момичета, добре ли се чувствате в чужбина?

  • 9 833
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
Цитат на: Nina Ryan
До преди да се роди Йована(миналата година ноември) не ми беше никак приятно да бъда тук.Имах година и половина да разбера колко егоистична и лицемерна нация са англичаните,което ме караше всеки ден да си мисля че България много ми липсва и там е моето място.Обаче сега англичаните с грозните си тъпи бебета да си гледат работата и ние с Йована ще им покажем що е български ум и хубост #Silly  и какво означава да си добър отвътре.А не само привидна любезност  и широки усмивки и зад гърба ти коментари.Доколкото как ще се чувства тя далече от България си мисля че като стане достатъчно голяма да разбира мама ще и домъкне 2 куфара с книжки и касетки от България.А като стане още по-голяма и като прочете "Железният светилник" и "Под игото" и други такива силно патриотични и горди български книги тя самата ще е щастлива да каже че е българка отколкото да расте в циганията и простащината от най-малкото китно село с най-зелените ливади до най-големия и цивилизован български град.


Предполага се, че където си, едва ли някой насила те задържа, та в този контест, ако не ти харесва, спокойно има решение на проблема ти. Wink
Сега, след като ни показа "що е български ум", съм убедена, че ще ни зарадваш и с фото за да видим и какво е хубост.

# 46
E NE MISLIA CHE NINA RYAN E ISKALA DA PROZVUCHI CHAK TOLKOVA KRAIANO....OTGOVORITE VI MI PRILICHAT POVECHE NA NAPADKI SASHTO TIPICHNO PO BALGARSKI. CHAK PAK I DA SI SRAVNIAVAME SNIMKITE I DA SI DOKAZVAME KOI KRASIV I KOI NE .... Sad EDNA OT MAMITE PO GORE BESHE PRAVA CHE VSEKI SI HARESVA GARDJETO... EH SAMO NIAKOI DA NI ZASEGNE I SME GOTOVI DA ZAHAPEM INACHE PRETENDIRAME CHE SME EVROPEITSI,ZAPADNIATSI I KAKVI LI OSHTE NE.....

# 47
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Anonymous
E NE MISLIA CHE NINA RYAN E ISKALA DA PROZVUCHI CHAK TOLKOVA KRAIANO....OTGOVORITE VI MI PRILICHAT POVECHE NA NAPADKI SASHTO TIPICHNO PO BALGARSKI. CHAK PAK I DA SI SRAVNIAVAME SNIMKITE I DA SI DOKAZVAME KOI KRASIV I KOI NE .... Sad EDNA OT MAMITE PO GORE BESHE PRAVA CHE VSEKI SI HARESVA GARDJETO... EH SAMO NIAKOI DA NI ZASEGNE I SME GOTOVI DA ZAHAPEM INACHE PRETENDIRAME CHE SME EVROPEITSI,ZAPADNIATSI I KAKVI LI OSHTE NE.....


Естествено, че ако някой ми засегне детето (макар и неволно) ще се се боря със зъби и нокти! Разбира се, че ако някой ми каже, че детето ми е "грозно и тъпо", ще се опитам да го опровергая. Единствения възможен начин в това пространство е чрез публикуване на снимка. Освен това съпругът ми, както и неговите близки са англичани. Дали е редно да не ги защитя, ако някой ги напада?  Не видях къде точно бяха нападките към жената?! Освен че няколко човека изказаха НЕСЪГЛАСИЕ с мнението и, аз нападки не видях.
Аз лично не деля хората на "западняци" и "източняци", на "европейци" и "американци" (може би си имала предвид, че ние сме ориенталци?), а на хора с възпитание, култура на поведение и толерантност към всички, независимо от това към каква националност, раса и социална група принадлежат. По този повод, бих искала да отбележа, че писането с главни букви в "cyberspace" е равнозначно на крещене. Аз лично не съм свикнала да разговарям с крещене нито в писмен, нито в "устен" вид, затова ще те помоля да се съобразяваш с това. Благодаря!

# 48
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Laura

Аз лично не деля хората на "западняци" и "източняци", на "европейци" и "американци" (може би си имала предвид, че ние сме ориенталци?), а на хора с възпитание, култура на поведение и толерантност към всички, независимо от това към каква националност, раса и социална група принадлежат. По този повод, бих искала да отбележа, че писането с главни букви в "cyberspace" е равнозначно на крещене. Аз лично не съм свикнала да разговарям с крещене нито в писмен, нито в "устен" вид, затова ще те помоля да се съобразяваш с това. Благодаря!
 202uu
По добре просто не може да се каже
Може и да са грозни, ама ние сме там за да ги разкрасим и облагородим, или...? ooooh!  Thinking

# 49
  • Мнения: 1 017
Мдаа доста е грубичко да наречеш бебета по този начин!!! Confused
Няма грозни тъпи деца, всички са сладки и умнички!

# 50
  • Мнения: 978
Цитат
E NE MISLIA CHE NINA RYAN E ISKALA DA PROZVUCHI CHAK TOLKOVA KRAIANO....OTGOVORITE VI MI PRILICHAT POVECHE NA NAPADKI SASHTO TIPICHNO PO BALGARSKI. CHAK PAK I DA SI SRAVNIAVAME SNIMKITE I DA SI DOKAZVAME KOI KRASIV I KOI NE ....  EDNA OT MAMITE PO GORE BESHE PRAVA CHE VSEKI SI HARESVA GARDJETO... EH SAMO NIAKOI DA NI ZASEGNE I SME GOTOVI DA ZAHAPEM INACHE PRETENDIRAME CHE SME EVROPEITSI,ZAPADNIATSI I KAKVI LI OSHTE NE.....


Това си е писано сигурно от самата Нина Раян, тъй като нямаше кой да я защити се намери един гост де....тъй да се каже. #Shocked

# 51
  • Мнения: 2 452
Цитат на: White Raven
Цитат
E NE MISLIA CHE NINA RYAN E ISKALA DA PROZVUCHI CHAK TOLKOVA KRAIANO....OTGOVORITE VI MI PRILICHAT POVECHE NA NAPADKI SASHTO TIPICHNO PO BALGARSKI. CHAK PAK I DA SI SRAVNIAVAME SNIMKITE I DA SI DOKAZVAME KOI KRASIV I KOI NE ....  EDNA OT MAMITE PO GORE BESHE PRAVA CHE VSEKI SI HARESVA GARDJETO... EH SAMO NIAKOI DA NI ZASEGNE I SME GOTOVI DA ZAHAPEM INACHE PRETENDIRAME CHE SME EVROPEITSI,ZAPADNIATSI I KAKVI LI OSHTE NE.....


Това си е писано сигурно от самата Нина Раян, тъй като нямаше кой да я защити се намери един гост де....тъй да се каже. #Shocked


Няма значение. Аз мислех още вчера да се обадя и да кажа на Нина да не приема всичко навътре, защото наистина писмото и предизвика много рекации, а тя е все пак нова във форума, но се въздържах. Всъщност според мен стана малко "каквото повикало, такова се обадило".
Тук се обсъждаше въпроса да бъде ли форума само за регистрирани или не и една от причините да остане "отворен" бе, че не е нужно да го поддържаме захаросан - всеки има право да изкаже мнение, но пък после нека не се засяга, ако противоречивото му или обидно за някого мнение се парира от останалите. Това е форум за дискусии и всеки има право на мнение. Ако Нина иска да пише (ако не сме и секнали ентусиазма), нека си пише - и друг път сме спорили в този форум, но не съм забелязала временните спорове и несъгласия да са се отразили на общия тон на толерантност и благоразположение една към друга.

# 52
  • Мнения: 1 072
Laura, сьгласна сьм, оба4е не мисля, 4е Нина Раян Ще пиШе, поне не докато поотмине бурята. Все пак " отвори" много енергия с изказването си.

Нина Раян, ако 4етеШ, хайде не се стряскай от посреЩането  friendship добре си доШла вьв форума. Stuck Out Tongue

# 53
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И аз съм от майките на де4ица наполовина българ4ета и наполовина други...
Цитат на: Laura


Естествено, че ако някой ми засегне детето (макар и неволно) ще се се боря със зъби и нокти! Разбира се, че ако някой ми каже, че детето ми е "грозно и тъпо", ще се опитам да го опровергая. Единствения възможен начин в това пространство е чрез публикуване на снимка. Освен това съпругът ми, както и неговите близки са англичани. Дали е редно да не ги защитя, ако някой ги напада?  Не видях къде точно бяха нападките към жената?! Освен че няколко човека изказаха НЕСЪГЛАСИЕ с мнението и, аз нападки не видях.
Аз лично не деля хората на "западняци" и "източняци", на "европейци" и "американци" (може би си имала предвид, че ние сме ориенталци?), а на хора с възпитание, култура на поведение и толерантност към всички, независимо от това към каква националност, раса и социална група принадлежат. По този повод, бих искала да отбележа, че писането с главни букви в "cyberspace" е равнозначно на крещене. Аз лично не съм свикнала да разговарям с крещене нито в писмен, нито в "устен" вид, затова ще те помоля да се съобразяваш с това. Благодаря!

Лаури4ка подписвам се с две ръце под твоя пост ...  Confused
Нина Раян, не се засягай, но не съм съгласна с епитетите които използваШ....  Neutral Face НиЩо ли4но...
 Хубавото на форумите е 4е са места за свободно изказване на мнения, конфронтиране и дискусии ( доколкото е възможно цивилизовани Sign Exclamation ) Grinning

# 54
  • Мнения: 978
Цитат
Хубавото на форумите е 4е са места за свободно изказване на мнения, конфронтиране и дискусии ( доколкото е възможно цивилизовани  )


Тъй, тъй. Най-вече нашия. #Milti

# 55
  • Мнения: 1 278
Цитат на: iri
... Все пак " отвори" много енергия с изказването си. ..


И ние с теб бяхме отворили едни енергии с едни "преживявания" по едно време...  Laughing

# 56
Лора,
извине ме за главните букви. Ни най малко съм искала да крещя.
И не не съм Нина Райан. Не оправдавам и малко крайното и изказване, но мисля че не е искала да прозвучи точно така или поне буквално.Постинга ми беше отправен към ответната ви реакция, която не звучеше по различно от изказването на Нина.Нещо като "око за око, зъб за заб". Разбира се твое право си е  да се защитаваш с нокти и зъби, което според мен не е толкова ефективно... Очевадно е "по-мекото" отношение на момичетата след моя постинг....без то да е ни най малко захаросано. И защо настояваш за снимка? Ако зная, че ше се нахварлиш срещу моята с нокти и зъби, бих се замислила дали да я изпратя... независимо  от това дали човека, който ще се нахвърля е западняк или Българин.Не се смятам за ориенталка,но мисля че и западняците и американците и французите и кой ли още не, не се възприемат като едно цяло с нас. Е това си е мое мнение. Хайде весел ден Grinning

# 57
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Anonymous
но мисля че и западняците и американците и французите и кой ли още не, не се възприемат като едно цяло с нас. Е това си е мое мнение. Хайде весел ден Grinning

Моят съпруг, който е "западняк" явно се смята за едно цяло с мен, щом е решил, че ставам за майка на детето му.
Защо да не спусна снимката на детето???? Това не разбрах. Аз смятам, че имам хубаво дете - е, не е фотомодел, но е чаровница, освен това болшинството от майките в този форум я познават и не се притеснявам да я показвам. Аз пускам и снимки на кучето и на котето си, защото и те са хубави. Виж, моя снимка няма да видиш, поне докато не задейства комбинацията диета-фитнес, защото аз не се гордея с външността си, но понеже не се срамувам от начина си на мислене и от манталитета си си позво9лявам да изказвам мнения.

# 58
  • Мнения: 713
Иии какво толкова е станало, аз не видях някой да е ръсил обиди към Нина Раян, просто си имаше реакция на нейното изказване. Аз лично не се чувствам засегната и не смятам, че тя е искала да засегне някой наистина, мислейки си, че участниците във форума са бг мами с бг деца. То аз за мойто си мисля като за българче Grinning . Вярно е, че тук особено в началото се чувстваш изолиран и такива мисли ти минават в главата, като на Нина. Поне при мен беше така за лицемерието, но като си отидох и видях намусените и ......физиономии, страшно ми домиля за възпитано усмихнатите лица тук Grinning .
Нина, имаш ли приятели или близки да ти помагат за детето? Ние тук физически не помагаме по известни причини, но винаги можеш да споделиш с нас и съвети даваме всякъкви Grinning . Виж за бебетата не беше голяма красота да се каже каквото си казала, но пак казвам, че разбирам донякъде каква е основната движеща сила на изказването. Поздрави от нас на всички малки и големи Grinning

# 59
  • Мнения: 2 452
Цитат на: anan
Иии какво толкова е станало, аз не видях някой да е ръсил обиди към Нина Раян, просто си имаше реакция на нейното изказване. Аз лично не се чувствам засегната и не смятам, че тя е искала да засегне някой наистина, мислейки си, че участниците във форума са бг мами с бг деца. То аз за мойто си мисля като за българче Grinning . Вярно е, че тук особено в началото се чувстваш изолиран и такива мисли ти минават в главата, като на Нина. Поне при мен беше така за лицемерието, но като си отидох и видях намусените и ......физиономии, страшно ми домиля за възпитано усмихнатите лица тук Grinning .
Нина, имаш ли приятели или близки да ти помагат за детето? Ние тук физически не помагаме по известни причини, но винаги можеш да споделиш с нас и съвети даваме всякъкви Grinning . Виж за бебетата не беше голяма красота да се каже каквото си казала, но пак казвам, че разбирам донякъде каква е основната движеща сила на изказването. Поздрави от нас на всички малки и големи Grinning
 

 Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap

Ето затова пиша в този клуб, защото може да си разменяме реплики и да изразяваме несъгласие с чуждото мнение (всеки има праг на търпение), но в крайна сметка се стига до културен и разумен диалог.

Общи условия

Активация на акаунт