За патриотизма...

  • 2 613
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Права си. Имаме една прекрасна националнан черта: псуваме родината, но някой засегне ли я, ставаме най-големите й защитници по всяка една точка.

# 31
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Пускана ли е анкета: кой ви е националният празник? 3 март, 24 май, 6 септември, 22 септември. Мен ми е неудобно, не ми се рови назад, а ми са интересни резултатите.

Ами за мен лично е 16 април Wink
Обаче кой ли ме пита ...  newsm78

# 32
  • Мнения: 9 908
16 април? Договорът за присъединяване? Или атентатът в Света Неделя, може би?

# 33
  • Мнения: 920
Да поговорим за американците  - особено тези, които са станали такива преди  2 г.и вече се тупат в гърдите, окичват се със знамена. За руснаците. Или за французите и германците, които по никакъв начин няма да ти проговорят на друг език.

За празниците - обърквация е. Ние, по-старите, сме учили съвсем друга история.
Сега учат за османското присъствие - едва ли не, поканили сме ги на гости, а те са поостанали. Пък националният ни празник е 3март.

# 34
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И най-вече за фалшивия. Чета разни теми, спорове... Имам усещането, че някои преиграват  на моменти.
Леко дразнещо е май...
Изобщо прави ли ви впечатление, различавате ли го?

И за да не обърнете тема, тя няма нищо общо с БГ-чужбина; българи в БГ-българи в чужбина и пр.
Просто забелязвам интересна тенденция у хората, особено в навечерието на празници. Май, точно тогава бълва фалшивия патриотизъм...

Кейси, там  при вас са виртуози в преиграването по темата ..... а ние тук имаме нужда от това преиграване, хората се чувстват малко като без корени .... особено е ..... все едно историята ни няма значение ... или е изчезнала ...... имаме нужда да си спомняме хубави неща, защото омразата на повечето хора към държавата , в която живеят, към тази реалност , ги прави нещастни , безпомощни ... и такива празници  дават надежда

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Права си. Имаме една прекрасна националнан черта: псуваме родината, но някой засегне ли я, ставаме най-големите й защитници по всяка една точка.

Бъркаш родината с държавата, мисля.
Патриотизма за мен е като научаването детето да ходи - родителите ни учат да ходим, за да вървим напред. В един момент обаче тръгваме и вървим по навик, и в различни посоки.
Истински патриотизъм, за мен, има тогава, когато държавата липсва. Справка - българите под /а, сега де!/ ..... робство.

# 36
  • Мнения: 920
Права си. Имаме една прекрасна националнан черта: псуваме родината, но някой засегне ли я, ставаме най-големите й защитници по всяка една точка.

Децата ми хич не са цвете за мирисане. Но когато някой друг каже нещо лошо за тях, побеснявам.

# 37
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
16 април? Договорът за присъединяване? Или атентатът в Света Неделя, може би?

Simple Smile Не  Naughty
Приемането на Търновската конституция.
За мен това е деня, който България трябва да празнува като национален празник
... но както казах, лично мнение

# 38
  • Мнения: 4 586
Ей, ходили ли сте в Търново, има една сграда, дето е заседавало народното събрание, приело Търновската конституция. По стените са окачини портретите на депутатите. Знаете ли кои достойни българи са били там. Ами аз повечето ги разпознах по снимките.

# 39
  • Мнения: 7 837
 Laughing
Ей, ама само да напиша нещо критично и в повечето случаи се почва - а американците какви са, онакви са...  Laughing Слабо ме вълнува в такива моменти, какви са. Обаче репертоара ви е един същ и винаги го очаквам. Няма нужда  Grinning

А обикновено най-големите и отявлени "патриоти", като седнат на маса бълват ли бълват огън и жупел.
Фурнаджийска лопата,
според моментните настроения на тълпата.

# 40
  • Мнения: 3 405
Докато си прехвърляме топката във врата ни диша фундаментализъм:

едната страна

другата страна

# 41
  • Мнения: 677
Добре де..Някой ше ми обясни ли какво е "патриот"?
Аз знам,че не съм и че никога не съм бил,но и смисъла на думичката не знам..
Тва с байрака и приповдигнатото настроение на 3ти март и ходенето на Шипка ли е?

# 42
# 43
  • Мнения: 3 405
Тони, марш  в първи клас, урока за родолюбието (патриотизма) Wink

Стрелче, Ботев е уцелил форумския дух Grinning

# 44
  • Мнения: 25 823
Добре де..Някой ше ми обясни ли какво е "патриот"?
Аз знам,че не съм и че никога не съм бил,но и смисъла на думичката не знам..
Тва с байрака и приповдигнатото настроение на 3ти март и ходенето на Шипка ли е?


Ами, Тони, това е като връзката между любовта и секса. Кое с кое и кое без кое не може...
За мен патриотизъм е да обичаш Родината си, да почиташ светините й, празниците й, кръвта, пролята за нея... Е, не всички могат и искат да направят последното, но пък и някак си не го свързвам с това, да стоиш безучастен, когато някой я оплюва пред тебе.
А дали ще си таиш чувствата си в себе си или ще ги демонстрираш някому... въпрос на възпитание и вътрешно усещане. Или необходимост, не зная...
Всяка страна си има своя национален празник. Не съм чула някой чужденец да недоволства от своя.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт