Кой какви препарати ползва за миална машина?

  • 15 510
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз ползвам таблетки Clean, писала съм вече за това- за цената си са супер. Единствено не измиват идеално загорели тенджери и тави, за целта ползвам Калгонит. Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Доволна съм от Calgonit - таблетки, сол и гланц отделно. Но аз други препарати не съм и ползвала де.
Aгата ®, да не би да не я подреждате правилно, гледай отвсякъде да бъдат обливани с вода.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
само Калгонит-прах, само Калгонит-блясък, само Калгонит-сол.

САМО!

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
Ъъъ...най-евтиният, който намеря. Обикновено Нит. Сол и блясък не ползвам Embarassed Горката ми миялна... на каква стопанка е попаднала.

# 19
  • Мнения: 3 818
Според вас от препарата ли само зевиси степента на измиване. Имам миялна от много скоро, даже я сефтосахме преди да ни е дошъл шкафа, в който ще се вгради  Embarassed Laughing Няколко пъти се случва чинии да не са измити добре, ама изобшо даже. А всичко останало е ок. Не са нагъсто, защото никога не е била пълна до край..

И при мен се случваше, но с чашите, установих, че е от филтрите- ако не съм ги измила добре преди да  пусна миялната, има проблеми. Откакто започнах да ги мия преди всяко пускане- всичко е перфектно.
Иначе ползвам Сомат и Нит, от Нит съм много доволна, мие добре и е евтин.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 079
Този Nit не съм го ползвала, но на Glaro-то съм му разказала играта! Peace
А Calgonit и Somat също ползвах, но не са по-добри от Glaro-то. ooooh!
Само рекламата и парите са им в повече! Crossing Arms

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 69
Ползвам таблетки Somat или прах Nit.Доволна сьм и от двете,но за сьжаление от2-3мес.няма внос на прахта.

# 22
  • Мнения: 513
Аз ползвам таблетки Clean, писала съм вече за това- за цената си са супер. Единствено не измиват идеално загорели тенджери и тави, за целта ползвам Калгонит. Peace
  Naughty Снощи вече го ползвах този прах  Clean и  Hug съм доволна от измиването, та като свърши кутията  newsm78 може да си взема и таблетки / те май са по-насметка 50 бр за 6-7лв. мисля, че беше в Кауфланд/,   Thinkingа относно солта на Сlean  какви са ти впечатленията-ползвала ли си от нея ? А от колко време ползваш препарата Сlean ?

# 23
  • Мнения: 53
Първият път,когато пуснах съдомиалната машина с този NIT ,половината чинии ги измих после на ръка.

# 24
  • Мнения: 2 323
Вие винаги ли слагате сол? Наложи се да дойде майстор да види нещо на миялната и каза, че не е изобщо нужно за София да се слага сол, водата е много мека... newsm78 Аз вече бях сложила, както и да е

Относно подреждането - става дума за чинии, редя ги както е показано на картинката, пък и то нали си има редички, като на отцедниците, вижда се къде да се наредят...даже и пропускам по едно място, което значи, че няма да мога да сложа 8 комплекта... Rolling Eyes newsm78

# 25
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз ползвам таблетки Clean, писала съм вече за това- за цената си са супер. Единствено не измиват идеално загорели тенджери и тави, за целта ползвам Калгонит. Peace
  Naughty Снощи вече го ползвах този прах  Clean и  Hug съм доволна от измиването, та като свърши кутията  newsm78 може да си взема и таблетки / те май са по-насметка 50 бр за 6-7лв. мисля, че беше в Кауфланд/,   Thinkingа относно солта на Сlean  какви са ти впечатленията-ползвала ли си от нея ? А от колко време ползваш препарата Сlean ?

Ами втора кутия таблетки ползвам вече, но както писах вече- редувам с Калгонит. И сол също ползвам втора кутия на същата марка.

# 26
  • Мнения: 1 202
За миялната ми носят таблетки от Турция и са нещо като Сомата/а и съм доволна . Пробвах и  на Калгонит таблетките обикновените и  те също измиват добре . Peace

# 27
  • Мнения: 1 893
А защо повечето използвате препарати по отделно, а не комбинирани таблетки. По-добре ли мият?

# 28
  • Мнения: 1 800
Таблетки, сол  и гланц на SOMAT.

# 29
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
А защо повечето използвате препарати по отделно, а не комбинирани таблетки. По-добре ли мият?

Първо защото можеш да дозираш сама, според степента на замърсяване на съдовете,можеш да намаляш и разхода на гланц или увеличаваш, и съответно според твърдостта на водата нагласяш и солта. А в таблетките всичко е дозирано, но за каква вода ?
Второ всеки препарат се взима от миялната , точно когато и е необходим. А таблетката се разтваря наведнъж и изхвърля след това. А гланцът е необходим при полседното плакнене, когато от таблртката не е останало нищо.
И трето от Шани знам, че е по-добре и за самата машина, а аз много си я уважам и си я кътам. Laughing Всъщност таблетки ползвам. но обикновени, не нам си колко в едно.

Общи условия

Активация на акаунт