Купили ли сте столче за кола от 3г. до 12 г. /15-36 кг. и какво?

  • 19 730
  • 188
  •   1
Отговори
# 120
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 275
Знаеш ли дали ... за 10лв може и да ги мерят newsm78
Надявам се наистина да гледат само как минава колана, ама ще сложа седалката в багажника за всеки случай.

# 121
  • Мнения: 1 715
Ние ползваме същото дъщеря ми е на 5 и сме доволни,аз също го поръчах от Данет

# 122
  • Мнения: 24 467
Ето на- задължението за столче, чета новините днес, било за ръст до 150 см. Интересно- сина ми е 1,45, на 7 г. и тежи 40 кг. Какво "столче" да му взема? Двоумя се- дали да орежа краката на някой кухненски стол или да продължа да си го возя както до сега- на задната седалка с фабричния колан. Много добре му става, при този негов ръст... То и като кажа на някого, че е на 7 години и без друго не ми вярват...
Виж, бебето е друго- побира си се в бебешката седалка идеално, на първа позиция.

# 123
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
А каква е разликата между тези модели Maxi-cosi:
Maxi-Cosi  Rodi SPS и Maxi-Cosi Rodi XP
?

# 124
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тия седалки от Данет за нищо не стават. Освен за успокоение на съвестта, че си взел някакви мерки.

# 125
  • София
  • Мнения: 4 868
Всъщност, добре изпълняват функцията си - повдигат детето достатъчно, за да минава закопчаният колан безопасно през гърдите, а не през шията на детето. За друго не знам дали стават - не сме пробвали.

# 126
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Коланите в колата са предназначени за възрастни. За дете на 3 год. не стават с или без седалка. Освен това са твърди... Опитахме с такава седалка да возим Рая до морето- не се получи и седалката отиде в багажника. Столчетата са съвсем друго нещо- предпазват (поне отчасти) и вратлето, и от страничен удар.

... да продължа да си го возя както до сега- на задната седалка с фабричния колан. Много добре му става, при този негов ръст...
Според мен това е вашият вариант.

# 127
  • Мнения: 1 636
А каква е разликата между тези модели Maxi-cosi:
Maxi-Cosi  Rodi SPS и Maxi-Cosi Rodi XP
?
Ето тук Ще види6 раzликата.СПС е бил в тест 2003 год.и не е иzдържал добре тестът.Получил е zадоволителна оzенка.В графата zа сигурност_йог.С други думи не е zа препоръЩване.
ХП е бил 2004 год.в тестовете.Той е с оzенка добре,което е най_добрата получена оzенка zа сега в тестовете.С оzенка много добре,няма оЩе нито една седалка.  Sad

# 128
  • Мнения: 1 615
Седалките май са се изчерпали в ДаНет... Но съм поразена, че са им искали 31+2.50. В някакъв магазин ги видях за около 12-15 лева!!! Беше преди 2-3 месеца, на централна софийска улица. Не помня кой точно беше магазинът, но беше някъде по "К. Величков" - специално за детски стоки някакъв.

# 129
  • Мнения: 6 362
Седалките май са се изчерпали в ДаНет... Но съм поразена, че са им искали 31+2.50. В някакъв магазин ги видях за около 12-15 лева!!!

Седалките Pony Baby на Cam са изчерпани в склада на вносителя! Нов внос се очаква около 10 юли.

Седалките Pony Baby на Cam бяха с препоръчителна крайна цена 31 лева и на толкова се предлагаха във всички магазини. За справка:

В ДаНет - 31 лева

Магазин 1 - 31 лева

Магазин 2 - 31 лева

Магазин 3 - 31 лева

E-bay - 15-19.90 EUR
и т.н.
Така че със сигурност, това, което сте видяли за 12-15 лева, не е било това столче.

А 2.50 лв. е цената за доставка в София. Всеки, който е пожелал, е отишъл на място да си вземе седалката, без да плаща допълнително цена за доставка.

Рени, за седалките ясно пише, че са за деца над 4 годишна възраст. Естествено, че за 3-годишно дете не стават.
Седалките просто са за по-големи деца - повдигат ги достатъчно и ремъкът, който минава зад гърба на детето помага коланът на колата да минава правилно (по средата между вратлето на детето и рамото му) и да го осигурява добре. Дефакто това (ремъкът) е една от най-важните части на седалката. Долната част, самата седалка, само повдига детето, но дори и да е повдигнато детето, коланът на колата пак не минава плътно през ключицата и не обезопасява добре. Ремъкът на гърба "дърпа" колана на колата, така че да обхваща плътно тялото на детенцето.
Дъщеря ми ползва такова столче (на 9 години е).

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 17:59 от Mamma

# 130
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Значи съм се заблудила, че са за над 3 г. Не съм го пробвала за голямата още.

# 131
  • Мнения: 1 615
Признавам, че от картинката няма как да позная дали в онзи магазин не са продавали ментета на същото нещо.
Все пак 30 лева е доста по-приемлива цена от 150-200 за цели столчета, предвид, че детето ми е доста големичко вече.

# 132
  • Мнения: 7 108
В момента ползваме Brevi-Grand Prix от което съм страшно доволна, но вече ни умалява. Ще трябва скоро да го сменяме. Ориентирала съм се към Конкорд, и ще помоля някой запознат да ми обясни каква е разликата между тези два модела :
Concord  LIFT EVO PT
Concord  LIFT PROTECT




# 133
  • Мнения: 1 615
Току-що си поръчах такава седалчица!
Mamma, благодаря за координатите на всичките тези магазини!

# 134
  • Мнения: 6 362
Ето снимки на правилно и неправилно връзване с колан, за да се добие представа за какво говорех по-горе:

Неправилно - детето е повдигнато със седалката, но коланът не минава плътно


Правилно - детето е повдигнато със седалката и с ремъка зад гърба на детето коланът е пристегнат така, че да минава плътно по тялото

Общи условия

Активация на акаунт