Когато ревността съсипва живота ни

  • 3 863
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 57
Ако е ревност породена от определена постъпка и те зачовърка съмнението мога да го приема,но да следиш всяка стъпка на партньора и да го дебнеш е наистина пато-
логично поведение.И все пак ревността е неизменна част от живота на влюбените!Не мога да си представя,че може да обичаш някой и да не ти пука,че ходи при някой друг!

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 11:24 от puki

# 16
  • Мнения: 2 723
Въпросът не темата беше как да се справим, а не какво е ревност и патологично чувство ли е тя Whistling
Аз лично нямам отговор Thinking

# 17
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
При условие, че това е вид психопатология, няма начини за справяне, или поне да момента не са открити такива. 

# 18
  • Мнения: 2 723
Не съм експерт, но патология не е ли тогава, когато е пезпочвена? Thinking

# 19
  • Мнения: 4 621
Това е може би един от най-сериозните проблеми в брака - тотално скапва отношенията между партньорите. Аз лично нямам отговор как може семейството да се справи с това Thinking

# 20
  • София
  • Мнения: 5 289
Няколко пъти ми се случва да изпадам в положението да ме ревнуват от "нищото" и да се чудя от къде ми е дошло.Честно казано в един такъв момент,незнам как да се справя и какво да кажа или направя,за да не се влоши положението.

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Когато подоздрението се е настанило в живота ни и ревността е част от ежедневието ни , какво да правим как да се справим за да запазим семеиствата си .
 fight
Зависи подозрението на какво се дължи...
Безпочвената ревност е най-саморазрушителното чувство и огромен психичен товар за отсрещната страна. Ако не се овладее- наистина разрушава семейството.

# 22
  • Мнения: 1 761
Обърни се към психолог с опит в семейната терапия.

# 23
  • Мнения: 47
Имах такъв период от живота си, направо е съсипващо.Бях почнала работа на ново място и без повод от моя страна, любимия започна да ми държи сметка за това, как се обличам, какво бельо нося, по колко минути си правя вечерния тоалет.Ако закъснея 10мин. започваше подробен отчет защо съм закъсняла.....Държа да отбележа, че никога  не съм му давала повод за ревност.По принцип съм една такава стеснителна, трудно общувам с непознати.....и не миряса докато не излязох по майчинство, т.е не си останах в къщи.Такива хора подхранват собственото си его, карайки партньора им да се чувства смачкан.

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Не съм експерт, но патология не е ли тогава, когато е пезпочвена? Thinking
ами тогава е болен човека дето я изпитва
иначе - няма безпочвена ревност - винаги си има причина

аз още не знам начин да я боря
търся и аз - даже мислех да пускам тема
първо - много е различно мнението кое е поносима ревност - има хора се бият от ревност... има др дето на криво да ги погледнеш и ще си идат
трябва да намериш вярното решение за теб и човека до теб
после - до колко е оправдана дадена ревност /прегрешения или подозрения, истина или мираж/
и още нещо - какво би направила/а ако разбереш че подозренията ти са верни  - ако ще си останеш и простиш - що да се тровиш, обаче иначе... още не знам

# 25
  • Мнения: 109
Има ли ревност спасение няма. Разбира се от ревност до ревност има значение.
Но когато нещата са извън контрол  бягай и не се обръщай назад . motor

# 26
  • Мнения: 47
аз нещо не мога да схвана  newsm78 ти ли ревнуваш или тебе те ревнуват newsm78нещо не е много ясно

# 27
  • Мнения: 473
Ревността според мен е ниска самооценка. Когато някой няма самочуствие, не се харесва, няма високо мнение за себе си, той започва да тормози партньора си с ревност. Това ако няма поводи. Ако има повод, ревността е лош съветник, ревнуващия показва колко много е емоционално зависим от половинката си. Така че, колкото и да е трудно човек трябва да стиска зъби и да не показва, в никакъв случай да не показва ревността си. Иначе партньора, който е ревнуван губи интерес към половинката, вижда му се смешно и жалко

# 28
  • Мнения: 3 674
Незнам дали бих могла да живея с човек който да ме ревнува  от всичко движещо се наоколо...И колко дълго бих издържала?! Не много..... със сигурност ще  се чувствам задушавана,и любовта ми към него колкото и голяма да е, ще угасне много скоро  Sad
Дълбоката ревност за мен показател за ниско самочувствие и липса на доверие в партньора.Незнам какво друго да кажа...

# 29
  • Мнения: 109
Спасение няма за жалост на потърпевщите. tantrum

Общи условия

Активация на акаунт