За и-краткото (й) да ви въпросвам

  • 17 897
  • 362
  •   1
Отговори
# 90
# 91
На Кронки жена му, имам вАпрос към теб: Как да те наричам за по-кратко? Simple Smile

На КронкиЙ МУ!  Laughing

# 92
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Е,като го видя "й"-то накъдрено там, където не му е мястото...боде ми очите.
Стрий, пенсий и др. подобни.
То това не може да се произнесе, а камо ли да ти хрумне така да го пишеш. ooooh!

# 93
  • София
  • Мнения: 561
На мен пък любимо ми е "уйкенд"  Laughing Срещам го писано от много хора вече - явно ще стане модерно  hahaha

# 94
  • Мнения: 656
Кратко пояснение -
Кронки е Кронк от "ОмагЙосаният император", галено прозвище в български дублирания филм, използвано от героя Куско (Император Куско)...

# 95
# 96
  • MUC
  • Мнения: 297
На Кронки жена му, имам вАпрос към теб: Как да те наричам за по-кратко? Simple Smile

На КронкиЙ МУ!  Laughing

 Joy
Някой я наричаше Кронковица, на мен това много ми допадна.  Laughing

# 97
  • Мнения: 656
Joy
Някой я наричаше Кронковица, на мен това много ми допадна.  Laughing
По-дълго е от НКЖМ, но ако искате - ползвайте го

# 98
  • Мнения: 3 405
пенсий

историй

телевизий

 ooooh! ако продължа ще се депресирам

# 99
  • София
  • Мнения: 4 867
уйкендът определено е хит! пък и придобива по-широкообхватно значение. етимологията му е някак по-завладяваща....

# 100
  • Мнения: 656
уйкендът определено е хит! пък и придобива по-широкообхватно значение. етимологията му е някак по-завладяваща....
...
А я мислех за по-скорошно творение на невежеството...
Намери 2 940 резултата...

Изоставам значи..

# 101
  • Мнения: 5 468
За това Й накрая (или защо не и по средата на думата Tired), и аз бях пуснала цяла тема едно време, ама кел файда, дето се вика? Накрая ме изкараха мен крива Laughing, на каква съм се правила, аз пък да не съм много умна и т.н. Простакелска история.
Понякога се връщам да чета началото на изречението, за да загрея, за какво иде реч. Примерно написала: "НЯКОЙ жени са доволни, а КОЙТО не са доволни, да ходят при друг лекар!" Ми отвратително е, ама дет се вика - "Чужд акъл в чужда глава не влиза!".
И майките да не пискат, че децата им били във ваканция и не трябвало да четат книги, а да си играят,... а напротив - да натиснат отрочето си да чете книги. Всички родители трябва да натиснем отрочетата да четат книги, да стане масово това забравено явление. Не само правописа, а и начина на изразяване се подобрява. Аз не знам, дали вече има в училищата задължителен списък за прочетени книги през ваканцията, ама ако няма,трябва да се въведе и да се спазва стриктно.

# 102
  • Мнения: 5 468
Аз веднъж попитах една форОмка какво значи абревиатурата НОЙ
Това и аз съм го виждала. Просто е върха на простотията да го напишеш НОЙ, като става въпрос за институт. Ама нейсе... човешката глупост е безпределна hahaha.

# 103
  • Мнения: 656
Преди време рових във форуми за коли - моята беше започнала да прегрява често...
Да си призная направи ми голямо впечатление, че в тези чисто мъжки форуми неграмотни постинги почти липсваха...
Пък може и от възрастта да е...
Но както е приказката "С какъвто се събереш такъв ставаш" и аз в началото се зачудих какво му е странно на съжЕлявам, докато не реших сама да я употребя и ми стана едно... Blush

# 104
  • Мнения: 11 315

И майките да не пискат, че децата им били във ваканция и не трябвало да четат книги, а да си играят,... а напротив - да натиснат отрочето си да чете книги. Всички родители трябва да натиснем отрочетата да четат книги, да стане масово това забравено явление. Не само правописа, а и начина на изразяване се подобрява. Аз не знам, дали вече има в училищата задължителен списък за прочетени книги през ваканцията, ама ако няма,трябва да се въведе и да се спазва стриктно.

То от нас zависи. Ако не ги научим още отсега, че в теz шарени хартийки има писани историйки, които са  много zабавни, то няма да  успеят и нашите да се научат да четат книжки.
Ако родителите вместо да zабият отрочето пред тАлАвиzора, му прочетат една прикаzка, може да са му други интересите, като трсгне на училище.
Гледам дъщеря си  сега и се радвам, че съм и чела книжки още от бебе.
Сега сама ги търси да чете.

Общи условия

Активация на акаунт