Кое от двете пловдивски училища бихте ми препоръчали за 1-ви клас?

  • 71 272
  • 287
  •   1
Отговори
# 165
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
А има ли такъв наплив сега с делигираните бюджети?

Има, и още как! Има училища, за които наплива е огромен. Не са чак толкова много, но има.

# 166
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
И кои са те?

# 167
  • Мнения: 400
Сигурно Алеко Константинов и Лиляната има впредвид!? Чувала съм и за арменското добри неща!

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141

Ти верно ли не знаеш за кои училища в града наплива е най-голям? Ако го вярвах, бих била изненадана.  Simple Smile

Имам предвид "Душо Хаджидеков" и "Патриарх Евтимий". "Алеко Константинов" не е чак толкова на дневен ред вече. Не съм чувала за чак такива гимнастики за записване там, каквито се правят за първите две. "В. и К. Тютюнджиян" пък изобщо не е в топ-листата.

# 169
  • Мнения: 400
Добре де,  с какво са толкова добри тези училища - база ли, подготовка ли ? На мен ми е любопитно, макар че ние сме се насочили към едно квартално училище.
А за Антим Първи - някой,  нещо да знае, че и то ни е близо, но не чак толкова?

# 170
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Подготовка. И базата не е лоша, но подготовката излиза на преден план.

# 171
  • Мнения: 229
Дъщеря ми, в края на краищата, учи в "Малката Лиляна". Без да сме в района и без никакви връзки, мисля това е достатъчно.
А пък подготовката ... доста имам да кажа по този въпрос. Утешаващият извод от вашите думи е, че модата на определени училища идва преди всичко от родителите и не е свързана непременно с качеството на подготовката.

# 172
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
И аз доколкото знам в "Патриарх Евтимий" записват без проблеми, затова попитах. За "Душо Хаджидеков" нямам скорошна информация, но преди няколко години някои познати си записаха децата също без проблеми.  Thinking

# 173
  • Мнения: 6 206
Душо Хаджидеков - е най-голямата мода тази година. Да, беше много трудно записването и беше голямо надцакване.

Но не е вярно Тютюнджиян е изпаднал от листата - в никакъв случай - да, по-назад е в предпочитанията, но си е в Топ 10 - там има много деца на университетски преподаватели, бизнисмени и др.
Там са и
Лиляната - тя си е класика
Благоев
Алеко Константинов - макар и по-назад доста вече
Христо Ботев
Райна Княгиня
Антим първи

Определено тази година модата водеше Душо Хаджидеков.
Все пак Пловдив е най-най-снобският град, който може да съществува.

# 174
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
влезнах да попрочета малко - като гледам как хвалите Душото, чак се изчервявам Embarassed. Малката щерка е там от 1 -ви клас - сега е 4-ти. Просто живеем на 50м от училището и затова я записах там - с връзки обаче. Честно казано  не знам защо толкова го хвалят. Вярно, че базата им е хубава - ама и всяка година се събират пари - за пердета, за паркет, щори и т.н - като на всякъде предполагам. Чак пък супер подготовка да имат също не съм съгласна. Сравнявам знанията на щерката и взетия материал със други дечица - ми вървят си паралелно.  И там си има изоставащи деца и такива които още от 2 - 3 клас едвам връзват тройка. Едно нормално квартално училище според мен.
Между другото нямат никакви извънкласни занимания. В други училища - я гимнастика, я баскетбол  - в нашето нищичко!

# 175
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Имат доста добра подготовка. От миналия випуск 98 завършили деца - 75 приети в трите най-елитни гимназии в града. Т.е. 80% успеваемост. Предишната година на външното оценяване бяха на 4-то място в Бг /ако се не лъжа/. За последната година не съм се интересувала, но мисля, че среден успех имаха около 5.40, което определиха като силно незадоволително.  Simple Smile Влез в резултатите от което и да е състезание и си направи една статистика сред максимален брой точки за отделните класове от целия град процентно какво е представянетона децата на Душо Хаджидеков. Аз имам трима, затова като проверявах за последните 2-3 състезания се наложи да преровя три набора. Ами през ред бяха деца на това училище. Това ако не е подготовка - не знам какво е. За базата велики думи пък точно не мога да кажа. И по-добре може, но е държавно училище все пак. Добре е общо взето.

Изоставащи деца, разбира се, че ще има. Оставаше пък и всички да са супер умни и успели. Въпросът е в това какво се случва в масовия случай на изхода. А аз смятам, че се случват много хубави неща, особено сравнено с останалите училища в града.

# 176
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
За външното оценяване ...  не че го подценявам, но не винаги може да се прецени по това. Миналата учебна година на доста предна позиция по БЕЛ беше училището в село Мулдава, а там - цитирам Уикипедия:

Преобладаващата част от населението е с мюсюлманско вероизповедание. Съотношението мюсюлмани-християни е 85:15.

Без да подценявам  нито училището, нито подготовката им по бъргарски език все пак не мога да си обясня как бяха не помня точно на кое, но бяха някъде под 7-мо място в Пловдивска област.  Thinking

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз не говоря само за позицията по БЕЛ, а за общия успех на външно оценяване - а това са 4 предмета. И не за Пловдивска област, а за Бг. И си права, че външното оценяване не е от основните и най-важните критерии, но е относително добър ориентир и лесно достъпна е информацията за него за всеки родител, който иска да има някаква представа как едно училище се справя като качество на подготовка. За мен лично, най-важното е какво се случва след 7-ми клас. Да не кажа изключително важно е. И затова написах и първите цифри, които са доволно красноречиви.

Моля, никой да не приема думите ми като агитация. Изобщо нямам за цел да рекламирам училището и да провеждам кампания в тази насока. Но ми е малко несериозно да се говори, че то нямало значение, каква била подготовката. Още по-несериозно ми се струва да не си съвсем наясно защо детето ти е в това или онова училище. Или да видя неще от сорта "ами моето дете е там, защото то било много модерно, ама и аз не разбрах защо". Извинете ме, но ми звучи доста...

# 178
  • Мнения: 1 263
dara Peace

Наканих се да пиша после  се отказах, но детето ми не е в това училище защото е на мода и не го записах с връзки, но съм много благодарна на госпожата при която е, за услията и търпението които полага с него.

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Душо Хаджидеков - е най-голямата мода тази година. Да, беше много трудно записването и беше голямо надцакване.

Но не е вярно Тютюнджиян е изпаднал от листата - в никакъв случай - да, по-назад е в предпочитанията, но си е в Топ 10 - там има много деца на университетски преподаватели, бизнисмени и др.
....
Определено тази година модата водеше Душо Хаджидеков.
Все пак Пловдив е най-най-снобският град, който може да съществува.

"Модата" поне от 5 години се води от "Душо Хаджидеков". Не само тази. Колкото до Тютюнджиян, аз не съм чула досега за доволен родител от това училище. Поне не такъв, който след трети клас вече е разбрал за какво иде реч. Иначе, да, много е предпочитано. Или поне допреди 4 години беше. /То и Алеко Константинов допреди 4 години беше, ама вече не е./ Но дори и тогава беше ясно, че за до 4-ти клас иди-дойди. За оттам насетне, обаче, за нищо не става. Лично за мен последната атестация за едно училище е на колко бизнесмени децата учат там. Но за мен, де. За останалите - не знам.

Общи условия

Активация на акаунт