Купили ли сте столче за кола от 3г. до 12 г. /15-36 кг. и какво?

  • 19 739
  • 188
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 636
В момента ползваме Brevi-Grand Prix от което съм страшно доволна, но вече ни умалява. Ще трябва скоро да го сменяме. Ориентирала съм се към Конкорд, и ще помоля някой запознат да ми обясни каква е разликата между тези два модела :
Concord  LIFT EVO PT
Concord  LIFT PROTECT
EВO e бил в тестовете ´04,а протект ´05.И двата са с добра оzенка.Раzликата е само във вън6ният вид,отстрани.Единственият,който бих предпочела пред теzи 2 е Рьомер кид,тъй като като удобство е даден по_добре.Но всичките са горе_долу една zена и с една крайна оzенка zа сигурността.

# 136
  • Мнения: 7 108
В момента ползваме Brevi-Grand Prix от което съм страшно доволна, но вече ни умалява. Ще трябва скоро да го сменяме. Ориентирала съм се към Конкорд, и ще помоля някой запознат да ми обясни каква е разликата между тези два модела :
Concord  LIFT EVO PT
Concord  LIFT PROTECT
EВO e бил в тестовете ´04,а протект ´05.И двата са с добра оzенка.Раzликата е само във вън6ният вид,отстрани.Единственият,който бих предпочела пред теzи 2 е Рьомер кид,тъй като като удобство е даден по_добре.Но всичките са горе_долу една zена и с една крайна оzенка zа сигурността.

Много ти благодаря Чиколина.
Четох доста за Рьомер и знам че са добри седалки. Но ги няма в Бг, за съжаление.
За Конкорд разбрах къде в София ги предллагат и ще ходим на място да ги видим. Иска ми се да седне детето в нея, да я видя монтирана в колата и едва тогава да купувам. пък може и да намерим човек от чужбина да я вземе, ако от там е по-изгодно. но нещо не смея точно тази покупка да я правя, без предварително да съм видяла, че дъщеря ми се чувства удобно в нея.
Затова и за момента съм се насочила към Конкорда.

# 137
  • Мнения: 1 636
Зори,и двата модела са добре.Аz Ще трябва да купувам скоро и първо се бях спряла на теzи 2 модела на Конкорд,но тъй като има6е сега нови тестове сравних и на рьомер.всъЩност единствената раzлика я дават в удобството.Ако те е страх да поръча6 на поzнати в чужбина вzеми спокойно на Конкорд.  Peace
А по повод първото,което писа,че полzвате Бреви... и е много удобно,има много седалки,които са удобни,но важното е при една катастрофа как Ще zапаzи детето.За тях не zнам какви са,тук не съм ги чувала.Не са тествани.Има н.р.на Чико,които иzглеждат много удобни,но не са иzобЩо сигурни  Cry
 

# 138
  • Мнения: 7 108
Чиколина, Бревито съм го избирала също много усърдно, не само заради удобството Simple Smile. Столчето има сетрификат, тествано е и е с много добра оценка, гледах го в някакъв италиански сайт, сега обаче едва ли ще мога да го изровя, все пак съм го купувала преди 3 години. С много здрава метална конструкция е, препоръчаха ми го наши познати от Италия, чието дете е оцеляло в него след много гадна катастрофа  Confused.
Все пак дано на никой не се налага да тества лично столчето си  Praynig Praynig Praynig!

# 139
  • Мнения: 1 636
Оф,дано Praynig.Може би са добри,не zанм,не каzвам,че не са,просто аz не ги zнам.А Що годе съм zапоzната с детските стоки по паzарът,но най_вече тук.Интересно ми е в другите държави какви имат и тестовете им.Ще вzема да пи6а на мамите в другите държави да пуснат линкове с тестове,да се "пообраzовам"  Mr. Green.

# 140
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
има седалки, които само повдигат детето, за да може безопасно да се закопчае с коланите на колата. цените им са между 20 и 50 лв.
габа ползва такива:


продават ги тук:
http://shop.danet.bg/index.php?cPath=40_42_126&osCsid=fd701e … c58599822cc443404

В сайта на Данет коли4еството е из4ерпано Sad Има ли от къде другаде да си ги вземем,4е много ми харесаха Grinning

# 141
  • Мнения: 1 636
Гранде,нали си видяла,че са от 4 год?По_нагоре една майка бе6е споделила,че zа нейното  3год.дете не е добре.Мисля,че някой бе6е и писал,че ги е видял някъде.Прочети последните страниzи.  Peace

# 142
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тия седалки са само ако не можете да си позволите нещо по-добро. В Данет има също много хубави столчета, но вече цифрата е доста по-голяма.

# 143
  • Мнения: 23 450

В сайта на Данет коли4еството е из4ерпано Sad Има ли от къде другаде да си ги вземем,4е много ми харесаха Grinning
В магазин Комсед виждах наскоро.Струваха около 30 лв.Моята седална е от Комсед,заедно с доставката ми излезе май 31-32 лв.Аз съм доволна от седалката,много добре насочва колана на правилното място,както е показала Мамма на снимките.Седалката е за деца над 4г.Нашата седи в колата на баща му,защото детето по-рядко се вози в неговата кола,изключително в града.в моята кола е столчето,защото малко пътува повече с мен.за дълъг път сме със столчето,местим го,според това с коя кола сме.Между другото Плей са пуснали много добро ново столче над 18кг.,гледах добри отзиви на тестовете за него.Чико не ги препоръчвам,въпреки атрактивнитв модели и цени.,Рьомери Конкорд имат задоволителни показатели на тестовете,но в Бг се намират трудно,затова избрах макси-Кози Роди ХР,като компромисен вариант.Дано не се наложи да го тествам,както и на вас.Между другото някой да са го спирали за проверка за столче?

Последна редакция: вт, 03 юли 2007, 01:09 от ДесиХ2

# 144
  • Мнения: 1 636
Деси,zаЩо Рьомери Конкорд имат задоволителни показатели на тестовете?Те много добре са се по_/докаzали.  newsm78 Или си гледала някои други тестове.Плей не съм ги чувала.
Знае ли някой от вас,дали в София има някъде да се продават Kiddy Life Plus ili Kiddy Life Pro?

# 145
  • Мнения: 23 450
Деси,zаЩо Рьомери Конкорд имат задоволителни показатели на тестовете?Те много добре са се по_/докаzали.  newsm78 Или си гледала някои други тестове.Плей не съм ги чувала.
Знае ли някой от вас,дали в София има някъде да се продават Kiddy Life Plus ili Kiddy Life Pro?
Всъщност права си-те дават добри резултати,спрямо другите марки столчета,но има още какво да се желае.Явно проектирането на този продукт не е лека работа.Дай линк към нови тестове,които са правени относно сигурността на детските столчета.

# 146
  • Мнения: 1 636
Така е Деси,има оЩе какво да се желае.Заради това най_добрата оzенка е ++, но до сега има столчета само с  +  Cry А и не вървам zа на6ите деzа да успеят да ги подобрят.Дано поне zа внуzите да са достатъчно сигурни.
Виж тук са тестовете от 2003-2006 , а тук са тестовете от 2007 .
А тук е video (най_долу на страниzата пи6е video starten),където може да видите какво Ще се случи при катастрофа и детето е беz седалка,или не е както трябва сложена,или е с ло6а оzенка в тестовете.За съжаление и седалките,които са само zа повдигане на детето не са достатъЩно добри.Видеото покаzва,какво става при страничен удър.

# 147
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всъщност, добре изпълняват функцията си - повдигат детето достатъчно, за да минава закопчаният колан безопасно през гърдите, а не през шията на детето. За друго не знам дали стават - не сме пробвали.
Не са стабилни. Една възглавница също ще повдигне детето и поне е мека.
В интернет видях същите седалки, но на друга фирма за 85 лв., което е почти 3 пъти повече. По-тежки са и предполагам- по-стабилни и по-удобни.

# 148
  • В сърцата на четирима мъже/е,може и малко повече да са:-)))/
  • Мнения: 1 808
Аз купих такава седалка,на КАМ за 36 лева,от Бургас. Алекс е на 3 и половина,много се изкефи,веднага си седна,закоп4а се,гледа си от високо,не ме захвърля с нинджи  Mr. Green Не са от типа - пълна безопасност,но поне държат детето на седалка/която е доста меки4ка и удобна/, с колан е , с дръжки,дано не се налага да изпитваме сигурността им Praynig

# 149
  • Мнения: 1 655
Дойде време и ние да сменим столчето с такова от 15-36 кг. Вчера купихме новото Maxi Cosi Rodi XR (от 2007г), надявам се никога да не го изпитваме при лоши обстоятелства. Благодаря на Чиколина за линковете с краш тестовете, много ми помогнаха при избора.

Общи условия

Активация на акаунт