Глътна Батерия помощ

  • 7 509
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 100
Мели в Петък глътна една малка батерийка от телефончето и.
Тъпках я с картофи, само един път ака в Събота, но не я изкара, вчера не е акала и още батериятае в нея. какво да правя, опасно ли е ? Случвало ли ви се е нещо подобно. Тя е къгла и метална. Моля ви кажете да я водя ли на лекар. Говорих с педи и тя ми каза , че е ако е в сомаха нищо неможе да се направи, трябва да я чакаме, ако се заклещи и не излиза снимка и операция. Вече взех да се шашкам да ви кажа.

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 09:24 от Ybag&Mell

# 1
  • Мнения: 420
Права е докторката.
В момента за твое успокоение само можете да направите снимка, та поне да се види къде е.
Трябва да излезе до ден-два, ако всичко е наред.

# 2
  • Мнения: 69
Би трябвало да я изкара , не е толкова голяма , а и не е с неправилна форма . Направи снимка , за твое успокоение, метала се вижда на снимка, лошо е ако е пластмаса или гума- тогава се прави гастроскопия. Малко кофти съпоставка ще направя , но аз имам опит с гълтане на чуждо тяло от кучета. Когато се заклещи и запуши признаците са повръщане дори и на водата . Тази батерия не би трябвало да е проблем.
Успех и пиши какво става.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 100
днес пак е акала, но не я е изкарала, но акото е било доста тъмно черно, дали е нормално това
дали не се окислява

Последна редакция: пн, 05 мар 2007, 10:12 от Ybag&Mell

# 4
# 5
  • Мнения: 592
Когато Татяна беше на 1 год(точно 2 дни преди РД) глътна една метална шнола.Аз много се уплаших и веднага отидохме в Пирогов.Там и направиха снимка и видяха ,че шнолката е в стомаха и.Доктора единствено го притесняваше да не би да е отворена шнолката,но снимката се видя,че е затворена(Слава Богу).И така зачакахме и на 3 ден видях най хубавото ако в живота си-с шнолката.Така,че изчакай и ако още ден два не излезе отидете и и направете снимка.
Успех

# 6
  • Мнения: 3 211
Точно щях да ти пиша, че Чоколина имаше таква тема, пиши й на лични. Дано скоро да ги изака Praynig

# 7
  • София
  • Мнения: 2 100
малии много се нашашках, говорих с педи пак и тя каза, че се га ще се консултира с хирург и ще се чуем какво да правим, ако и днес не илизе.

# 8
  • Мнения: 233
   Това, което мога да ви кажа е успех и дано всичко свърши благополучно. Не искам да ви плаша, но мисля, че човек когато знае какво го очаква може да се справи с него. Та притеснява ме факта, че батерийте се окисляват. Praynig

# 9
  • София
  • Мнения: 2 100
Мъжа ми е говорил с ренгенолог от Пирогов и той доста го е успокаоил. да чакаме и да яде картофи, още било рано да не облъчваме детето излишно, ама аз защо не съм съгласна незнам

# 10
  • Мнения: 1 428
Тази вечер или най-късно утре сутринта трябва да я видите в акото.Стискам палци и се надявам да е така PraynigАко това не се случи моя съвет е да направите рентген,защото 3 дни за батерия,която се окислява в киселинна среда е опасен период.

# 11
  • Мнения: 48
 Преди няколко месеца детето на моя приятелка глътна същата по размер батерийка.Изходи я на третия ден.На нея и казаха,че е прекалено миниатюрна,за да навреди,а по въпроса с окисляването-нищо му няма на детенцето.Не се притеснявай,само търси внимателно,че трудно се забелязва,при тях падна голямо ровене!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 100
Водихме я в Пирогов. Снмаха я, и нищо не видяха вътре, но аз съм си още малко притеснена, защото съм сигурна , че я глътна, но явно я е изкарала.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 100
дали може през трахеята да попадне в гардичите батерията, монго съм се нашашкала.
Уж батерия няма ама не я е и изакала.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 089
А докторите в Пирогов какво казаха след снимката?

# 15
  • София
  • Мнения: 1 062
Не.

Освен това, когато моето дете глътна едно парче от играчка, ми казаха следното - има 2 места, в които парчето може да заседне. Едното е горе в грлото, другото - в отвора за стомаха. Мине ли през там, няма проблем. Мисля, че вече мина достатъчно време, така че би трябвало да я изхвърли.
Друг вариант е да я намериш на най-невероятното място в къщата и да се окаже, че не я е глътнала.
А и щом на снимката не излиза нищо...и детето е в кондиция, не се притеснявай.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 100
ох и аз така се поуспокаявам. Дори и да е в гърдичките е трябвало да се види на снимаката, нали?
метал личи ясно на ренген

# 17
  • Мнения: 5 228
Ако е попаднала в белите дробове, щеше да кашля много и мъчително веднага след това, така че няма такъв вариант. Не се притеснявай. Явно я е изакала и сте я пропуснали. Няма как да не се види на рентгена.

# 18
  • Мнения: 1 942
Ако е попаднала в белите дробове, щеше да кашля много и мъчително веднага след това, така че няма такъв вариант. Не се притеснявай. Явно я е изакала и сте я пропуснали. Няма как да не се види на рентгена.

 Peace Дробовете не позволяват в тях да си стоят чужди тела  Crazy Няма я, време е да разпуснете  Hug

# 19
  • Мнения: 22
moeto mom4e be6e na 4 god.kogato aspirira edno par4e ot igra4ka(plastmasa)za jalost be6e popadnalo v glaven desen bronh ciala sedmica bez da dade niakakvi otklonenia v belite drobove vapreki,4e e plastmasa triabva da ima izmenenia bez ka6lica temperatura i t.n.az ciala sedmica se rovih v garneto i ni6to nakraia napraviha bronhoskopia i slava bogu go izvadiha.sega si go pazim za spomen.dano vsi4ko da e nared. Praynig Praynig Praynig

# 20
  • София
  • Мнения: 2 100
ДОБРЕ ДЕ АМА НА СНИМКАТА НАЛИ ТРИАБВА ДА СЕ ВИДИ ТАЗИ БАТЕРИЯ , АКО Е В ДРОБОВЕТЕ.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 389
Така е,трябваше да се види,ако беше там.Сигурно е излязла без да я видите.Не се тревожете щом детето е добре.

Общи условия

Активация на акаунт