Хомеопатия: "Ако не помогне, поне няма да навреди"???

  • 23 250
  • 196
  •   1
Отговори
# 15
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Ето един интересен цитат:

There are many methods for determining the most-similar remedy (the simillimum), and homeopaths sometimes disagree . This is partly due to the complexity of the 'totality of symptoms' concept ; homeopaths do not use all symptoms , but decide which are the most characteristic; this subjective evaluation of case analysis rests crucially on knowledge and experience. Finally, the Drug Picture in the Materia Medica is always more comprehensive than the symptoms exhibited by any individual . These factors mean that a homeopathic prescription can remain presumptive until  it is verified by testing the effect of the remedy on the patient.




# 16
  • Мнения: 4 392
На мен точно затова не ми се връзва нещо с прегледа. Някак - си : Ще се изследваме, ама не знаем какво търсим. Типично за традиционната медицина: Отиваш с оплакване и се почват едни изследвания, едни чудеса и в крайна сметка ти откриват нещо, но като не знаят как да го разтълкуват...Затова си мисля, че традиционната медицина е построена на плаващи пясъци.

А за Гълъбов (Пишем едновременно..Не можем да се разберем): Не ми е много ясно..Дори и да има основните лекарства за спешни състояния, не зависи ли и от конституционното лекарство кое точно трябва да се даде. А като не е правена конституция..? Thinking

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз имам ограничен опит ...веднъж през бременността се лекувах от Грип с осцилококцинум и развих хронично болно гърло ....болката продължи 3 месеца....вече бях решила , че имам рак или нещо такова...... не бих повторила


# 18
  • Мнения: 1 404
Аз имам ограничен опит ...веднъж през бременността се лекувах от Грип с осцилококцинум и развих хронично болно гърло ....болката продължи 3 месеца....вече бях решила , че имам рак или нещо такова...... не бих повторила



Това само потвърждава думите на Хамелеон.Колкото за грубия тон-мисля,че в случая беше полезен-темата се радва на голяма популярност,повече мами ще прочетат и ще разберат за рисковете при самолечение с хомеопатични средства,както се казва-сеирът свърши работа Mr. Green

# 19
  • Мнения: 636
Понеже и аз се питам дали е вярно/цитатът в заглавието на темата/ , искам да споделя тук нещо, а който може, нека ми отговори.
Ходих на дерматолог заради упорито продължаващ косопад. Наред с лосионите и шампоана ми предписа и 4 вида хомеопатични лекарства, като 3 от тях с вземат два пъти дневно. Общо взето, на всеки два часа се взема лекарство. Това, честно казано, ме изуми. Но може би , ако не беше кратък прегледа, щях да съм по-спокойна сега и да започна приема.
Кажете си мнението, моля.

# 20
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Можеш ли да дадеш линк? Обикновено, когато се цитира нещо то не се вади от контекста или ако не с ецитира нацяло поне се дава линк към източника..


Линк бях дала в другата тема, в която ти ме репликираш. Явно не си го отварял. Ето заповядай... отново: 

http://en.wikipedia.org/wiki/Homeopathy


 
Цитат
По тази причина рискът от грешки в хомеопатията е по-голям

Неуспехите на всяко хомеопатично лечение могат да се обяснят с "не е дадено подходящото хомеопатично лекарство на подходящия човек". А само това ли може да бъде обяснението?

 
Цитат
Що за критика е това?

Кой каза, че е критика? Както и ти сам го потвърди - факт е. Дали е в полза на хомеопатията или не, или пък е неутрално - всеки сам да си преценява.   Grinning







# 21
  • Мнения: 3 161
Емем, мисля че си сбъркала модераторите с момчета/момичета за поръчки. Сори, но си се объркала.

Аз пък мисля, че ти си ме объркала с една друга потребителка, която нареждаше на модераторите да чистят темите й от постингите на определени потребители, които не й харесваха. Аз не казвам нищо такова; просто призовавам към по-умерен тон и предупреждавам, че ще се обърна към модераторите, ако нещата излязат от рамките на добрия тон (нали за това сте сложили този бутон долу вдясно?). Но вместо това модераторите ми се карат на мен, а оставят други потребители да псуват, да се обиждат взаимно, да обиждат майки и т.н. ОК, щом така ви харесва - нека така да е. Ако сред плюнките някой вземе да научи и нещо ценно между редовете, ще се радвам. Аз азгубих интерес. Ще завърша с цитат на Maria.St от темата на Alexander, който обобщава и моето мнение за хомеопатите, които се включиха в тази компроматна война:

Цитат
Господа хомеопати, "разговорите" ви отдавна преминаха границите на нормалното. Сериозно бих се замислила дали да поверя информация относно лични неща на хора, които си позволяват подобен тон и подобни реплики в публичното пространство

# 22
  • Мнения: 293
Отдавна трябваше да изразя гражданската си позиция  Grinning, в тази или предишната тема, въпросът е, че не ми се занимава.
Не ме интересува, демек, кой, как и защо се лекува - с алопатия, с хомеопатия.

На Хамелеона му пука. В резултат от няколко дни е занимаван да отговаря на нови и нови нападки. Адмирации не са му нужни, просто оценявам неуморните опити, на него и на И. от дира.

Ще има спорове м/у хомеопатите, разбира се. В Бг хомеопатия, не е тайна, се развива реално от близо 15 години, и то с времето за обучение, мани практика. Силно осъзнавам, както беше писала по-нагоре емем, че подобни спорове изиграват лоша шега на авторитета на хомеопатията като цяло. Може би някъде другаде не е необходимо майките да са запознати с основи на хомеопатичното предписание, тук са наложителни и вашите усилия.

Амарена.. то и аз съм спорила с Хамелеона. Ама проблемът, мисля, си е бил в моята градина. Grinning

Последна редакция: вт, 06 мар 2007, 11:21 от Чесън

# 23
  • Мнения: 4 392
А за Гълъбов (Пишем едновременно..Не можем да се разберем): Не ми е много ясно..Дори и да има основните лекарства за спешни състояния, не зависи ли и от конституционното лекарство кое точно трябва да се даде. А като не е правена конституция..? Thinking
Нали, когато случаят ти е спешен нямаш време да ти определят конституцията. Става въпрос за рана, счупване, ужилване
Разбирам, но ако има вероятност да стане по - зле, ако се даде грешно лекарство, не знам дали е разумно да се прави в този случай. Thinking

За Hamaelleon (Извинявам се, че трябва да говоря в 3. лице. Blush):
Ако е полезен и говори истината(малко абстрактно понятие,но все пак), ми е все тая под каква форма ще го каже. На мен винаги ми е интересно какво има  под повърхността.
Свежар е! И информацията, която ми е давал, винаги ми е влизала в употреба.
Да си призная и аз му реагирах остро в дир-а  в началото.

Omega , много хубави въпроси зададе в последния си постинг. Отивам да изровя един линк, който може да ти е интересен.

Ето го: (Какво се е променило в хомеопатията от Ханеман насам)

http://www.simillimum.net/geschichte.txt.htm

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 23:50 от Amarena

# 24
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
.... ако ще дискутираме нещо по темата хомеопатия логично, направо ясно като тъмна индия е, че трябва и двамата да имаме някаква подготовка, не мислиш ли?....


Нещо не си ме разбрал. Целта ми въобще не е да влизам в ръкопашни хватки и да убеждавам някого в неща, за които самата аз нямам категорични и ясни отговори. Нямам такива претенции. Не съм нито хомеопат, нито имам медицинско образование. Сигурна съм, че си чел повече от мен за хомеопатията, бидейки все пак учиш за хомеопат.

Аз съм просто  скептик, който, за добро или лошо се е занимавал със статистика и иконометрия, и като такъв - убеден в  значимостта на емпиричните научни изследвания във всяка една научна област - нещо, с което хомеопатията не може да се похвали. Това, за мен лично, е най-уязвимото й място. Видя  въпросите ми в другата тема. 

За едни вярата в хомеопатията  може да е достатъчна, на други им трябва повече. Това е.

И пак ще се повторя: Достъчно съм скептична както към хомеопатията, така и към традиционната медицина (към едното все пак повече), за да се опитвам да стоя колкото си може по-далеч и от двете, но при нужда съм направила избора си.


П.С. По конкретните ти въпроси: Не живея в бг. Чета от интернет. На англисйки. И "за" и "против". Органона - и той е там. Преглеждала съм го. На места съм чела доста задълбочено, на други - по-отгоре. Чела съм и тълкувания на някои от афоризмите.

Последна редакция: вт, 06 мар 2007, 02:18 от Червената Кралица

# 25
  • Мнения: 4 150
W tezi knigi ima informacia za Hahnemann...,kojato ne moje da se nameri navsjakade...

Ephraim-Carlebach-Stiftung (Hrsg.):
Judaica Lipsiensia: Zur Geschichte der Juden in Leipzig. Leipzig: Edition Leipzig, 1994.
Eschner, Max:
Leipzigs Denkmäler, Denksteine und Gedenktafeln. Leipzig: Otto Wigand 1910. 202 S., 83 Abb.
Fläschendräger, Werner u.a. (Hrsg.):
Berühmte Leipziger Studenten. Leipzig 1984.
Förster, Otto Werner (Hrsg.):
Freimaurer in Leipzig. TAURUS Verlag, Leipzig 1999.

http://www.aerztezeitung.de/docs/2005/04/08/063a1901.asp?cat=/ma … medizingeschichte

Hubavo i vajno e da se znajat podrobnosti okolo sazdatelja na Homeopathiata.

# 26
  • Мнения: 677
Отдавна не влизам в тези теми,защото все нещо се оспорва и става неприятно за четене,едни нападат,други питат,трети се защитават...
За да се лекува човех с хомеопатия трябва да е стигнал в развитието на съзнанието си за новата медицина.
Трудно е да се разбере нещо толкова тънко,толкова хубаво,но и толкова сложно нещо като хомеопатията.
Аз се лекувам с хомеопатия повече от 10 години,моете дете е само на хомеопатя,дори не  е взимало и панадол за бебета.Съветвам се с много добър хомеопат,който за съжаление напусна България...(законът в нашата страна е такъв).
Добър хомеопат се става с много практика,но това не значи че на някои, които са новозавършили не им се дава отвътре да са такива.
Ще цитирам едни думи и за да не стане,че са "сектантски",няма да напиша от кой са.
"Лекуването е прилагане на хомеопатична доза любов и милосърдие или пък състрадание.Без желание да се помогне,няма лечение."
Бъдете здрави.  bouquet

# 27
  • Мнения: 3 161
Ами ако не си схванал, темата я пуснах, за да е от полза на майките - което уж и ти целеше с провокативните си мнения в темата на Александър. Не е била целта да ти осигурявам възможност за диалог с потребители, които те интригуват... Извини ме, ако така си изтълкувал нещата - моя е грешката...

Ако малко по-малко се фокусираше върху собствената си персона и наистина се опитваше да бъдеш полезен, съвсем различно щеше да звучиш впрочем.

# 28
  • София
  • Мнения: 8 348
то аз хубаво ви изчетох всичките, но пак не разбрах какво да правим като ни сбъркат лечението
и как да го разберем
и какво да питам преди да дам лекарството, за да знам какво да очаквам накрая

Хамелеон не ми пречи, тонът и начинът на изразяване с аси негов проблем.
Дайте да не бистрим и обясняваме кой как писал и кои думи сбъркал, а да се разберем за последствията от предписанията.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ако няма вреда ,  не може да има и лечение ... тоест липсва всякакво въздействие ...... което не е така... все пак много майки твърдт, че лекувт невръстните си дечица с хомеопатия

Общи условия

Активация на акаунт