Майчинството счетоводно - 3

  • 151 511
  • 2 946
  •   1
Отговори
# 285
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 22 802

Това е добре, защото не могат да те освободят без разрешение на Инспекция по труда и то само в конкретни случаи по КТ.

# 286
  • София
  • Мнения: 76
Здравейте от мен!  
Имам въпрос относно получаването на детските надбавки. През м.Юли '06г. подадох молба в Агенцията за социално подпомагане с деклариран доход под 200,00лв на член от семейството. Сега вече нещата се промениха и дохода ни се повиши над тази сума.
1. Трябва ли да информирам за това Агенцията сега или да чакам отново м.Юли '07г., за да декларирам тези обстоятелства. Има ли последствия, ако закъснея?
2.Може ли да не се подава нова декларация м.Юли '07г. и има ли последствия от това?

# 287
  • Мнения: 9 044
Здравейте от мен!  
Имам въпрос относно получаването на детските надбавки. През м.Юли '06г. подадох молба в Агенцията за социално подпомагане с деклариран доход под 200,00лв на член от семейството. Сега вече нещата се промениха и дохода ни се повиши над тази сума.
1. Трябва ли да информирам за това Агенцията сега или да чакам отново м.Юли '07г., за да декларирам тези обстоятелства. Има ли последствия, ако закъснея?
2.Може ли да не се подава нова декларация м.Юли '07г. и има ли последствия от това?

Помощите се изплащат на база дохода от 1 година преди подаването на декларацията и се изплащат в продължение на 12 месеца. Т.е. на база на декларацията, която сте подала през Юли 2006-та, ще получавате суми до Юни 2007-ма включително. Това, че доходът ви се е променил, няма значение. Няма нужда да уведомявате никого и ще продължите да си получавате помощите до месец Юни.
Декларация се подава само ако дохода на член от семейството е под 200 лева. Т.е. през Юли 2007-ма просто няма да подадете нова декларация.

# 288
  • София
  • Мнения: 76
ZinaSt, благодаря ви за бързият отговор!

# 289
  • Мнения: 176
Незнам дали мога тук да питам,но ако не моя да ме извините
Казаха ми че трябва да попълня някава данъчна деларация за първо дете,та може ли някои да ми обясни за какво става въпрос и какви документи трябват.много ще съм ви благодарна. Hug

# 290
  • Мнения: 9 044
Незнам дали мога тук да питам,но ако не моя да ме извините
Казаха ми че трябва да попълня някава данъчна деларация за първо дете,та може ли някои да ми обясни за какво става въпрос и какви документи трябват.много ще съм ви благодарна. Hug

Става дума за данъчна декларация по чл.41 от ЗОДФЛ. Необходима ви е бележка за доходите през 2006-та от работодателя ви.  Но ако през 2006 -та не сте внасяла данъци, няма нужда да подавате такава. Декларацията се подава от вас или от съпруга ви, в замисимост от това кой е с по-високи доходи.

# 291
  • Мнения: 176
извинявай,ама какви данаци трябва да съм внаяла,защото ние с мъжа ми плащаме данк само за колата.

# 292
  • Мнения: 9 044
извинявай,ама какви данаци трябва да съм внаяла,защото ние с мъжа ми плащаме данк само за колата.

Данък общ доход.

# 293
  ZinaSt, благодаря за отговора. Не мога да се върна на работа в тази фирма, но ще търся други варианти.Чак днес пиша,защото малко след като публикувах въпроса вчера, останах без нет.
  Честито!Виждам,че днес ставате на 6 м.

# 294
  • Мнения: 1 999
Интересувам се, ако си намеря друга работа преди да ми е изтекло майчинството и преди да съм се върнала изобщо на работа, какво става с отпуските ми за предходните 2 години? Как ще ми бъдат изплатени? А също така, ако го направя по средата на календарната година, трябва ли да ми платят част и от отпуска за тази година, който не съм ползвала?
Благодаря!

# 295
  • Мнения: 9 044
Интересувам се, ако си намеря друга работа преди да ми е изтекло майчинството и преди да съм се върнала изобщо на работа, какво става с отпуските ми за предходните 2 години? Как ще ми бъдат изплатени? А също така, ако го направя по средата на календарната година, трябва ли да ми платят част и от отпуска за тази година, който не съм ползвала?
Благодаря!


Ще ви изплатят неизползвания платен отпуск в размера, в който би ви се заплатил ако го бяхте ползвала. неизползвания отпуск се калкулира пропорционално на зачетения стаж. Ако напуснете в средата на годината, тогава за съответната година трябва да ви се изплати половината от полагаемия за годината отпуск.

# 296
  • Мнения: 1 999
Мерси за отговора!

# 297
  • Мнения: 131
Може ли да  поискам да ми изплатят отпските преди да ми изтече майчинството.

# 298
  • Мнения: 9 044
Може ли да  поискам да ми изплатят отпските преди да ми изтече майчинството.

Отпуск се изплаща само при прекратяване на договор.

# 299
  • Мнения: 1 351
Здравейте Laughing,може и да е задаван такъв въпрос но аз не открих нищо Embarassed.Искам да попитам ако при изтичането на двете години майчински майката бъде съкратена от работа,полага ли и се някакво парично обезщетение(с две думи има ли право да отиде на борсата,колко пари ще взема и за колко време?)Благодаря предварително  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт