Отговори
# 15
  • Мнения: 5 299
Ъъъ, Викториа е на 1г. и 11м, но все още се буди по няколко пъти нощем. Не е за ядене, ами просто ей така. Колкото и аз да не спя. Rolling Eyes Вече съм свикнала с това положение, поспивам си и през ден, за да наваксам.

# 16
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Синът ми още се събужда през ноща,сякаш вече свикнах.Задължително при всяко будене си иска киселото млякото-по 2-3 шишета.На сутринта още едно шише мляко на Милупа и вече доволен спи до 9,00 часа.

# 17
  • Мнения: 2 211
Синът ми е на 9 месеца и той се буди да си хапва човека Simple Smile Лошо няма... да се хранят, та да растат  Peace
Който е искал да спи непробудно да не е раждал (това малко грубо звучи ама няма начин...) И на мен ми е криво, че не се наспивам, ама вината си е моя, а не на детето... щото то докато спи, майка му виси пред компютъра или пред телевизора  Mr. Green
Ще минат и тези периоди, после ще дойдат други и за тях ще берем грижи, НО такъв е животът!

# 18
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ами моят син е на 7 и половина и се буди по сто пъти на нощ ooooh!! Даже от месец-два спим всички на спалнята, защото ми е по-удобно така! Събуди се- бутна цицата, цокне малко и заспи, след час-два се повтаря същото нещо Crazy Сутрин не ми се става, ама така е като седя по нощите на компа, вместо да легна до тях е да се наспя като човек Mr. Green

# 19
  • Русе
  • Мнения: 170
Май е въпрос на темперамент. Дъщеря ми е на година и седем месеца, а още се буди през нощта - задължително си търси млякото към 2 и после към 6. Плаче насън, понякога говори, сяда си в кошарата, обяснява нещо и като види, че никой не се присъединява към "мохабета" пак си ляга. Понякога ставам по 4 -5 пъти на нощ и сутрин съм като пребита. Лекарката казва че е много емоционална, но че ще го израстне - чакам с нетърпение този момент. Като проходите сигурно поне няма да се събужда за игра.
Голямата ми дъщеря бе същата.Започна да спи чак на година и десет месеца.Ставах минимум по 5 пъти на нощ, а през деня въобще не спеше още от третия месец. За съжаление не мога да ти дам съвет....просто явно е необходимо търпение и много любов  bouquet. Ще порастне още мъничко и ще започне да спи Simple Smile

# 20
  • Мнения: 209
Синът ми е на 9 месеца и той се буди да си хапва човека Simple Smile Лошо няма... да се хранят, та да растат  Peace
Който е искал да спи непробудно да не е раждал (това малко грубо звучи ама няма начин...) И на мен ми е криво, че не се наспивам, ама вината си е моя, а не на детето... щото то докато спи, майка му виси пред компютъра или пред телевизора  Mr. Green
Ще минат и тези периоди, после ще дойдат други и за тях ще берем грижи, НО такъв е животът!
това за раждането наистина е грубо!!истината е, че е нормално да се чувстваме изморени!!и стига с тия комунистически изказвания за жертвоготовните майки, които трябва да не спят, да не ядат, още малко и да спрат да съществуват в името на детето си!! истината е, че и децата се чувстват по-добре, когато родителите им не са прекалено вгледани в тях и имат нормален личен живот, който не се изчерпва само с тяхното отглеждане!!ина4е разбира се, че ще гледаме телевизия и ще влизаме в интернет, остава и да загубим всички свои интереси и само да изтъпяваме!!!! Mr. Green

# 21
  • Мнения: 209
Благодаря за съветите звучат много разумно!!и аз не знам, може наистина да си поспива повече през деня - спи от 11:30 до 12:30 преди обед и след това към 14:30 до 16:30!това много ли е!не знам, но така иска!иначе плаче!също и превъзбудата е възможна, но тя си е много емоционална!!!не знам ще пробвам !

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 18:23 от Vivi

# 22
  • Мнения: 209
Благодаря за съветите звучат много разумно!!и аз не знам, може наистина да си поспива повече през деня - спи от 11:30 до 12:30 преди обед и след това към 14:30 до 16:30!това много ли е!не знам, но така иска!иначе плаче!също и превъзбудата е възможна, но тя си е много емоционална!!!не знам ще пробвам !
пропуснах да кажа, 4е става много рано към 6-7!

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 18:24 от Vivi

# 23
  • Мнения: 24 467
Моето бебче навърши вече 10 месеца и също се буди около 6.00 часа сутринта. Също спинка по два пъти дневно за около час- час и половина всяко дневно спане. Не мисля, че това е много. Като гледам в книжките като общо количество сън е добре за тази възраст. Малкият се буди само по веднъж през нощта, но иска водичка или биберон и си заспива. Както писах вече големият ми си хапваше и сега, след 7 години си има доста добър апетит, иначе е добре.
Само едно ще си позволя да Ви посъветвам- не карайте бебето да спи по- малко през деня от това, което то само си определи. Имам такъв случай на приятелка, това не помага, а изнервя бебето допълнително. Нека то само да си определи нуждата от време и продължителност на съня. Няма начин да не се регулира постепенно, само дано скоро откриете какво го кара да се буди, когато не е гладно.

# 24
  • Мнения: 601
Благодаря за съветите звучат много разумно!!и аз не знам, може наистина да си поспива повече през деня - спи от 11:30 до 12:30 преди обед и след това към 14:30 до 16:30!това много ли е!не знам, но така иска!иначе плаче!също и превъзбудата е възможна, но тя си е много емоционална!!!не знам ще пробвам !
пропуснах да кажа, 4е става много рано към 6-7!
Аз пък пропуснах да кажа, че спят много по-добре и от както им давам от кашата "Лека нощ" на Хумана или от млечните каши пак "Лека нощ" на Ганчев. Явно и от глад са се будили.

# 25
  • Мнения: 630
И аз ще кажа, че бебетата са много различни -едни са по-спокойни, други по-нервни, някои имат нужда от повече сън, други от по-малко. Според мен няма рецепти. Майката трябва да се ръководи от самото дете. Моята дъщеричка е от по-спокойните бебета, които имат нужда от повече сън. Тя се отказа от нощно хранене на 2,5 месеца и още тогава спеше от 8 вечерта до 8 сутринта. Това предизвикваше бурна завист от останалите майки, но не ми е ясно защо. Аз нямах никаква заслуга за това - на нея така й беше добре. Много е важно да се разбере причината за нощното будене, защото психолозите все пак препоръчват по-дълъг сън, за да може мозъкът да си почива. Имахме един период, в който Мия се будеше 4-5 пъти нощем - точно тогава се налагаше да я водя ежедневно в една клиника, където й правеха масажи и гимнастика. Това я изнервяше много. Когато приключихме с клиниката, тя спря да се буди толкова много. Случва се понякога да иска вода, но си я пие спейки. Ако потърсите причината, може да се реши и проблема. Успех.

# 26
  • Мнения: 601
И аз ще кажа, че бебетата са много различни -едни са по-спокойни, други по-нервни, някои имат нужда от повече сън, други от по-малко. Според мен няма рецепти. Майката трябва да се ръководи от самото дете. Моята дъщеричка е от по-спокойните бебета, които имат нужда от повече сън. Тя се отказа от нощно хранене на 2,5 месеца и още тогава спеше от 8 вечерта до 8 сутринта. Това предизвикваше бурна завист от останалите майки, но не ми е ясно защо. Аз нямах никаква заслуга за това - на нея така й беше добре. Много е важно да се разбере причината за нощното будене, защото психолозите все пак препоръчват по-дълъг сън, за да може мозъкът да си почива.
Вярно е това. Александра спи като по книга, но Виктория е такъв нервак, че нямам думи! Ето ви две гледани по напълно еднакъв режим деца, а коренно различни в поведението си.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 363
моят син спря да се буди нощем за храна някъде на 2.5 - 3 месеца. после си спеше непробудно.
да, но сега е на 8 и половина, и от няколко дни отново се буди през нощта да яде. буди се по няколко пъти.

чудя се и аз защо. не е като да сме го свиквали на нощно ядене...

# 28
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
MamaZhana на каква възраст е детето ?

# 29
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ако детето не спи прекалено денем или поне последния му сън през деня да не е след 16ч. и ако последното му хранене вечерта е по-засищащо няма да се буди през ноща /не и за игра/. Също така детето трябва да изразходва енергия.
Моя син от 7,5 месечен обикаляше целия хол и спалня ходейки, като се подпираше по мебелите и стените. Не се спираше  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт