"Зелени" идеи за домашна употреба

  • 103 930
  • 1 044
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 3 810
Аз си садя всякакви миризливи работи- босилек, мушката, градински чай.
Хич няма да съм точна, но за едно от тях бях чела че гони мухи, комари.
Подозирам, че беше за босилека, а той върви идеално с доматите на Вечерница Mr. Green

# 526
  • Мнения: 531
 Grinning Grinning GrinningИ аз имам засаден босилек, ама май само за доматите е добре,Иначе мухите и комарите си правят оргии с нас.

# 527
  • Мнения: 326
Не е точно "залена идея за домашна употреба", но е природосъобразно, та реших да споделя Simple Smile Свеки и аз се отърваваме от главоболие, като изпиваме наведнъж половин-един литър вода. Не знам на какъв принцип става, но действа.
Това и аз го забелязах преди около 2 години. Наистина действа. Само че аз си мислех че е от ниското ми кръвно налягане главоболието и си го "лекувах" с вода  Simple Smile

# 528
  • София
  • Мнения: 3 421
Аз си садя всякакви миризливи работи- босилек, мушката, градински чай.
Хич няма да съм точна, но за едно от тях бях чела че гони мухи, комари.
Подозирам, че беше за босилека, а той върви идеално с доматите на Вечерница Mr. Green

От баба знам за босилека. Тя си го слага във ваза с вода и периодично сменя листата. Пробвала съм - ефект определено има, но аз не понасям миризмата на босилек.

# 529
  • София
  • Мнения: 5 307
Който работи в офис и има деца, които ходят на училище, или чете повечко книги, може да се използва от тази идейка: Хартията, в която пристига опакована хартията за принтера или копира, е чудесна за обличане на учебници, тетрадки и книги за четене. Твърдичка е и отвътре е чисто бяла Simple Smile

# 530
  • София
  • Мнения: 1 230
Скоро четох , че маслото от чаено дърво е добър дезинфектант. Имам вкъщи някъде шишенце с такова масло, обаче никъде не намерих какво количество се слага във водата. Не можах да изчета всичко по темата и не знам дали сте писали за това него, та ако някой знае моля да ми каже. Не ми се ще да експериментирам, защото е много миризливо и силно, а и дечко много лази.

# 531
  • Мнения: 2 759
... обаче никъде не намерих какво количество се слага във водата. Не можах да изчета всичко по темата и не знам дали сте писали за това него..
                   Само няколко капки в 3-4-5 литра вода. Така мисля, но довечера ще погледна, за всеки случай... Директно върху кожата не се слага неразтворено. Макар аз лично да не съм забелязала някакви странични ефекти. А ти за какво искаш да ползваш разтвора?

# 532
  • София
  • Мнения: 1 230
Пишеше, че е много добър дезинфектант. Може да се използва вместо Доместос да речем. Всъщност ето и статията от ГОРИЧКА

# 533
  • Мнения: 2 759
                  Хм... трябва да се пробва това... Защото все пак е масло, нали... Как ли се измива? Мисля, че за банята е по-добре сода все пак...

# 534
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
Да се запиша и аз тук,че има много интересни идейки.

# 535
  • Мнения: 186
Ето  едно евтино и ефективно средство за мебели.Комшийката ми си изчисти  мебелите-само да не са от ония едновремешните ,лакираните,с вълнено парцалче ,напоено с малко олио и върху него се поръсва сода за хляб.Изтърква се добре и мебелите добиват чудесен вид.Заличават се малките драскотини,лъсват.Опитайте и ще останете доволни.

Всички имаме у дома от найлоновите торбички,в които ни дават продукти във всеки магазин.От тях могат да се изплетат чудесни и оригинални неща на една кука.
Торбичките се нагъват няколко пъти по дължина,нарязват се ленти около 1.5см.,съединяват се като се промушват една в друка,без да се прави възел и се навива т на кълбо.От този материал вече се плетат чнти,постелки за баня,пазарски торби и други полезни неща.Стават много здрави и са интересни като модел.Опитайте и вие!

# 536
  • Мнения: 899
Който работи в офис и има деца, които ходят на училище, или чете повечко книги, може да се използва от тази идейка: Хартията, в която пристига опакована хартията за принтера или копира, е чудесна за обличане на учебници, тетрадки и книги за четене. Твърдичка е и отвътре е чисто бяла Simple Smile

Аз използвам за книги хартиения спам от пощите  Simple Smile

Отдавна не съм писала, тук, нищо ново при мен и никакъв успех с хлебарките  Confused Май по-лесно ще е да сменим квартирата...

Поздравявам ви, момичета!   bouquet

# 537
  • София
  • Мнения: 5 307
Аз използвам за книги хартиения спам от пощите  Simple Smile

Много е шарена и на мен ми е грозно, затова споделих идеята си - отвътре е приятно бяла тази хартия, която имам предвид.
Хартиеният пощенски спам хвърлям в контейнера за разделно събиране Simple Smile

# 538
  • Мнения: 2 070
Срещу комари ето какво правим ние вкъщи - слагаме във купичка с вода или в чаша - карамфил, подправката, продава се по магазините - силно мирише, но наистина ги гони. Едно пакетче може да се разпредели за три-четири купички с вода, може и повече. Ние сме ги наслагали в стаята, в която спим - без мрежи сме и няма начин хич да не влязат в апартамента - така поне ги гоним от едната стая в другата. На осмия етаж сме и няма много засега. Аз ги трепя.

# 539
  • Мнения: 1 258
ДеЩоВиди,намачваш ли карамфила преди да го сложиш във вода?

Общи условия

Активация на акаунт