За патриотизма...

  • 2 607
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 837
И най-вече за фалшивия. Чета разни теми, спорове... Имам усещането, че някои преиграват  на моменти.
Леко дразнещо е май...
Изобщо прави ли ви впечатление, различавате ли го?

И за да не обърнете тема, тя няма нищо общо с БГ-чужбина; българи в БГ-българи в чужбина и пр.
Просто забелязвам интересна тенденция у хората, особено в навечерието на празници. Май, точно тогава бълва фалшивия патриотизъм...

# 1
  • Мнения: 495
и аз усещам по същия начин нещата
ей сега ще започнат едни цупни и обяснения, дето се вика "стой, та гледай"  Wink

# 2
  • Мнения: 4 473
Който може го различава, който не - слива се с него.
Точно пък ти, Кейси, да отваряш такава тема  Grinning

# 3
  • Мнения: 4 916
Аз се дразня от изречения от рода "През V в. не е имало Лондон, нито Париж, обаче волжките българи са имали Казан - следователно трябва да се гордеете, че сте българи." Трудно ми е да разбера как можеш да се гордееш с нещо, към което нямаш никаква заслуга, все едно да се гордеем с това, че Балкана, на когото е кръстен полуострова, е в България. Хората могат да се гордеят със собствените си постижения, обаче с чуждите  #Crazy или пък с неща, които изобщо не са зависели от тях Thinking ?

# 4
  • Мнения: 7 837
ССФ е голям патриот и меценат, не се съмнявам. Но и дрънчи на моменти все пак... Grinning
Тупането в гърдите явно е полезно за някои. Други предпочитат да им ги галят... Шарен свят.

Стрелче, мисля си на глас  Grinning

# 5
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Имам усещането, че някои преиграват  на моменти.

И то доста сериозно влизат в роля  ooooh!

# 6
  • Мнения: 6 155
Имам усещането, че някои преиграват  на моменти.

И то доста сериозно влизат в роля  ooooh!
Масова практика във форума и то по всички възможни теми... нищо ново Sunglasses

# 7
  • Мнения: 648
Поради тази причина не влизам в подобни теми ooooh!
   Има някои неща, които не е нужно да се "чепкат" публично, да се афишират и пр. Същото усещане ми носят темите за религия Crazy

# 8
  • Мнения: 1 100
Патриотизма е нещо, коети или го имаш, или го нямаш. Да, мисля че съм патриот. Гордея се с далечните си свободолюбиви прадеди така, както се гордея с близките си.
Патриотизмът най-много ме бие на мачовете междудругото, като пуснат химна особено.
Не претендирам, че съм голяма родолюбка, но така се усещам аз. От нашата тераса не виси българският трикольор, но пък това не означава, че не го нося в сърцето си.
Дълга и широка стана. Патриотизмът до голяма степен е и слепота.

# 9
  • Мнения: 25 716
Кейси, що не пробваш да влезеш в някой американски форум на 4 юли и да напишеш всичко, което написа Лиорена в онази тема, но да се отнася за САЩ. Може и тази си тема да пуснеш.  Wink Mr. Green
Мисля, че ще се получи много интересен диспут. Както всички знаем, американците са големи интернационалисти и изобщо, ама изобщо не си падат по патриотарството...  Joy

# 10
  • Мнения: 7 837
Како Сийке,  виждам накъде биеш, защото е най-лесно така. Но и елементарно... Simple Smile

# 11
  • Мнения: 5 299
Патриотизма е нещо, коети или го имаш, или го нямаш. .
Аз го нямам. Затова и не участвам в подобни теми.

# 12
  • Мнения: 208
И най-вече за фалшивия. Чета разни теми, спорове... Имам усещането, че някои преиграват  на моменти.
Леко дразнещо е май...
Изобщо прави ли ви впечатление, различавате ли го?

И за да не обърнете тема, тя няма нищо общо с БГ-чужбина; българи в БГ-българи в чужбина и пр.
Просто забелязвам интересна тенденция у хората, особено в навечерието на празници. Май, точно тогава бълва фалшивия патриотизъм...
Грешиш  Twisted Evil - не е леко а е силно дразнещо  Twisted Evil Много хора тука са закърмени с тоя фалшив патриотизъм и направо полудяват ако някой се изпусне,че не се гордее със същите неща с които се гордеят ТЕ!

# 13
  • Мнения: 208
Патриотизмът най-много ме бие на мачовете междудругото, като пуснат химна особено.
Laughing

# 14
  • Мнения: 2 070
Изпуснала съм интригата...
От къде си вадиш тези изводи за биене в гърдите и фалшив патриотизъм?

# 15
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Темата за 3ти март и традицията - заповядай, интересно е Laughing

Сега се сещам за няколко форми на патриотизъм, една от които е:
Да отидеш да гласуваш на избори, вместо да си стоиш вкъщи и да си пилиш ноктите и вместо да проливаш сълзи на 3ти март. Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 822
Въпрос на усещане...
Точно по този въпрос не виждам смисъл от фалшивост.Нито ще се издигнеш в нечии очи,нито пък ще паднеш,ако си/или не си патриот,ако го показваш явно или не...Става дума за обикновените хора,не за политиците...

Природата ни е дарила със способността да виждаме различно цветовете.Моето синьо не е точно твоето синьо,нито пък твоето червено е същото като моето...Понякога най-гениални са най-простите неща,тоест най-елементарните...
По-неприемливи за мен са лепването на етикети и невъзможността или нежеланието да приемеш факта,че другите виждат различно от теб...

Последна редакция: нд, 04 мар 2007, 19:22 от niara

# 17
  • Мнения: 7 837
Да, нюанси.
Сигурно аз съм по-малко патриот, нищо, че не цитирам Паисий с големи букви, или Ботев, или Левски, или заради това, че не съм ходила никога на Шипка.
И то само по празници. Следващата подобна тема я очаквам през май, а после - септември. Дотогава ще се наситим на плюене и плюнки, защото патриотизма включва и това.

Много е тънка линията между превъзбуденост и фалш. Преминава се неусетно.

# 18
  • София
  • Мнения: 276
Едни са патриоти, други меценати, но не всички могат да са и двете. Това го може само Joro 01= Laughing

# 19
  • Мнения: 9 905
Пускана ли е анкета: кой ви е националният празник? 3 март, 24 май, 6 септември, 22 септември. Мен ми е неудобно, не ми се рови назад, а ми са интересни резултатите.

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 7 839
Имам усещането, че някои преиграват  на моменти.

много вярно ти е усещането Peace

# 21
  • Мнения: 25 716
А на мен ми е жал.
За безродниците...  Cry

# 22
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Ох...и аз ще взема да ревна, натъжихте ме

# 23
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Много сте сладки  Heart Eyes.

# 24
  • Мнения: 4 586
Аз пък така и не мога да направя разлика между
патриотизъм
национализъм
шовинизъм

# 25
  • Мнения: 25 716
Аз пък така и не мога да направя разлика между
патриотизъм
национализъм
шовинизъм
Съмнявам се.
Едно е да обичаш майка си, друго е да отричаш правото на всеки да обича собствената си майка.
А има хора, които нищо и никого не обичат... Освен себе си.

# 26
  • Мнения: 7 837

За сладките, ако обичате, в готварския форум  Mr. Green


Wolf, за някои като виждане, няма разлика. Фенките-партиотки на г-н Сидеров, го доказват, напр.

# 27
  • Мнения: 343
Патриотизмът е фалшив, когато не е искрен и някой се опитва да извлече полза от него. Аз също не съм привърженик на високопарните изказвания, но някои хора просто са по-емоционални и начинът им на изразяване е по-патетичен. Това не е причина да считаме патриотизма им за фалшив.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 076
Усещането идва от прекомерното политизиране на всеки празник и всичко българско.
Патриотизмът може да е на битово ниво и на национално или просто да си го носиш, без да го афишираш особено.
Мен пък ме дразни кампанията "Не сте сами". За мен не обединява нацията, а просто издава безсилието на политиците. Звучи ми като да са вдигнали ръце и да изстискват от всекиго съчувствие и да пращат кашиците  напред, защото предварително са загубили битката. Не ме разбирайте погрешно, мъбно ми е за сестрите, но тази кампания ми бърка в здравето и ми е неуместна.
Така и с патриотизма, нонстоп повтаряне на едно и също, издигане от мръсни хора на чисти лозунги - получава се като лъжица лайна в каца мед. Просто цялата каца заминава.

# 29
  • Мнения: 239
Много малко сме истинските патриоти в наши дни. Когато си взел трябва и да дадеш. Взел съм и почти всеки ден давам къде по мартини къде джиесемче според пиченцето. Помагам на много млади българки и то не само от София. Играя и по морето, там също имат нужда от мъже (там даже нуждата е най-голяма ако се сещате за кои хора с джапанки и ланци става дума).

# 30
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Права си. Имаме една прекрасна националнан черта: псуваме родината, но някой засегне ли я, ставаме най-големите й защитници по всяка една точка.

# 31
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Пускана ли е анкета: кой ви е националният празник? 3 март, 24 май, 6 септември, 22 септември. Мен ми е неудобно, не ми се рови назад, а ми са интересни резултатите.

Ами за мен лично е 16 април Wink
Обаче кой ли ме пита ...  newsm78

# 32
  • Мнения: 9 905
16 април? Договорът за присъединяване? Или атентатът в Света Неделя, може би?

# 33
  • Мнения: 920
Да поговорим за американците  - особено тези, които са станали такива преди  2 г.и вече се тупат в гърдите, окичват се със знамена. За руснаците. Или за французите и германците, които по никакъв начин няма да ти проговорят на друг език.

За празниците - обърквация е. Ние, по-старите, сме учили съвсем друга история.
Сега учат за османското присъствие - едва ли не, поканили сме ги на гости, а те са поостанали. Пък националният ни празник е 3март.

# 34
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И най-вече за фалшивия. Чета разни теми, спорове... Имам усещането, че някои преиграват  на моменти.
Леко дразнещо е май...
Изобщо прави ли ви впечатление, различавате ли го?

И за да не обърнете тема, тя няма нищо общо с БГ-чужбина; българи в БГ-българи в чужбина и пр.
Просто забелязвам интересна тенденция у хората, особено в навечерието на празници. Май, точно тогава бълва фалшивия патриотизъм...

Кейси, там  при вас са виртуози в преиграването по темата ..... а ние тук имаме нужда от това преиграване, хората се чувстват малко като без корени .... особено е ..... все едно историята ни няма значение ... или е изчезнала ...... имаме нужда да си спомняме хубави неща, защото омразата на повечето хора към държавата , в която живеят, към тази реалност , ги прави нещастни , безпомощни ... и такива празници  дават надежда

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Права си. Имаме една прекрасна националнан черта: псуваме родината, но някой засегне ли я, ставаме най-големите й защитници по всяка една точка.

Бъркаш родината с държавата, мисля.
Патриотизма за мен е като научаването детето да ходи - родителите ни учат да ходим, за да вървим напред. В един момент обаче тръгваме и вървим по навик, и в различни посоки.
Истински патриотизъм, за мен, има тогава, когато държавата липсва. Справка - българите под /а, сега де!/ ..... робство.

# 36
  • Мнения: 920
Права си. Имаме една прекрасна националнан черта: псуваме родината, но някой засегне ли я, ставаме най-големите й защитници по всяка една точка.

Децата ми хич не са цвете за мирисане. Но когато някой друг каже нещо лошо за тях, побеснявам.

# 37
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
16 април? Договорът за присъединяване? Или атентатът в Света Неделя, може би?

Simple Smile Не  Naughty
Приемането на Търновската конституция.
За мен това е деня, който България трябва да празнува като национален празник
... но както казах, лично мнение

# 38
  • Мнения: 4 586
Ей, ходили ли сте в Търново, има една сграда, дето е заседавало народното събрание, приело Търновската конституция. По стените са окачини портретите на депутатите. Знаете ли кои достойни българи са били там. Ами аз повечето ги разпознах по снимките.

# 39
  • Мнения: 7 837
 Laughing
Ей, ама само да напиша нещо критично и в повечето случаи се почва - а американците какви са, онакви са...  Laughing Слабо ме вълнува в такива моменти, какви са. Обаче репертоара ви е един същ и винаги го очаквам. Няма нужда  Grinning

А обикновено най-големите и отявлени "патриоти", като седнат на маса бълват ли бълват огън и жупел.
Фурнаджийска лопата,
според моментните настроения на тълпата.

# 40
  • Мнения: 3 405
Докато си прехвърляме топката във врата ни диша фундаментализъм:

едната страна

другата страна

# 41
  • Мнения: 677
Добре де..Някой ше ми обясни ли какво е "патриот"?
Аз знам,че не съм и че никога не съм бил,но и смисъла на думичката не знам..
Тва с байрака и приповдигнатото настроение на 3ти март и ходенето на Шипка ли е?

# 42
# 43
  • Мнения: 3 405
Тони, марш  в първи клас, урока за родолюбието (патриотизма) Wink

Стрелче, Ботев е уцелил форумския дух Grinning

# 44
  • Мнения: 25 716
Добре де..Някой ше ми обясни ли какво е "патриот"?
Аз знам,че не съм и че никога не съм бил,но и смисъла на думичката не знам..
Тва с байрака и приповдигнатото настроение на 3ти март и ходенето на Шипка ли е?


Ами, Тони, това е като връзката между любовта и секса. Кое с кое и кое без кое не може...
За мен патриотизъм е да обичаш Родината си, да почиташ светините й, празниците й, кръвта, пролята за нея... Е, не всички могат и искат да направят последното, но пък и някак си не го свързвам с това, да стоиш безучастен, когато някой я оплюва пред тебе.
А дали ще си таиш чувствата си в себе си или ще ги демонстрираш някому... въпрос на възпитание и вътрешно усещане. Или необходимост, не зная...
Всяка страна си има своя национален празник. Не съм чула някой чужденец да недоволства от своя.  newsm78

# 45
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
За мен датата е 20 Април, незнам по нов стил как е.
3 Март не го считам за празник, мнението ми е крайно, трудно ще бъде променено, а и осъзнавам, че мисленето не е за всеки и, че е още по-трудно да намеря някой, дето мисли, че и като мен да мисли, затуй не се разписах в темата, но порицах лично една авторка на такава тема.

# 46
  • Мнения: 1 629
Смешно ми е.
3- ти март. Това е датата. Националният ни празник.
Ако не ви кефи, празнувайте Ханука.
Кой на коя дата си има ден на собственото величие не ме интересува.

# 47
  • Мнения: 495
за навирането на собственото величие дати няма  Wink

# 48
  • Мнения: 3 371
Смешно ми е.
3- ти март. Това е датата. Националният ни празник.
Ако не ви кефи, празнувайте Ханука.
Кой на коя дата си има ден на собственото величие не ме интересува.
Ако беше смешно - добре! Но е жалко ! И срамно!

# 49
  • Мнения: 7 837
За мен датата е 20 Април, незнам по нов стил как е.


2-ри май. А на 1-ви обикновено, правят възстановката в Копривщица  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт