vadene na treta slivica

  • 3 759
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Дано наистина нямате проблеми . А знаеш ли , че може да се увреди сърцето и слуха от третата сливица . Наистина може да израстне отново спор няма , но дали си заслужава да чакаме да видим какво ще стане !?

# 16
  • Мнения: 315
Дано наистина нямате проблеми . А знаеш ли , че може да се увреди сърцето и слуха от третата сливица . Наистина може да израстне отново спор няма , но дали си заслужава да чакаме да видим какво ще стане !?
Знам за всички рискове ,изчела съм много материали за трета сливица и все пак последна дума има специалиста уши ,нос,гърло.Нашият лекар засега го отлага казва че няма нужда дано и по нататък е така.Лекувах си детето с хомеопатия почти две години и нямах никакви проблеми и сега изведнъж тази година ми направи пневмония а вече станаха три и се страхувам че ако я извадим всяка настинка ще слиза надолу.Просто незнам вече какво да правя,какви имуностимуланти да му давам 2 мес беше в  къщи и беше добре.А щом го пратих на градина и се разболя веднага от ангина.Много се изпотява и това му пречи защото на градината няма кой да ги погледне ,незнам как да се справя с това изпотяване ако знаете нещо помагайте със съвети,ще ви бъда много благодарна.През септември ще е предучилищна и там не трябва да отсъства,но незнам какво да го правя вече.Моля за съвет.

# 17
  • Мнения: 2 751
Да се разпиша и аз.
Ето моят опит:
Преди 2 седмици оперираха Калоян в Транспортна - махнаха му 3тата сливица.
В момента детето ми е друго-спи нормално, със затворена уста, сенките под очите му почти избледняха, МНОГО по-спокоен е като цяло, не е агресивен (какъвто беше без видима причина), вече няма сополи (направо не мога да повярвам!), не кашля....  newsm68

ted13   Калоян беше с пълна упойка. След упойката порева леко истерично около 30 мин. после заспа. След като се събуди му дадох вода, сок, по-късно хапна. Не се е оплаквал нещо да го боли. Определено беше кисел същия ден, после 3-4 нощи спа неспокойно, но като цяло не мисля, че особено го е боляло гърло, защото си ядеше нормално.

Относно плащането: Избрах Транспортна б-ца и д-р, който да го оперира. Д-рът каза, че в Транспортна се плаща операцията (показа ми официален ценоразпис) и че мога да оперирам другъде, където е безплатно. Аз обаче настоявах да е той и си платих. Не съжалявам за нито една стотинка.

Относно рецидивирането:   Когато сливицата се махне с пълна упойка, вероятността да израсте наново е минимална, защото й се маха корена. Дали е така, още не мога да кажа.

Иначе съм против всякакви лечения с хомеопатия и други, без да искам да влизам в спор с някого и всеки решава сам за себе си  Peace Само изразявам мнение, не искам да се конфронтирам  Peace

ted, успех!  bouquet

# 18
  • Мнения: 5 531
Аз също ще се разпиша. Баткото е опериран преди 3г в пета градска болница с местна упойка. Много стресиращо е за детето. Сега много съжалявам , но тогава така ни казаха че било най добре и ,, дрън'' - ,, дрън ''. Като цяло стресът е  голям, болката също, а при нас резултата е и рецидив на третата сливица..
Мария оперирахме преди 5м в Транспортна б-ца с пълна упойка. Мина леко , тя се чувстваше добре 2 часа след операцията, хапваше си и беше спокойна. Не помни нищо.

# 19
  • Мнения: 315
Аз също ще се разпиша. Баткото е опериран преди 3г в пета градска болница с местна упойка. Много стресиращо е за детето. Сега много съжалявам , но тогава така ни казаха че било най добре и ,, дрън'' - ,, дрън ''. Като цяло стресът е  голям, болката също, а при нас резултата е и рецидив на третата сливица..
Мария оперирахме преди 5м в Транспортна б-ца с пълна упойка. Мина леко , тя се чувстваше добре 2 часа след операцията, хапваше си и беше спокойна. Не помни нищо.
Здравейте искам да се посъветвам  с вас  кога е най подходящия сезон за вадене на трета сливица.Един ми казва пролет друг есен и аз незнам вече

# 20
  • Мнения: 2 751

Здравейте искам да се посъветвам  с вас  кога е най подходящия сезон за вадене на трета сливица.Един ми казва пролет друг есен и аз незнам вече
Спред нашия д-р най-НЕподходящият (даже мисля тогава не правят операции) е лятото. През останалото време няма проблем.
Така ми е казвал той.

# 21
Здравейте на всички! Искам да споделя с вас проблема на сина ми. Може някой да се е сблъсквал с подобно нещо и да ме посъветва. Синът ми е на 7,5 г. От няколко години има кръвоточение от носа, но два пъти беше изключително обилно - просто не можех да спра кръвта. Второто кръвотечение се случи преди 2 седм. , тогава започна и да се задушава, наложи се да викам Бърза помощ. Лекарят ми обясни, че той има огромна трета сливица и че тя провокира тези кръвотечения и е желателно да се оперира. Иначе, синът ми диша нормално, не хърка и няма други симптоми на трета сливица. Но, разбира се, всичко това много ме притеснява. Вече не смея да го оставям сам у дома. Искам да реша този проблем един път за винаги.

# 22
  • Мнения: 3 456
Здравейте на всички! Искам да споделя с вас проблема на сина ми. Може някой да се е сблъсквал с подобно нещо и да ме посъветва. Синът ми е на 7,5 г. От няколко години има кръвоточение от носа, но два пъти беше изключително обилно - просто не можех да спра кръвта. Второто кръвотечение се случи преди 2 седм. , тогава започна и да се задушава, наложи се да викам Бърза помощ. Лекарят ми обясни, че той има огромна трета сливица и че тя провокира тези кръвотечения и е желателно да се оперира. Иначе, синът ми диша нормално, не хърка и няма други симптоми на трета сливица. Но, разбира се, всичко това много ме притеснява. Вече не смея да го оставям сам у дома. Искам да реша този проблем един път за винаги.

Ами, вариантът е един- правиш консултация с наистина добър УНГ и действаш. Това за третата какъв лекар ти го каза- от Бърза помощ ли ?Ако си чела  и другите теми за третата сливица сигурно знаеш, че в Транспортна болница има добри специалисти и добра апаратура. Така, че можеш да тръгнеш от там- ако това кървене е наистина от третата сливица- няма какво да отлагаш

# 23
Lorka, мерси. Че третата сливица предизвиква кръвотеченията ми каза лекар УНГ, а не от Бърза помощ, въпреки, че те веднага се усъмниха. Не знам какво да мисля. Аз почти 17 години живях в Беларус, там се роди и синът ми. Свикнали сме на изключително качествено и грижливо отношение към децата. Там му бяха направили пълни изследвания и още тогава установиха, че кръвотеченията са в резултат на "аденоид" (след това разбрах, че това е 3-та сливица). Надяваха, че това ще премине с възрастта. Но явно, нямам време за чакане. Аз до някъде го отдавам и на климатизацията. От както сме си дошли в България, синът ми постоянно боледува - повече отколкото за целия си живот. На мене като дете са ми извадили всичките сливици - 2-те не ги помня, а 3-та, когато бях във втори клас. Беше с местна успойка и помня как лекарят ме гонеше из болницата. Майка  тогава умря от срам. Но наистина преживяването е гадно.  Въпреки, че много смятат, че пълната упойка не е добре за организма - намалявала живота  и т.н. аз също я предпочитам. Родих сина си в Минск с пълна упойка. Там по принцип е такава практиката, аз се учудих, че в България секциума го правят с местна. За мене това беше даже повече от добре, защото се оказа, че много трудно ме е хванала упойката, а ако беше местна щеше да е някакъв ад. Желая бързо оздравяване на всички дечица и спокойствие за майките им.

# 24
  • Мнения: 561
Родих сина си в Минск с пълна упойка. Там по принцип е такава практиката, аз се учудих, че в България секциума го правят с местна. За мене това беше даже повече от добре, защото се оказа, че много трудно ме е хванала упойката, а ако беше местна щеше да е някакъв ад. Желая бързо оздравяване на всички дечица и спокойствие за майките им.
Само да уточня, никъде в Бг не правят секцио с местна упойка, правят го със спинална или епидурална, което е съвсем различно!!! Peace

# 25

Само да уточня, никъде в Бг не правят секцио с местна упойка, правят го със спинална или епидурална, което е съвсем различно!!! Peace
Извинявайм се за моето невежство. Моя приятелка ми беше обяснила, че така е раждала в София и аз бях учудена. Важното е, че резултатът е най-хубавото нещо в живота. Simple Smile

# 26
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
и аз да се извиня за невежеството, но спиналната, епидуралната и не знам каква -нална упойка, са си локални анестезии, какво значи не са местни упойки newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 1 062
Разбира се, че са местни.

Транспортна болница, УНГ клиника е отговорът на въпроса на авторката на темата.

# 28
  • Мнения: 6
Zdravei te na vsichki da vi kaja mina ni operaciiata ospeshna.Malkiia izleza goliam geroi.Kato mi go svaliha zaspa sled 30mn. se sabudi i zapochna da se razhojda otide daje da gleda tel. v staiata na sestrite.Noto reva nito beshe kisel samo kadeto spa poveche.Daje nasledvashtia den iziade 3 morkova. Laughing

# 29
  • Мнения: 3 456
Zdravei te na vsichki da vi kaja mina ni operaciiata ospeshna.Malkiia izleza goliam geroi.Kato mi go svaliha zaspa sled 30mn. se sabudi i zapochna da se razhojda otide daje da gleda tel. v staiata na sestrite.Noto reva nito beshe kisel samo kadeto spa poveche.Daje nasledvashtia den iziade 3 morkova. Laughing
Браво на момчето !!! И никаквипроблеми повече да нямате !!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт