какви игри за бебе на 5 месеца

  • 10 987
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 677
Активната гимнастика си е едно голямо чудо!  Heart Eyes Слагам го в нея и забравям поне за час, че има бебе вкъщи.  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 678
Ния пък не седим много на активната гимнастика.Много харесваме пликчета и памперси и с тях се заиграваме най-много Peace

# 17
  • Мнения: 359
активна гимнастика, шезлонг, люлка, детското креватче под въртящите се животни - ЗАЛЪГАЛКИ И ПЕСНИ

# 18
  • Мнения: 174
Извинявайте за "тъпия" въпрос: какво е това "активна гимнастика"- някакво приспособление ли???

# 19
  • Мнения: 2 891
Ето тези, например.

Извинявайте за "тъпия" въпрос: какво е това "активна гимнастика"- някакво приспособление ли???

# 20
  • Мнения: 601
Извинявайте за "тъпия" въпрос: какво е това "активна гимнастика"- някакво приспособление ли???
За майките няма тъпи въпроси, мила! Аз колко неща не знаех и колко още не знам.... Хич да не се притесняваш, че имаш тъпи въпроси!

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 13:32 от pettya17

# 21
  • Мнения: 2 242
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144777.0

5 месец
Игри:
Сетивни:
- запознаване с домашните звуци: използвайте всяка възможност бебето да е около вас при ежедневната домашна работа: шума на пералнята, шуртенето на крана и т.н. Опитайте се да направите игра с тези звуци: почуквайте по врата или стъклото, тракайте с вилица по чиния, тик-такайте заедно с часовника и т.н.

Моторика:
- напълнете купичка с едри предмети (за да не ги глътне) и дайте на детето да ‘изследва’ съдържанието. Никога не оставяйте при тази игра детето само. Използвайте въображението си за да разнообразявате съдържанието: парченца плат, големи топчета, ключове т.н.

Играчки:
- звучни играчки: може да използвате пластмасови шишета, които да пълните с различни предмети. Разнообразявайте звуците (стотинки, боб, захар и др.)
- гумени играчки за ваната
- ако детето е захранено: предложете му да помирисва храната
- огромно удоволствие за почти всяко бебе около тази възраст са пакетчетата

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 14:13 от Slavi

# 22
  • Мнения: 154
  Пробвай със списание , найлонова торбичка , книжки и др от този тип "играчки".На нас тези много ни харесват! Hug И не давай всички играчки наведнъж, защото така на някои изобщо няма да обърне внимание,давай всеки път различни. Аз съм и сложила във всяка стая различни играчки(даже и в банята) и всеки път е много изненадана и щастлива да ги види!Сега любимото ни занимание е да седим ( вече можем) или да гледаме през прозореца!Абе изобщо за каквито маймунджелъци се сетиш , все ще ти свършат работа!  Peace            bouquet

# 23
  • Мнения: 1 896
  Пробвай със списание , найлонова торбичка...

Найлоновите торбички са изключително опасни и не бива в никакъв случай да се дават на малки деца. Пробвай да я приближиш леко до лицето си и да вдишаш и ще видиш какво става.
А иначе ето в тази статия има съвети извадени от материал на Монтесори педагози - видях че и други мами са препоръчали подобно нещо, според мен е най-доброто.
А и все пак скоро хлапето ще почне да сяда, така че ще може да се занимава с безкрайно много интересни неща.

Общи условия

Активация на акаунт