Ориентировъчен режим на хранене, спане и т.н. за новородено

  • 22 467
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
От втория ден в къщи си установихме режим. Така започна още от болницата, когато ни носеха бебетата на 3 часа.
Кърмя го в 8:00, 11:00, 14:00, 17:00, 20:00 и 23:00. После заспива и когато нощем проплаче - тогава яде. Къпем го към 22:00. Ако спи, не го будя, то е бебе и не се цапа (при условие че на всяка смяна на памперса му мия дупето).
С течение на времето той така си свикна и сега огладнява точно на 3 часа, включително и нощем.
Много съм доволна, защото така и аз мога да разполагам с времето си.

# 16
  • Мнения: 6 164
Крис беше научен от болницата да го кърмя на 3 часа и като швейцарски часовник - нито минута по-рано или по-късно. Но със спането и до ден днешен не си установихме режим. Tired Или колики ни проваляха, или зъби сега...

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236

 Mr. Green При нас си беше едновременно - висеше денонощно на циците и спеше  Mr. Green

И при нас беше абсолютно същото. Меко казано кошмарно.

# 18
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Кърмене - акане - спане  Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Моят син от раждането си имаше железен режим-ядене през 3 часа-7,10,13,16,19,22.Къпем го в 18.30.През първите 3 седмици ядеше и нощем,после сам се отказа.От средата на втория месец пропуска яденето в 7 сутринта.Първия месец спеше поне по 2 часа между храненията,сега спи около 40 мин.Вече е почти на 4 месеца и може да изкара без ядене максимум 3,5 часа.
За мен лично това,че бебето има режим е страшно удобно,защото така разполагам с доста време.

# 20
  • Мнения: 1 174
Още с изписването от родилния дом реших, че ще следвам режима на хранене, който там бяха започнали (в 6,9,12,15,...и т.н. през 3 часа), но не се случи точно така.След десетия ден при нас започнаха коликите и почти през цялото време беба ревеше, а когато заспеше не смеех да я будя.Чудех се какво да правя, защото си мислех, че ще остане гладна и какво ли още не и реших да си я храня на поискване...Да, ама поискването беше твърде често, според моите представи- на час, час и половина... Thinking Каквото и да се опитвах да установя, все не се получаваше!
Само след две седмици малкото ми бебче само се обаждаше точно на три часа, както бях искала, аз си вършех моята домашна работа и вечер я къпех към 11, преди последно хранене за деня. Grinning
Сега, когато сме вече на цели два  Wink и нощното хранене отпадна, си я къпя сутрин, защото после заспива, вместо да бодърства и тогава аз съм свободна да свърша нещо.
Искам да ти пожелая леко раждане и успех с твоето бебче, а режимът сам ще си го установи. Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 44 133
Най-добрия график е този, който ще си направи детето само - слушай го, гледай го, огаждай му. Аз се бях отчаяла на 6 м, че режим никакъв няма, но към 8-9 стана доста предсказуем, по малко чат пат се променят нещата, но и сега мога да кажа, че си е изгладил режима, които най-добре му пасва, знам кога какво ще правим и тн ... надей да гледаш детето по книга - гледай го със сърцето си - според нуждите му...то ще ти покаже най-добре Simple Smile

# 22
  • някъде
  • Мнения: 4 955
ядеше и спеше baby_neutral, за разлика от сега ooooh!

# 23
  • Мнения: 46 528
Махни всички часовници и забрави режимите, води се по детето, когато е гладно- давай да яде, когато му се спи- да спи Grinning

Общи условия

Активация на акаунт