Как се извиняват осъствията в детската ясла?

  • 1 266
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 537
До сега моята съм я спирала само при болест и се обаждам още сутринта,за да ги уведомя.Храна не съм взимала,въпреки че са ми я предлагали. Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 2 079
Не точно по темата, но подозирам че има просветени, които могат да ми отговорят.
Записахме се за ясла от септември, когато детето ми ще е на година и 7 месеца- моето желание е да тръгна на ясла когато навърши 2 години, т.е. февруари следващата година, но директорката на 79 ясла в студентски град твърди, че приема е само септември. Има ли някъде регламентирано че това е така?
Благодаря предварително!

П.С. Иначе правата за отсъствията си ги изясних отлично Wink
Ще се опитам аз да ти отговоря, nasya!
1. Ако си подала молба за яслата - това не значи, че детето ти е прието. Не значи, че детето ти е прието дори и при устен отговор на директорката (или на завеждащата яслата), че детето ти ще е прието там през месец септември. Дали едно дете е прието в дадена ясла или детска градина става ясно когато го видите написано на списък, че е в приетите за следващата учебна година деца.
Но ..... Naughty По съвсем друг начин стои въпросът, когато подавате молба за ясла и искате детето да бъде прието колкото се може по-скоро. Тогава ако и завеждащата яслата каже, че има свободни места и детето ще бъде прието веднага в нея, то тогава правите необходимите изследвания и постъпвате веднага, в срока, който сте си определили! Peace
2. Ако въпреки всичко, написано по-горе, в т. 1, завеждащата яслата (или директорката на детската градина) ти каже още  когато си подала молбата за яслата, че детето ще е прието през септември - то тогава значи, че ще трябва да потсъпиш през септември.  Naughty
Ако не искаш това да стане тогава, (както е в твоя случай), то трябва изрично да напишеш в молбата си кога искаш да е прието детето ти в яслата (градината). Ако е възможно да приемат детето тогава - ще го приемат, но ..... newsm78 .... в повечето случаи не се практикува да се приемат деца по средата на обучителната (или учебната, както искаш го приемай! Flutter)  година.
3. Нови деца в детска ясла или в детска градина се приемат само в началото на всяка учебна година, т.е. през месец септември. Справка - Закон за народната просвета  , глава трета и Правилник за прилагане на закона за народната просвета , глава втора.
Освен това във всяко заведение (било то ясла, детска градина, обединено детско заведение или училище) има правилник за вътрешния ред, в който е записано всичко това. А ако не можеш да го прочетеш - попитай директорката или завеждащата яслата.
4. Ако допуснем, че ти разрешат детето да бъде прието през месец февруари в яслата, т.е. запазват ти местото, но обстоятелствата налагат (дано не става никога! Praynig), че точно тогава детето се разболява и ти не можеш да го заведеш не само до края на февруари, ами и до края на март, то тогава какво става със запазеното за твоето дете место?  newsm78 Остава свободно.
До тук добре, ами ако има не едно, (твоето), а 7-8 такива деца, какво става с тези места?  newsm78 Пазят се свободни,  Peace не приемат на тяхно място никого, Thinking а деца стоят неприети в яслата (или в градината) и родителите им се чудят какви хватки и врътки да правят, че да гледат мъниците си,  ooooh! Outta Joint  защото в яслата има свободни места, но в същото време същите тези места са заети! Crossing Arms

Така че, nasya, според всичките нормативни документи, детето ти може да е прието само в началото на всяка учебна година, т.е. през месец септември, а не по средата на учебната година, през месец февруари, когато ти искаш.
Ако нещо не си разбрала от моите писания - пиши ми на лични и ще ти го обясня, за да не отегчаваме хората тук.
Да ти е живо и здраво детенцето!  bouquet Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт