bTV, затворите

  • 2 530
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 379
А нали се сещате ,че ние или по точно данъците които ни удържат плащаме за затворите.Вие искате ли вашите пари да отиват за престъпници.Защото мъжа които е бил цял живот по затворите сигурно няма и ден трудов стаж и лев не е платил на тази държава.Твърдо съм против всичко това което искат.Това ,че имат покрив над главата им е достатъчно. Той убил човек , сега ние ще му осигуряваме нормални условия за живот.Като не му харесва там, да не е правил така че да влиза.

# 16
  • Мнения: 343
Това, че хората са в затвора според мен не значи, че трябва да се държат с тях като животни. Смятам, че е редно да е чисто, топло, да има нормална храна и медицинско обслужване. 

А какво да кажем за тези извън затвора? Нека първо на тях се осигури всичко това.
Кои по-точно? Извън затворите всеки отговаря сам за себе си и може да прави каквото поиска с живота си.

Да краде и убива например? Защо не са мислили преди да вършат престъпления? Вместо наказание - курорт на държавна издръжка!? И защо този, дето ми е откраднал нещо, да трябва паказ да му осигурявам добри условия на живот с данъците, които аз плащам? Знаете ли колко пенсионери има, които през живота си на никого не са сторили нищо лошо, а живеят наистина като животни - на студ, гол хляб и кисело мляко  и без достатъчно средства да си купят животоспасяващи лекарства? Ама на тях им се подиграват с увеличения на пенсиите с по няколко лева, а  на затворниците "...е редно да е чисто, топло, да има нормална храна и медицинско обслужване. "  Да ги подсигурят тези есктри първо на пенсионерите, на самотните родители и тежко болните, а след това да мислят за затворниците.

# 17
  • Мнения: 2 759
               И аз съм на мнение, че не е балнеосанаториум  Peace. От друга страна ако малко поне вдигнат 'качеството на услугите', мисля че ще започне да се влиза доброволно: т.е. хората ще правят нещо само и само да влизат. Не съм съгласна, че на убийците трябва да им се дават нормални към луксозни условия. Нека им е зле!

# 18
  • Мнения: 6 904
В такъв случай мога да кажа само това:
Ако няма промяна в условията то е все едно в днешно време да бичуваме престъпниците на площада, както е било преди векове.

# 19
  • Мнения: 4 585
   Защо точно от затворите да почваме?
   Защо да не започнем с клошарите?
   Защо да не започнем от психиатричните отделения?
  
   Искате ли да ви разкажа за две мъжки и едно детско психиатрично отделение. Спокойно, няма. Това "Полет над кукувиче гнездо" и "Пилето" са мечта за българските психично болни.

   С какво един пандизчия е заслужил по-добри условия и по-вече жилищна площ от една родилка или един болен в урологията? Колко родители придружители на болни деца са нощували на диванче в коридора или на едно легълце с опериран малчо?
  
    Въпрос на бабаитлък е. Например като таксиджиите. До тях лекарите са възпитани и културни божи кравички.

# 20
  • Мнения: 6 243
държавата е длъжна да осигури добри условия на принудително задържаните....да имат топла вода, топла и питателна храна, читалня с библиотека, разходки на въздух, медицинско обслужване ....... това се отнася както за затворите, така и за сградите за предварително задържане ......
Има ги тези условия, Сикрет, има ги. Била съм по затвори. Дори мога да ви уверя, че в някои места битовите условия категорично са по-добри от тези в домовете на осъдените лица.

И бани с топла вода има, и библиотеки, и параклиси за тоя дето иска да се моли или да осъществява разни нерегламентирани контакти... Всеки затвор си има медицински център с лекар, фелдшер и стоматолог + сестра - това е минимума. Ако се налага специализирано лечение - има си затворнически болници. Положението въобще не е тип "Диарбекир".

Това, че някое РеЦе е намерило трибуна да реве и да дърпа тънките струни на пишман правозащитниците, хич да неви прави впечатление.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 603
пълен абсурд.  #2gunfire не разбирам на кой му хрумна да изтипоса тоя тъпанар сутринта да се жалва, че храната му не била вкусна и не му давали да пуши, тясно им било и не се сещам какво още......... #2gunfire, бива нахалство, ама чак пък толкова. Май забравяте, че говорим за затвор, а не за почивка пълен пансион.  За да е там явно си има причина, а факта че често се връща.... ми представете си, ако направят затворите като хотелски стаи...дали е възпитателно ? И не забравяйте, че всичко това е от вашите данъци....а те както знаем са по-полезни другаде

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Защо добри условия ли ? - защото затвора трябва да превъзпитава, а не да утвърждава вече придобити отрицателни черти ....свикнал на добри условия в затвора и получил някаква квалификация, с;лед като излезе този човек няма да иска да се върне в мизерията ..... всеки иска нормален живот ...на някои обаче никога не им се дава шанс да осъзнаят, че зависи от тях ..... децата прекъсват училище и катопораснат нямат шанс за работа, но те не свързват двете неща....

# 23
  • Мнения: 6 243
Проблемът е в това, че методите за постигане на добрите условия на живот, на повечето изтърпели наказание "лишаване от свобода", са неприемливи. Не им се работи, искам да кажа.

# 24
  • Мнения: 7 474
Даваха преди време едно предаване от Соф. затвор, единственото , което не приемам е , че нямат тоалетни, а ходят в една кофа насред стаята, другото са си го заслужили Crossing Arms

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
нямат шансове за работа ...... значи, ако работни часове здрав труд смъкват част от присъдата може да им се проработи, защото повечето там са крадци ...... другото- би могла държавата да ги назначава директно след преквалификацията в затвора, на някаква работа- към затвора, пътно строителство, залесяване, чистотата, хлебарска, шивашка ....... защото кой би наел 40 годишен ром, току- що излязъл от затвора ... .... никой

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Проблемът е в това, че методите за постигане на добрите условия на живот, на повечето изтърпели наказание "лишаване от свобода", са неприемливи. Не им се работи, искам да кажа.

Че на кой му се работи?!
Да ги накарат. Да ги превъзпитат.
Не е въпроса само до условията. Има кусури в цялата система.

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
...защото държавата е вдигнала ръце от всякъде ...... гледах един филм, който ме покърти..."Ничии " се казваше....аз вече споделих за него в друга тема.... та в него показаха хора, които от 17 години спят на улицата, нямат работа, естествено - кой ще наеме бездомник, той няма къде един душ да си сложи ....тези хора са стотици ..... и нямат паспорти и никой не им е казал как да си извадят, а в същото време непрекъснато ги арестуват заради това, че нямат документи....това са хора излезли от домове за сираци или просто захвърлени- нямат нито майка, нито баща, нямат роднини ...... те незнаят как да оправят живота си, никой не им е казал ...... та едни социални работници са се хванали да ги обличат, да им обяснят какво да направят ....страшно умни деца .... някои големи таланти ...даваха една социална работничка със сълзи на очи да обяснява как едното детенце завършило курсове са хлебар, не го взелли в "Нилана ", където тя ходила лично да се моли и да гарантира за него , защото "ние такива не приемаме " ...същото дете го изгонили от футрболния отбор, въпреки че очевидно има талант...и изобщо никой не му дава шанс .....

...такива са и хората по затворите ..... излизат и отиват пак на улицата. .... и какъв е целия смисъл.... по- добре да не ги хващат

# 28
  • Мнения: 6 243
Проблемът е в това, че методите за постигане на добрите условия на живот, на повечето изтърпели наказание "лишаване от свобода", са неприемливи. Не им се работи, искам да кажа.

Че на кой му се работи?!
Да ги накарат. Да ги превъзпитат.
Не е въпроса само до условията. Има кусури в цялата система.
Ти защо работиш? Защото не приемаш варианта да дърпаш чантите на жените по улиците.
Някой друг защо не работи? Защото няма проблем да дърпа чанти, например.
Кой да го накара да работи. Как. Труден въпрос. Това не е работа на двама или трима души. Проблемът е на всички нас, като общество. И твой, също. Проблемът е, че чакаме някой друг да накара този или онзи да се държи по определен начин...

Щеше ми се да знаех как да внуша на някой, че не е нормално да изкараш 40 лв. за пиене, като убиеш и изнасилиш баба Пена от село, ама не знам.

# 29
  • Мнения: 2 759
...такива са и хората по затворите ..... излизат и отиват пак на улицата. .... и какъв е целия смисъл.... по- добре да не ги хващат...
              Сори, ама не са такива, в грешка си според моите наблюдения.

Проблемът е в това, че методите за постигане на добрите условия на живот, на повечето изтърпели наказание "лишаване от свобода", са неприемливи. Не им се работи, искам да кажа.

               Peace. Имах хазяин, които беше лежал  около 30 години, все за кражби. И като излезе - пак краде и туй то. И такси се беше хванал да работи по едно време - мисля, че някакви социални го бяха накарали... Е да де, ама нощем пак си ходеше да краде. В таксито лъжеше в сметките. Имаше хубав апартамент в голям град, имаше кола, имаше страхотна добра жена, имаше деца из цяла България (ама това е една друга тема)... И пак кражби, та кражби. То поне да крадеше като хората - извинявам се за израза, а той - чушки и домати по бостаните по селата, много рядко коли или апартаменти. Вареше буркани от крадените неща на общия ток на входа, докато не го хванаха. Ако може да излъже някого за 5 лева - не пропуска. Циганска работа, ама уви, чист българин беше. И той се оплакваше, че лошо било в затвора, нам си кво. Жал да ти стане. И както си караше таксито (собствена кола), пак го прибраха за някакви измами. Еми това си го влечеше човека и туй то. Не му се садят домати и краставици да ги чака цяла година, да ги полива и да ги тори, като може за една нощ да напълни две лади...
               Иначе на мен лично за клошарите много ми е жал. И не съм чула някой да ги прибира поради липса на документи. Тях дори в градския транспорт не им искат билетче. Не ги и свалят. Ето такива хора и на условията в затвора биха били много доволни, да ви кажа пък аз  Crossing Arms...

Общи условия

Активация на акаунт