Евтаназията

  • 2 996
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 759
..Преди две години, когато лежеше във ВМА с много тежко заболяване, баща ми също ни молеше да му намерим пистолет. Все пак имаше някакъв шанс. Помогнаха му. Утре ще празнуваме 60 годишния му юбилей.  bouquet Да ни е жив и здрав! Не знам, ако тогава имаше възможност за евтаназия, как биха се развили събитията. И ако той трябваше да вземе решението сам. Разкъсвам се при мисълта.
              На много хора им минава мисълта за самоубийство в тежки моменти. За щастие по-голямата част от тях след това живеят дълго и щастливо.

# 61
  • Мнения: 2 759
..Братът шизофреник няма право да решава такива неща заради състоянието си, самият той е под специални грижи и наблюдение и никой няма да го пита.
Никой не е казал, че евтаназията се предлага във всеки случай, в който си в безсъзнание. Това е последна възможност! Нали не смяташ, че може да се избере евтаназията при бронхопневмония или Хепатит, например

               За шизофрениците не бъди много сигурна, да ти кажа. И за другите луди. Освен ако при решението не се изисква да си носиш специален документ за нормалност. Иначе и през ум не си и помислям, че при грип или бронхопневмония може да стаа лаф за евтаназия.. Пък и при Хепатит периоди на безсъзнание не съм сигурна дали се случват. Може ли някой, запознат с евентуални закони, разрешаващи туй чудо да попреведе малко, та да видим за какво точно се борим?

# 62
  • Мнения: 1 418
Аз съм ЗА.
Толкова близки хора около мен загубих и повечето от тях се мъчиха адски.
Поне това може да се спести,поне докато открият лекарство за рака... Cry

# 63
  • Мнения: 1 999
По темата, скоро гледах този филм - Mar adentro (http://www.imdb.com/title/tt0369702/) и ми стана мъчно. Разказва се за един мъж, който близо 30 години е неподвижен от врата надолу и се бори за узаконяването на евтаназията и неговото собствено право да умре.
Много силен филм, гледайте го!

# 64
  • Мнения: 1 043
това е убийство , на всеки му е тежко в даден момент моята баба лежа в окайващо състояние години наред , преди смъртта си не беше останало човек от нея и ще ви спестя подробностите , но ако поради моментно отчяние си избере смърт и не успее да види както баба ми видя правнуците си ...
според мен едно от задължителните неща на смъртта е да е естествена .... всеки друг вариант е фантазия на болен мозък

# 65
  • Мнения: 2 550
.... всеки друг вариант е фантазия на болен мозък

По-скоро е въпрос на личен изобр, това не е за всеки обаче.

# 66
  • Мнения: 2 759
.... всеки друг вариант е фантазия на болен мозък
По-скоро е въпрос на личен изобр, това не е за всеки обаче.
              Съгласна съм с Криси. Лекарите също са съгласни, поради което пожелалите да посегнат на живота си принудително влизат в клиника да се лекуват. Бтв, надявам се гледате в момента по Нова "Д-р Хаус"?

# 67
  • Мнения: 2 550
.... всеки друг вариант е фантазия на болен мозък
По-скоро е въпрос на личен изобр, това не е за всеки обаче.
              Съгласна съм с Криси. Лекарите също са съгласни, поради което пожелалите да посегнат на живота си принудително влизат в клиника да се лекуват. Бтв, надявам се гледате в момента по Нова "Д-р Хаус"?

Какво ще рече "пожелалите да посегнат на живота си"...не говорим за самоубийци все пак, а за тежко болни хора...

# 68
  • Мнения: 126
Какво ще рече "пожелалите да посегнат на живота си"...не говорим за самоубийци все пак, а за тежко болни хора...
Aми това си е един вид самоубиство-по желание на човек Rolling Eyes

# 69
  • Мнения: 2 759
             Аз говоря принципно за хората, които се отказват от живота. По всякакви причини - те винаги имат основателни такива. И какво, ако евтаназията бъде разрешена? Ако се роди дете с тежка парализа - ще бъде законно детето да бъде убито със съгласието на родителите? За съжаление кирилицата ми нещо се прецака и ми коства доста усилия в момента да пиша. По-късно ще се включа отново (минавам написания текст през друга програма)

# 70
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Защо ви е страх да дадете свобода на хората?
Мечо Пух...ако аз ИСКАМ да умра, какво ти влиза на теб в работата да ми забраняваш?
Ти ли ще си до мен, когато ми е тежко, ти ли ще понасяш болката?

Да, смъртта трябва да бъде ествесвена..ОК, защо тогава е законно да се удължава изкуствено живота с апарати, дори когато няма надежда?

Освен това, сигурна съм, че малко хора ще имат тази смелост да натиснат копчето. Повечето ще се борят с цената на всичко за още един ден поне. Но тези...малкото, които са изморени и които искат да си отидат, трябва да бъдат оставени на мира.

Свободата, Панчо....Свободата ...

Последна редакция: сб, 03 мар 2007, 10:03 от Reza

# 71
  • Мнения: 3 818
Какво ще рече "пожелалите да посегнат на живота си"...не говорим за самоубийци все пак, а за тежко болни хора...
Aми това си е един вид самоубиство-по желание на човек Rolling Eyes

Не, това е решение да си спестиш болка, мъки... Не говорим за човек, който има шанс да живее.
И аз смятам като Реза- трябва да имаме правото да избираме- не за другите, а за себе си.

# 72
  • Мнения: 3 569
Твърдо "За". Въпреки, че Библията не го приема.

# 73
  • Мнения: 2 755
Не, това е решение да си спестиш болка, мъки... Не говорим за човек, който има шанс да живее.
И аз смятам като Реза- трябва да имаме правото да избираме- не за другите, а за себе си
Ако сме въобще в състояние да вземем това решение.
Никога няма да има единодушно решение на този въпрос. Аргуметните ЗА и ПРОТИВ са достатъчно силни.
За себе си знам - категорично, не искам да страдам, когато нямам никакъв шанс, не искам да вегетирам. Ако трябва, обаче, да взема такова решение за близък човек, не съм убедена, че ще бъда в състояние да дам съгласие за евтаназия. Както написа Лиска, "мътна и кървава" е тази тема. Thinking

# 74
  • Мнения: 534
Ееееееее,евтаназията се прилага при два случая:
-мозъчна смърт-когато дори и да се събуди от комата човека си е жив труп и неможе да живее като пълноценен човек,а се нуждае от апарати за да диша и такива които да поддържат сърцето изкуствено  и
-при крайни стадий на нелечими болести като рак ,СПИН и тн.

Така че недейте да си мислите че ако имате мозъчно сътресение или сте в кома ще ви дръпнат шалтера,евтаназията се прилага тогава,когато просто няма друг избор-вие ще искате ли да живеете като зомби,ако сте в мозъчна смърт и нито дишате,нито шавате и няма шанс да бъдете пълноценен човек никога повече?


Общи условия

Активация на акаунт