Отговори
# 15
  • Мнения: 678
Та по зададените от мен въпроси.
1.Искам да стане добра,нежна,мила,честна.Да се бори за мечтите си и да вярва в истинската любов.
2.Ами за книги се оглежда все още не съм купила.Яни беше споделила една книга за възпитанието много интересна,но не помня коя беше newsm78 Дано се включи да ни каже
3.Незнам точно как ще я възпитаваме,но ми се иска да постигна ефекта които мойте родители са постигнали.За мен майка ми е най добрата ми приятелка,която се е наслушала на щуротийте ми,имала е доверие в мен и е можела да разчита на мен.Както и обратното.Научила ме е да уважавам хората и да постъпвам с добро,защото всичко се връща.И понеже не е много близка с драт си така ни е възпитала за да си бъдем опора един на друг и да сме сплотени.Ние макар да се караме отвреме на време много се обичаме и подкрепяме.
Сигурно има още доста неща но в момента не се сещам.
А сега сте вие

# 16
  • Мнения: 76
Здравейте, мамчета!
irinii  страхотна темичка, а от посланието до майките направо се просълзих. Много е силно.
Teletabis  благодаря за информацията за Д-р Ангелова. Ще я посетим, ако проблемите ни се задълбочат.
Omnipresent   много полезен линк. Копирах си всички стихчета и песнички. Благодаря!  Hug
Marianka  дано всичко да е наред с изследванията!  Praynig
Толкова много сте изписали вчера. Не смогвам да ви изчитам. Сядам на компютъра да свърша някаква работа, но от два дни се занимавам само във форума и работата изостава (аз и доста рядко успявам да се добера до компютъра от моите тинейджъри. Става само, когато са на училище.)
Усмихнат и слънчев ден на всички!  Laughing

# 17
  • Мнения: 144
Здравейте мили мамчета.
Най-после успях да ви изчета, Ивета спи и аз мога да се разпиша във вече новата и както винаги прекрасна тема newsm44.
Първо да пожелая бързо оздравяване на Рая на Stes и да честитя половин годишнината на всички празнуващи бебоци.
Ще се опитам да се включа по повечето теми, които пропуснах, макар и със закъснение.
За книгите аз за разлика от повечето от вас като малка не обичах да чета, открих книгите в тинейджърските си години. Мисля, че всичко това се дължеше на неподходящи книги, на които попадах като малка (или по-точно ми бяха препоръчвани), книги които на по-късен етап прочетох с интерес, но тогава ... Sick. Добре, че  попаднах на книгата Тримата мускетари, която прочетох буквално на един дъх и която запали интереса ми към четенето като цяло. Изчетох доста книги, много на които не си спомням имената и авторите, но най интересни като четиво за мен лично си останаха книгите на Артър Хейли (мисля, че съм прочела всичко от него, което е на БГ пазара), книги които са оставили дълбоки следи в мен са Богат беден на Ъруин Шоу, Души в окови на Съмърест Моъм и дори Мъртви души.
За кръщенето честно казано още не съм мислила много сериозно, но по принцип плановете ми са да го направим на 14.09.07, когато ще правим и 1 годинка, тъй като е църковен празник - Кръстов ден (нищо че ние не се казваме така), но има още време да помисля, кога точно и къде.
За козметиката преди да се обринем и да ни поставят диагнозата АД къпех Ивета със сапун на Чико, а 1 - 2 седмици преди обривите, купих и шампоан за косата Бюбхен (или нещо такова), а след банята я мажех с преварен чист зехтин, но като ни поставиха диагнозата ми казаха да забравя за всякаква бебешка козметика и да премина изцяло на лечебна такава, като най-силно ми препоръчаха А-дерма, сапуна, млякото и крема за лице и тяло. Наистина са малко скъпички, но напълно си заслужават, кожата става невероятно мека и гладка, въпреки че беше ужасно изсъхнала и грапава. В тази връзка Lillka незнам на вас дали не ви влияе зле козметиката на Бюбхен, която пишеш, че ползвате  newsm78.
Lilisha аз си мисля, че ако при вас кожата е просто суха без пъпчици, не става въпрос за АД, но най-добре специалист да го каже, иначе горещо ти препоръчвам млякото и крема за лице и тяло Екзомега на А-дерма, при нас те оправиха сухата кожа.
Чочи и при нас приспиването е предимно на гърда, особено вечер и през нощта. Мисля да пробвам с този метод, който препоръчва Телетъбис за приспиване, но сериозно се притеснявам за нощното будене, защото съм пробвала какво ли не, но нищо друго освен гърда не помага, само докато се опитам да сложа шише с вода или биберон в устата на малката и целия блок ни чува, че сме будни smile3518.
Марианка това с утайката при вас може би се дължи на скорошното боледуване на Веси, а хемоглобина според мен е нормално да е нисък при късното захранване, навсякъде пише, че към 5 -6 месец запасите от желязо се изчерпват и затова тогава е най-подходящо да се захрани детето. Стискам палци всичко да ви е наред и много се зарадвах когато прочетох за Мими, как е пяла с децата от Бон-Бон   Hug.
За нас ние все още се борим с разни обриви, старите минаха и се появиха нови, този път по лицето и шията, като по личицето са като лишеи. Вече направо съм в шах от какво може да е - не я захранвам, не ям нищо млечно, яйчно, рибено, цитрусово и пр. и пр. и въпреки всичко пак се обрива. Въпреки това, вече мисля да започвам да й давам картофено пюре, което аз да приготвям.  Моля мама Yany , ако ни чете да сподели как е минал прегледа при Мустаков, дали е възможно на толкова малки бебета да се прави тест за алергени, защото на мен ми казаха, че ще трябва да изчакам поне до 7 - 8 месец. Иначе ние вече смъкнахме нивото на кошарата, че иначе много взе да си подава главата над решетката.
Сега ще приключвам, а утре ще се включа по анкетката на Мила 84, че изписах огромен ферман, за което искам извинението ви, но нали не бях писала толкова дълго.
Прегръщам ви.

# 18
  • Мнения: 693
Ави, за лице ползвам колд-крем на Мустела, преди да излезем. Лятото ще го сменя с Мустела слънцезащитен, фактор 50, за цялото тяло, защто Крис е много бял, като мен. Вечер, след баня, мажа тялото с олио, но след 1-2 месеца ще сменя с мляко. Възглавничка смятам да не слагам поне до 2 годинки. Бях си харесала 1 на Чико за бебчета, но пуснах тема във форума и категоричното мнозинство от мнения ме разубеди.
Кузманка, за кръщенката още не сме решили но сигурно ще е на Бачково. Аз предпочитам нещо по-интимно, в по-тесен кръг, но свекърва ми сигурно ще настоява за по-голямо тържество. Може би ще е есента или следващата пролет.
Ирини, честито гърненце, дано Спаси лесно се научи и си го ползва с мерак.
Марианка, дано изследванията на Веси са отлични  Praynig и да почвате захранването, дано не отказва и си хапва сладко сладко вичко, за да натрупа малко килца.
Mila84, много интересни въпроси повдигаш. Това което се сещам на прима виста и според мен едно от най-важните неща е толерантността, хората са различни и трябва да проявяваме уважение към избора на всеки да бъде това което е, и ако някой не ни допада или е лош човек според нашите разбирания, ако неможем да му помотнем, да не го нападаме и да му се подиграваме, а просто да го игнорираме. Назнам дали го обясних много добре.  Rolling Eyes
Vergin, току що получих страхотния ти подарък, мартеничката е страхотна, а пожеланията още повече, да ти се връщат. Нямам думи да изкажа колко ме трогна. Сложих си я на скцията.  newsm51 newsm51  newsm51
steli-ssd, вчера нямах време и не съм видяла че има желаещи за среща(то ти май си единствена) ако искаш ми пиши на лични и може да се уговорим нещо  Hug
bonne_esperance - много се смях на разказа ти за баба Марта-баба Яга  hahaha
Приятна разходка на всички   bouquet

# 19
  • Мнения: 693
1.Искам да стане добра,нежна,мила,честна.Да се бори за мечтите си и да вярва в истинската любов.
3.Незнам точно как ще я възпитаваме,но ми се иска да постигна ефекта които мойте родители са постигнали.За мен майка ми е най добрата ми приятелка,която се е наслушала на щуротийте ми,имала е доверие в мен и е можела да разчита на мен.Както и обратното.Научила ме е да уважавам хората и да постъпвам с добро,защото всичко се връща.И понеже не е много близка с драт си така ни е възпитала за да си бъдем опора един на друг и да сме сплотени.Ние макар да се караме отвреме на време много се обичаме и подкрепяме.
Peace абсолютно същото важи и за мен

# 20
  • Мнения: 526
ЧЕСТИТА ПОЛОВИН ГОДИНКА НА МАМА МАРИ_АНКА!!! БЕБКО МНОГО ДА ТЕ СЛУШКА!!!

Снежка-смешка и аз съм така - уж да си свърша нещо на компа, ама като заседна във форума.... то станало време за следващото хранене на бебко. Simple Smile

И ние ползваме А-Дерма - млякото и сапуна, скъпички са, но вече 5 месец ги ползвам. Ние имахме проблем с пъпчици и откакто останахме с тези мазила не мога да се оплача. А и сапунът не люти на очите и спокойно му мия главичката.

Вчера за първи път му дадох домашно приготвено картофено пюре, което бебко много хареса, а днес сутринта за десертче му направих домашно и от ябълки - всичко си изпапка. И най-чудното е, че след сутрешното пюре сам си заспива без да се налага да го люшкам, пея и т.н. Разбира се кърмата продължава да ни бъде основното ядене.

Докато почиствах сутринта бебко сам се беше завъртял перпендикулярно на това положение, в което го бях оставила. Вече направо ме е страх за секундичка да го оставя сам, защото незнам в кой момент ще се обърне. Досега не съм го виждала, но може би скоро наближава момента. Вие какви мерки сте предприели по този въпрос?

# 21
  • Мнения: 514
Хей,здравейте мили мамчета! Grinning
Irinii въпреки че ще се повторя за пореден път!Браво ,мацка!Оформлението е страхотно PeaceА за посланието няма какво да говоря,емоциите са много,успя да ме развалнуваш доста!
Mila 84 по въпросите
1.Какви качества искате да вземе от вас детето ви?
Ами при мамите с момченца е доста по-трудно,но да речем да вземе някои качества от татко си!Много искам да е достоен човек,когото да уважават в обществото,да бъде също честен и грижовен,да умее да се справя във всякакви ситуации и да бъде широко скроен човек!Може би има и още,но все пак нека бъде и сам по себе си уникален!
2.Чели ли сте някоя книга за възпитанието на детето и коя
Ами все още не стигам до там,поради други ангажименти,но съм си набелязала някои,засега чета само за отглеждането!
3.По какъв начин мислите да възпитавате детето?
Ами то това,което човек иска и това,което става са две различни неща,мисля че в хода на живота нещата ще се променят и трябва да се преценява спрямо ситуацията,какво може да се направи и какво не може!Но като цяло смятам да разчитам на съвестта му т.е.няма да го принуждавам да прави нищо на сила или когато не иска,предполагам не говорим за детския период ,а малко по натам WinkПриятелството между нас мисля да е основното нещо,което ще се опитам да създам,мисля да е изградено на много доверие и честност!Моите родители също са постигнали нещо,което надявам се и аз да успея да направя-някак си знам какво искат и го правя ,без това да ми се налага насилствено с думи или дела от тях,зная кога бъркам нещо,но те не ми го повтарят.Обстановката у нас винаги е била за мен най-спокойното и сигурно място,умеем да се радваме и плачем заедно,а и винаги по всяко време мога да разчитам на тях!
Тези теми май са доста дълги и едва ли ще можем да засегнем всички аспекти на възпитанието,но можем да опитаме!Засега е това,да не стане дълго,че кой ще го чете Mr. Green
Аз днес пак имам работа,а и снощи малко прекалихме със забавленията Laughing,сега ми е малко изморено,но ще се справя!
Лек ден на всички и много цунки  bouquet Hug

# 22
  • Мнения: 79
Привет!
Честити месечковци на Рая, Яна и Борис!
И аз да ви честитя на патерица Баба Марта!
Ние с Ян сме добре, много много не сме мърдали тази седмица от квартала. Снощи ходихме на рожден ден на моята най-добра приятелка. Яни се държа празнично, после заспа и ние откарахме пак до никое време. Реших, че е по-добре да го взимаме с нас, ако сме на гости, така и на нас ни е по-споко, а пък мисля, че и на него. После само го слагаме в кошчето, в колата, и газ, не се буди изобщо.
Иначе е голям песнопоец, само се търкаля, когато го оставя някъде и май най-безопасното място е на пода. В леглото бързо му писва, а и се набира с две ръце за преградите, и в най-скоро време ще трябва да свалим нивото.
С хапването засега сме само на оризова каша и тиква, скоро няма да замествам цяло ядене
марианка, повод мерките на госпожицата ти, мисля, че си е добре
Стес, как сте вие? Бързо оправяне Simple Smile
Дилипили, мн ме заинтригува с резултата по заспиването, хайде пусни в публичното пространство разказа си, ако можеш Simple Smile Мисля че ще е интересно за всички. И ние сме от нощните птици - Ян се буди от 1 до 8 пъти на нощ.
Ирини, страхотна темичка  bouquet
Весито, успех в избора на ауто Simple Smile
Утре замисляме едни бързи ски на Боровец, до обяд да си скъсаме д...тата от каране и да се върнем за следобедното хапване на малчо. Наточила съм 2 дози във фризера Simple Smile
Целувки на всички

# 23
  • Мнения: 215
 baloni

IriniiHug
Desssy - пия тука разни хапчета, пък ще видим след 1 месец дали има файда!
Mila 84 - много се зарадвах на въпросите ти защото аз в последно време само за това мисля и само за това чета. Силно вярвам в поговорката "Каквото посееш, това ще пожънеш" Wink
1.Какви качества искате да вземе от вас детето ви?
Ами колкото и нескромно да звучи искам да вземе много от моите качества. За около 10 години изградих от себе си доста сполучлива личност, по отношение на това как гледам на живота и какво искам от него. Искам да науча на същото и малката Йоанка. Книгите и филмите които споменах в предишната тема ще ми помагат да онагледявам думите си.
2.Чели ли сте някоя книга за възпитанието на детето и коя?
Да, включително и тази която цитира mari_anka, но по интересни са ми разни по отнесени четива засягащи подобна тематика.
3.По какъв начин мислите да възпитавате детето?
Тук ще отговоря с един пример:
Миналата седмица докато чаках една моя приятелка да си свърши работата, попаднах в една градинка пълна с майки и деца на 1-2 годинки. Съответно от всякъде се чуваха само забрани - НЕ ходи там, НЕ прави това, ....
Накрая едно детенце влезе в градинката с теменужките и майка му отиде при него и му каза "Веднага излизай от градинката, иначе те слагам в количката и те прибирам вкъщи". Замислих се аз как бих реагирала в тази ситуация и реших, че бих обяснила на Йоанка да не гази теменужките, защото ги боли и се натъжават. Или нещо подобно.
В крайна сметка резултатът ще еднакъв, но подбудите които го предизвикват различни. Страх от наказание или любов и състрадание.
Стана ми интересно, защото аз съм възпитавана именно по първия начин...
Та така!

Хайде мили дами, оставям ви за сега!

# 24
  • Мнения: 872
4о4и, благородно ти завиждам за ските, ех как искам и аз да покарам, но 6те ми се размине таз година. Карах няколко 4аса на писта на закрито, но не е като на дълбок сняг и слънце на Банско или Боровец.

Сега за нас, в4ера бяхме на консултация- мерки 8500 и цели 70 см.  Shocked
Въведох по4ти вси4ки зелен4уци и трябва да замествам хранене с поне 200 грама пуре - 2 малки буркан4ета. Докторката ми каза да добавям по една малка лъжи4ка зехтин към пурето, помагало на акото ...
Сега запо4ваме и плодовите пурета и след катп постепенно се запознаем с вси4ки плодове, да заместя храненето в 3 с ка6а - плод и бисквити..
Против твърдо ако - 1/3 прясно изцеден портокал с 2/3 вода

1.Какви качества искате да вземе от вас детето ви? - да е 6тастлив, усмихнат и с 4увство за хумор. С усмивка да посре6та трудности и с лека ръка да ги преодолява ...  Grinning
2.Чели ли сте някоя книга за възпитанието на детето и коя - не
3.По какъв начин мислите да възпитавате детето? - с търпение и 6те се доверя на май4инския си инстинкт. Искам детето ми да е 6тастливо и свободно, никакви ограни4ения, никакви забрани, никакво пови6аване на тон..
 Дядо ми ми пожела Филип да е багабонтин, а не мамин сон ... Искрено се надявам да е така

# 25
  • Мнения: 199
Страхотна темичка   bouquet

Аз ще отговоря кратко, точно и ясно  Mr. Green
1.Какви качества искате да вземе от вас детето ви?
естествено само положителните, най - вече отговорност
2.Чели ли сте някоя книга за възпитанието на детето и коя?
Все още не...
3.По какъв начин мислите да възпитавате детето?
С многооо любов

Момичета снощи разбрах, че много много близки до нашето семейство очакват бебенце и то не кога да е ами  през септември. Терминът на девойката е на 05.09...това ме върна с такова умиление точно една година назад, когато и аз изживявах тези прекрасни емоции по време на бременността...разчуствах се.
Естествено сега емоциите са много по - големи, но нищо не може да се сравни с прекрасните чувства, когато усещаш първото движение на плода в теб, когато му видиш муцунка на ехографа...
Сори за отклонението, но ми стана едно такова мило и прекрасно  и исках да споделя  Hug

# 26
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Привет и от нас! Hug
 Току що си влизаме... Sad, за съжаление лошото време ни провали разходката..  Crossing ArmsЕ, все пак в продължение на един час, се поразходихме.
Относно новите въпросчета:
1. Какви качества искате да вземе от вас детето ви?
  Много бих искала онвен баналните, но ценностни и най - важни неща, като - доброта, интелект, честност, да бъде искренна, да не е лицемерна, да умее да различава доброто от злото и прецени ли че даден човек тай и мъничка частица злоба, веднага да го реже...(а не като майка и наивна и вярваща, че хората се променят...., винаги прощаваща и забравяща, всякакви дела, дори и най - незначителните думички, чути зад гърба и....).Има разбира се още много, много други неща за които може доста да се пише...и все пак, според мен всичко е до възпитание, дори и това дали датето би имало самочувствие...А, като споменах самочувствие, веднага се сещам, ей само дано не стане някое задръстено дете, (да се крие вечно зад полата на мама, да не говори и да не контактува....или вечнто зубарче, с очила, винаги забило нос в поредната книга и друго да не го вълнува..), сещате се какво искам да кажа.....

2. Чели ли сте някоя книга за възпитанието на детето и коя?
Да, чела съм единствено "тухлата" на д-р Спок.В нея по - скоро става дума за отглеждането на детето от самото му раждане, но има и даста възпитателни хитринки - като например как да научим детето да седи на гърне.....
Иначе в момента съм на вълна песнички.Открила съм няколко детски сайтчета, като дечица....http://www.dechica.com/songs/songs1.htm и така...учим се на песнички....
3.По какъв начин мислите да възпитавате детето?
С една дума - С ДОБРО!

# 27
  • Мнения: 731
Добър ден, момичета и бебчета!

Ирини, страхотна тема и посланието е много трогателно! Благодаря!

Омнипрезент, благодаря и на теб за залъгалките!

Марианка, чакаме добри вести за Веси! В колко часа е предаването в понеделник?

1.Какви качества искате да вземе от вас детето ви?
от мен - коректност и находчивост
2.Чели ли сте някоя книга за възпитанието на детето и коя?
Не
3.По какъв начин мислите да възпитавате детето?
Както ми подсказва интуицията


Днес на разходката ни поръси дъждец, но като двете храбри калинки "под дъжда вървели, песничка си пели". Сашето е леко раздразнителен - мъчи го коремчето, че от два дни не е акал. Днес го черпих с пюренце от круша и му давам много чайче. Надявам се да премине.

Това е засега от нас! Приятен следобед  Hug Heart Eyes

Ето и едно предложение за заглавие, че и Великден наближава:

Писани като Великденски яйца са СЕПТЕМВРИЙСКИТЕ деца

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 16:18 от Ави

# 28
  • Munich
  • Мнения: 155
Хубаво заглавийце, Ави, браво.
И аз се трогнах много от посланието на Ирини, още повече, че тия дни тъгувам и много се тревожа за майка си и даже се разплаках като го прочетох.
Chochy, ако с опита си помогна на някоя от вас, няма да има по-щастлив човек от мен. Пращам писаниците си на всеки, който поиска, на ЛС, прекалено е дълго и лично. Пратих и на теб.
Мила84, аз днес нямам муза, затова се включвам само с повърхностен и немного обмислен отговор:
1. Какви качества искате да вземе от вас детето ви?
Общителност и освен това толерантност към различни мнения и хора, подписвам се с две ръце под писаното от Вики81.
2. Чели ли сте някоя книга за възпитанието на детето и коя?
Още не съм, искам да прочета препоръчвана от моя приятелка педагожка книга "Да се научим да живеем с деца" на Ребека Уайлд, да видим кога ще намеря време да я открия и прочета
3. По какъв начин мислите да възпитавате детето?
Ще си изяснявам концепцията в движение Simple Smile и да е жива и здрава майка ми ще разчитам много на нейните съвети

Последна редакция: пт, 02 мар 2007, 16:56 от дилИпилИ

# 29
  • Мнения: 731
Благодаря, дилИпилИ!

Би ли пратила и на мен твоите "писаници"?

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт