с колко пари живеете на месец?

  • 42 037
  • 592
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13 191
Е, аз вземам 230 лв. заплата, а пък сме и на квартира... #CrazyДобре, че е мъжът ми, ама пак едва се оправяме.

# 16
  • Мнения: 1 470
  Като се има в предвид че ние сме петчленно семейство,средният ни харч възлиза към 1000лв,но напоследък се чувствам на ръба...Като гледам тук,май ние българите не се оказахме чак толкова зле...

# 17
Е, в Сомалия са по-зле от нас, ние с тях ли трябва да се сравняваме  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 236
  Като се има в предвид че ние сме петчленно семейство,средният ни харч възлиза към 1000лв,но напоследък се чувствам на ръба...Като гледам тук,май ние българите не се оказахме чак толкова зле...
#Crazy 5 души/1000 лева, леле как успявате.явно всичко си е до правилно планиране на разходите.

# 19
  • Мнения: X
Намесвам се, макар да не съм от София;) Живеем 2 възрастни в панелка собствена, ползваме парно и топла вода без да се "ограничаваме", кабелна, ток за ежедневно пране и готвене и бензин за ежедневно пътуване от квартала до центъра на работа и после за продукти. Телефон- 1 мобилен г соляма сметка, един пасивен и един стационарен-рядко е над 40-50 лв.
Дрехи и обувки- прилични, бг или турско производство от местните магазини, нищо марково, нищо излишно.
Храна- само качествена, в т.ч. купуваме целогодишно пресни плодове и зеленчуци /няма баби или село, няма пържоли, няма буркани/.
В чужбина и по лъскави курорти не ходим, на ски, уикенди и тузрски кръчми също. Цигари не ползваме, алкохол- коктейли 1-2 пъти месечно.
Лекарства м/у 30 и 70 кинта месечно, но тях няма да коментирам, налага се просто.
Тая картинка излиза м/у 1200-1800 кинта месечно, без да броя каското на колата, належащи неосновни ремонти, рождени дни и 1 море годишно.
За бебето мисля,че поне с около 200-300 лв ще се покачи сметката.

...Колкото до 2 и 200-напълно съм съгласна, аз работя от 10 клас, работех и учех 2 висши едновременно, сега пак работя и специализирам. Видяла съм "2", а за "200"-надявам се!!!

# 20
  • Мнения: 4 555
е с какво се отоплявате зимата?/тва ток 20 лева ме разби просто,искам и аз тока да ни е толко/,не че не ставате за статистика просто ми беше интересно хора които не са под наем с колко пари живеят на месец. Hug
С нищо не се отопляваме.
Това съм го писала доста пъти из форума вече. Просто не ни е студено.
Мъжът ми днес излиза по тениска на голо. Той цяла зима ходи с тениска и яке отгоре. Ама не зимно яке. Така и не извадихме пуловерите тази зима.
И двамата сме отраснали на места без парно. Той на доста по-студено от мен, но и аз съм свикнала на хладно.
Пък и не съм привърженик на принципа да държа парното на макс и да отварям прозореца.
Също така смятам, че е по-полезно за здравето да се спи на по-хладно. Включително и за децата.
Но да не задълбаваме, че темата не е тази.

Колкото до статистиката, според мен са много малко семействата, които живеят в собствено жилище, нямат "баби" на главата си и не изплащат кредит. Има и такива разбира се, а и нищо чудно форумът да е пълен с такива... newsm78

# 21
  • Мнения: 1 470
  Като се има в предвид че ние сме петчленно семейство,средният ни харч възлиза към 1000лв,но напоследък се чувствам на ръба...Като гледам тук,май ние българите не се оказахме чак толкова зле...
#Crazy 5 души/1000 лева, леле как успявате.явно всичко си е до правилно планиране на разходите.
   Точно това имах впредвид,като казвам че напоследък сме все на чеирвено...Но до сега аз бях по майчинство,сега се връщам на работа и ще наваксаме...Но иначе и ние имаме всички екстри-интернет,кабелни,4джиесема,кола която харчи ужасно много бензин по моему...Но пък от друга страна живеем в къща и сме на твърдо гориво,готварската печка ми е на газ...Дрехите на децата ги е поела основно бабата-тя не живее при нас...Не сме се лишавали от нищо...Дори сега обмисляхме да пуснем големите ми синове на пролетен лагер,за който ще ни трябват поне 400лв...Децата имат всички възможни игри и играчки-байкове,ролери,шейни,ски,и пр.От нищо не са лишени,и нищо не им липсва,и пари за училище,и за извънкласни дейности...Какво повече?!Е винаги има още какво да се желае,но като цяло не се оплаквам...

# 22
  • Мнения: 261
500лв на месец четиричленно семейство
много мъка и точни сметки,а колко нерви ми косва, не питайте
изплащаме кредит 320лв месечна вноска и това ни убива,но след като искахме собствен дом, кола и отлична обстановка, сега ни излиза през носа, а и се правим на интересни и можещи и затова патим от страна на родителите ми, които имат възможност ,но не помагат , за което сме си виновни ние, но дупе знае 2 и 200

# 23
  • Мнения: 124
И ние сме тричленно семейство в собствено жилище ,не съм смятъла с колко пари живеем на месец защото засега ни стигат.т.е. не харчим от спестените.Общо дохода ни е 850 лв.Плащаме сома ток 30 лв. на месец и сме на локално парно.Преди живеехме под наем като плащахме парно и дом. телефон и едва изкарвахме ,но и аз не работех тогава.Сега заплатата ми е 250 лв. е това са много пари за мен Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 903
Ами ние май не попадаме много в категорията, защото живеем под наем. Но като изключим наема ни остават някъде около 1300лв на месец. Но при нас само мъжа ми работи. Имаме едно дете. Нямаме баби, които да ни снабдяват с храна  от провинцията - купуваме абсолютно всичко. Определено понякога не ни стигат, въпреки че не харчим кой знае какво. Но ако се поотпуснем и решим 1-2 пъти месечно да покараме ски, да отидем някъде за уикенда или да вечеряме навън - и накрая парите не стигат. Мисля, че за да живее добре  в София едно тричленно семейство трябва д има доход поне 2000лв, та даже и малко повече.

# 25
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Живеем с около 1000 лв на месец, без бебе сме все още. На нас също не ни стигат, нищо че не сме в София и тук цените са същите-просто стандарта на живот покрай ски-пистите се повиши. И ние ядем и ние се отопляваме, и ние дрехи носим ...

# 26
  • Мнения: 4 451
И аз малко не влизам в категорията за тази тема, ама хайде и аз да се включа. Живеем под наем, но той е нищожен (50лв за малка къща с дворче) и в малко градче. Аз съм в майчинство и обшият ни доход с мъжа ми е 850лв. За нищо не стигат, особено напоследък. Цените някак неусетно се покачиха. 200лв даваме на банката, защото и ние изплащаме кредит. Отделно голямата ми дъщеря е със хиперактивен синдром и плащаме за психолог и логопед. След раждането доста пострадах, та още се лекувам и само по моето лечение отиват около 100 лв на месец. Вечно сме в заеми. От около близо 6 месеца сме така. Та затова мъжа ми ще напуска работа, за да задвижи с пълна пара фирмичката, за да имаме по-високи доходи, че не се издържа вече. А и ни предстои строеж на къща. Crazy

# 27
  • София
  • Мнения: 1 105
С 640 лева  Sick, под наем сме и се топлим на ток. За това отиват всичките ни пари, този месец наема и тока правят точно 500 лева.

# 28
  • Мнения: 39
Ние сме тричленно семейство,но живеем у свекървини ми(като си плащаме ток,вода,храна и т.н.),имаме заем 150лв и живеем с 400лв.Не ме питайте как издържам и свекърва и плюс това с толкова малко пари.Направо някой път ми иде да се #2gunfire но няма на къде.

# 29
  • София
  • Мнения: 13 206
интересно ми е има ли такива, които живеят с по-ниски заплати... ( 200, 250, 300 лв) на човек.



Има разбира се! Когато аз бях по майчинство взимах цивфром и словом 50 лева от майчинството, защото имах вноска по заем... Тогава майчинството беше 110 лв. Мъжът ми няма постоянен доход, колкото изкара... Сега доходите си със сигурност са под 1000 лв. Справяме се...
Хапка го е написала за 2 и 200  Twisted Evil

И това е причината АЗ да не искам второ дете...

Общи условия

Активация на акаунт