата "Звънче" направо ще ви прехвърлят в "Звездичка",но явно има някакво предимство,понеже което детенце познавам от "Звънче",после е дошло в "Звездичка"(може би и защото така или иначе са били от района)Но дечицата са на ясла до 3 г.,после на градина.Коя група сте на "Звънче"?(да не излезем от една група? Wink ) и кога навършвате 3 год?

# 25
  • Мнения: 3 211
2 група, Габи е родена 15.03.2003г., става въпрос за догодина, ама не знам, ако молбите се подават само януари, догодина да не кажат, че съм закъсняла

# 26
  • Варна
  • Мнения: 791
Ние сме 3-та група в "Звънче".Стефи е на 06.01.2003 и се очертава чак другия юни да сме на градина Rolling Eyes .Затова ще подавам молба другия януари(2006).май и вие сте така,ама за всеки случей провери в градината,където решите да бъдете(а моят съвет е никогаАз за баткото,добре,че на майтап подадох молба и в "Звездичка"(където не ми се вярваше да ни приемат ей-така),защото в "Слънчо"(която е по-близо до нас) бяхме дълбока резерва...

# 27
да, за Звездичка чух много хубави отзиви, ама там дежата били по 39-40 в група. Много трудно се работи с толкова деца.
За слънчо има ли някой отзиви, интересува ме мама, която сега завършва и детето и тругва на училище, за да даде отзив за госпожите. Инъче какъв отзив да очаквам от директорката. Никога няма да е обективна.
Благодаря

# 28
  • Мнения: 3 211
Сега видях, че нашата ДГ се казва "Светулка", ако някой я посещава, да даде информация плийз

# 29
  • Мнения: 134
Мисля да пускам Жожо в ясла "Славейче"(под Техническия университет) някой знае ли нещо за там?

Общи условия

Активация на акаунт