Кое от двете пловдивски училища бихте ми препоръчали за 1-ви клас?

  • 71 281
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 206
Единственото важно е учителката!
Сега ако се окаже, че с Раличка и нашето момче /моят племеник/ са в един клас ще е супер!

И двете училища са с трудни /за мен/ деца, особено малката Лиляна. Особено 2-3-ти клас.  Много буйни, много палави, понякога с цветущ език.

# 16
Някакви мнения за ОУ "АНТОН СТРАШИМИРОВ "  ?
Някой да има някаква информация за това училище?

# 17
 За предпочитане е малката Лиляна, защото децата, който се обучават там са само от началната степен. Но и аз ще обърна внимание на факта, че изборът на учител е определящ , средата е второстепенна. Колкото до ОУ" Антон Страшимиров" - училище с традиции    и базово за район"Южен".
Още един път - избирайте учител!!!
Успех!  bouquet

# 18
  • Мнения: 162
                 аз съ за Алеко Константинов. Всичките ми познати ми препоръчват това училище.

# 19
  • на майната си
  • Мнения: 425
А за "малката Лиляна" някой да знае кога са записванията, процедурата каква е?
2008 и ние сме първолаци, за там ми е мерака, но незнам дали ще стане.

# 20
  • Мнения: 1 014
Още един глас за "Малката Лиляна". Дъщеря ми ходеше там. И аз се колебаех за Алекото, но водещо при избора и при мен беше госпожата. Да я похваля пак - г-жа Вилма Йорданова - много качествен педагог, сдържана и толерантна към децата. Наистина има и много разглезени деца, но това важи и за двете училища. Другото нещо, което предопредели избора ми, беше че са от 1-4 клас, няма големи деца, които може да тормозят малките и часовете почваха в 08.00.
Истина е, че базата не е особено добра, а и близостта с тютюневите складове е неприятна - все ми миришеше на суров тютюн. Всичко се поддържа с помощта на родителите. Виждам сега, като минавам, че поне са сменили дограмата.
Моята щерка беше в музикалната паралелка - истински заобича класическата музика, сама пожела да свири на пиано, правеха страхотни концерти на всеки празник, госпожите по музика също са невероятни. Доколкото си спомням, обаче имаха някакви проблеми - искаха да съкращават музикалните паралелки, не знам какво е станало.

# 21
  • Мнения: 11
А за "малката Лиляна" някой да знае кога са записванията, процедурата каква е?
2008 и ние сме първолаци, за там ми е мерака, но незнам дали ще стане.
Ако имаш адресна регистрация в района ще стане.Може още сега да отидеш и да попиташ за записването.На дъщеря ми тази година и е последна там, класна и е г-жа Бербенлиева -горещо ти я препоръчвам.Невероятна е,за нея мога само хубави неща да кажа.

# 22
  • на майната си
  • Мнения: 425
А за "малката Лиляна" някой да знае кога са записванията, процедурата каква е?
2008 и ние сме първолаци, за там ми е мерака, но незнам дали ще стане.
Ако имаш адресна регистрация в района ще стане.Може още сега да отидеш и да попиташ за записването.На дъщеря ми тази година и е последна там, класна и е г-жа Бербенлиева -горещо ти я препоръчвам.Невероятна е,за нея мога само хубави неща да кажа.

Мъжо има на "Софроний Врачански", незнам дали е в района - на центъра е, мойта не е сменена - ще пробвам, дано стане.
А молбата типова ли е или свободен текст. От там ли я дават или аз да си подготвя? Какви документи да нося? Ако някой може да сподели да стане от раз Simple Smile

Благодаря за препоръките.

Последна редакция: сб, 01 дек 2007, 12:17 от parsy

# 23
  • Мнения: 18
Не знам дали някой още следи темата,но бих искала да ми препоръчате училище в Кършиака. Обмислях варианта за базовото училище "Христо Ботев",или училището зад хотел Ленинград,че ние е по- близо, и след време ще може сам да се прибира. Също така ,ако имате някакво инфо за учители, ще ви бъда много благодарна!
Сега сме в ЦДГ "Весела", но в този район сме от яслите,а ми се иска той да може да бъде по-самостоятелен след време. За справка живеем  срещу автогара Север. Simple Smile

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Не знам дали някой още следи темата,но бих искала да ми препоръчате училище в Кършиака. Обмислях варианта за базовото училище "Христо Ботев",или училището зад хотел Ленинград,че ние е по- близо, и след време ще може сам да се прибира. Също така ,ако имате някакво инфо за учители, ще ви бъда много благодарна!
Сега сме в ЦДГ "Весела", но в този район сме от яслите,а ми се иска той да може да бъде по-самостоятелен след време. За справка живеем  срещу автогара Север. Simple Smile
"Христо Ботев" ! Начално училище е, децата са само до 4 клас. И фактът, че има по 5 паралелки във випуск, което го няма в никое друго пловдивско училище си е показателен.  "Райна Княгиня" не го препоръчвам в никакъв случай.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Ако не държиш точно на тези две училища, ти препоръчвам "Яворов". Училището има много добра директорка, има дисциплина, децата са възпитани, а учителите са добри и като професионалисти и като хора.

Направо съм учудена. Как може да се препоръчва училище за първи клас, за което дори и не сте чували, че започва от 5 клас   Shocked

# 26
Попаднах случайно във форума и ме заинтригува темата. Дъщеря ми завършва Малката Лиляна и аз съм безумно щастлива от това. Не препоръчвам училището. Изгониха кадърната ни учителка, защото директорката не търпи квалифицирани кадри. Нивото на учителите е под въпрос. А зам. директорката Пенчева не знае защо е там. Не се натискайте за това училище. Относно цветистия език на децата - там се предпочитат деца на заможни родители и важни клечки, така че ...
Физкултурният салон е стар цех, който почти не се използва.
Ако искате музикална паралелка, в музикалното откриват 1 клас от тази година.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Аз пък не препоръчвам музикалното. Набляга се на музиката за сметка на обучението по предметите.

# 28
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Аз в крайна сметка се спрях на Малката Лиляна и само там съм подала документи. Онзи ден е имало репортаж по Нова телевизия за това, че няма места за първокласници в Пловдив http://news.ibox.bg/news/id_2037881612

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Ами не знам, при нас има още места, засега имаме 86 молби, а по принцип имаме по 5 паралелки във випуск. Не че няма да се попълнят, има време до септември, но и никога не сме връщали ученици. Особено сега при делегираните бюджети мисля, че е абсурдно директорите да спрат да приемат.

Общи условия

Активация на акаунт