За или против циркумцизията (обрязването) 

  • 3 249
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз съм "ЗА", от хигиенична гледна точка. Моя син не е обрязан, но сега не мога да му отворя чурката за да я измия, а вече е голям и ще го боли ако го заведа.  Confused

# 16
  • Мнения: 1 640
Бидейки на мястото на твоята приятелка,дето е родила момченце,аз нямаше да посмея да взема такова важно решение!Искам моето дете да има обици,но това ще бъде нейно решение ,като порасне,не мое!Това че създаваме деца,не означава да си правим каквото си искаме с телата им.Когато вече са дост.големи,да осъзнават какво правят,да решат дали имат нужда от перфектна хигиена и да се обрежат,щом смятат за нужно.  А ,я си представи,че след 10 години,примерно,излязат научни доказателства за вредата от обрязването или връзката му с някакво заболяване!Тогава какво-ще се вайкаме ли?!

# 17
  • Мнения: 4 629
Грешно са й казали на твоята приятелка лекарите. Преди около 2 години АПА излезе с ново становище за обрязването. Доказано е, че точно от хигиенна гледна точка е по-добре момчетата да не бъдат обрязвани, противно на това, което до скоро се считаше. Днес педиатрите в САЩ препоръчват бебетата момчета да не се обрязват, освен, ако семейството няма религиозни причини да го направи.

Ние не обрязахме синът ни.  Счетохме, че това е въпрос на личен избор и, ако той иска някога да го направи - сам да си решава  Peace

# 18
  • Мнения: 4 629
  А ,я си представи,че след 10 години,примерно,излязат научни доказателства за вредата от обрязването

 Вече има такива доказателства  Peace

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не съм против, но няма да го направя на сина ми, защото - секстет го е казала най-точно:
Не виждам друга причина родителите да вземат решението за обрязването. Тялото си е на детето - когато стане достатъчно голямо, за да взема самостоятелни отговорни решения, да прави каквото ще - да се обрязва, да си слага обеци, кокали в носа и всичко, каквото му хрумне. Не се смятам в правото си да нарушавам целостта на тяло, което не ми принадлежи.

Аз съм "ЗА", от хигиенична гледна точка. Моя син не е обрязан, но сега не мога да му отворя чурката за да я измия, а вече е голям и ще го боли ако го заведа.  Confused
Що? Като малки не ги ли боли?

# 20
  • Мнения: 1 734
Ако се налага, т.е. по медицински показатели - да. В противен случай ,не Naughty Не виждам защо...

# 21
  • Мнения: 4 621

...
Моето скромно мнение е ,че това трябва да е личен избор на момчето/мъжа.Относно хигиената-изобщо не съм съгласна Stop
И аз мисля така Peace

# 22
  • Мнения: 7 474
Ни бих си обрязала детето  Stop

# 23
  • Мнения: 1 446
Твърдо против.

# 24
  • София
  • Мнения: 650
Като знам какви ядове имам с баткото с търчане посред нощ до Пирогов, сраствания и прочее, сериозно се замислям за малкото да го обрежа. То боли еднакво дали ще е обрязване или само рязване- все си е 4 дни здрав рев. Така поне ще е само веднъж, докато иначе като сраства непрекъснато се мъчи много по-вече. Но ако нямаше медицински причини никога не бих го направила.

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Много против.  Naughty
Преди няколко месеца намерих в НЕТ-а филмче за тази манипулация и го изгледах. По-ужасно нещо не съм виждала. Никога няма да го причиня това на детето си.  Naughty

Абе големите рязани шмайзери за си правят ч***и?   Thinking

# 26
  • София
  • Мнения: 6 999
Замислих се над това за личния избор...  newsm78

Аз не познавам никой, който да е взел такова решение за себе си самостоятелно. Имам предвид някой 'нормален' мъж да се е обрязал... Не е като с пробиването на уши тази работа...  Thinking

# 27
  • Мнения: 7 474
Замислих се над това за личния избор...  newsm78

Аз не познавам никой, който да е взел такова решение за себе си самостоятелно. Имам предвид някой 'нормален' мъж да се е обрязал... Не е като с пробиването на уши тази работа...  Thinking

Всъщност си много права - или е по религиозни причини или по медицински, но доброволец май още няма у нас Thinking

# 28
  • Мнения: 3 740
Замислих се над това за личния избор...  newsm78

Аз не познавам никой, който да е взел такова решение за себе си самостоятелно. Имам предвид някой 'нормален' мъж да се е обрязал... Не е като с пробиването на уши тази работа...  Thinking

Е щом той не иска, защо майка му ще го прави? newsm78

# 29
  • Мнения: 1 761
Имам син и не намирам обрязването за необходимо.Ако има сериозна причина-например фимоза, а детето е още непълнолетно,ще се съглася.

Отношението ми към обрязването е като към пластичната хирургия,пролагана върху момичета на по 18 години, които нямат видими белези-безумие.

Общи условия

Активация на акаунт