любимото тесто на свекърва ми

  • 4 992
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 647
Ето и пицата Sunglasses .
Снимките са от камерата на компа и са малко тъмнички Confused


иделно иглежда
ще я пробвам, но в постен вариант
  bouquet

# 16
  • Мнения: 6 461
иделно иглежда
ще я пробвам, но в постен вариант
  bouquet
На истина тестото стана много пухкаво .
Опитай ,няма да съжаляваш Peace

# 17
  • Мнения: 12 813
Продукти: 1кг брашно
1ч.ч. прясно мляко, разтворено вътре 1 кубче мая
1 бурканче кисело мляко с 1ч.л. сода и 1ч.л. сол и 1ч.л. захар
Меси се меко тесто и когато ще се ползва, се намасляват ръцете и се накъсва. Слага се в намаслена торба и се съхранява в хладилника.
Може да се ползва за много неща- пици, тутманици, питки, мекици.
Тестото е супер просто Laughing
Удобно е, защото много бързо може да се спретне хубава закуска, като го имаш в хладилника Peace
Добър апетит!  bouquet
И аз се заинтригувах, но имам два дъпроса:
1. Кубчето мая от колко грама е, защото съм виждала по магазините поне две големини? Май са 30г и 42г, ама не съм сигурна
2. Колко време може да се съхранява в хладилника това тесто?

# 18
  • Мнения: 1 983
Тестото наистина е хубаво, аз слагам и яйце в него.
Иначе най-много съм съхранявала 1 седмица в камерата.

# 19
  • Мнения: X
Nqmam kredor i se izvinqvam za latinicata Embarassed
Radvam se, 4e testoto vi e haresalo Grinning
Az li4no go pravq s tazi maq ot 40g, no i drugata e dostaty4na!
Syhranqvam go za okolo 4-5 dni

# 20
  • София
  • Мнения: 974
Мдаа това е много хубаво тесто аз го знам като "хладилно" и го използвам почти за всичко.
Разликата е, че използвам само кисело мляко, +яйце+олио+оцет....рецептата съм я пускала тук във форума. Стават страхотни питки Hug

# 21
  • Мнения: 616
Ето ви нищо то това тесто само че аз слагам и две яйца в него.
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=111901

# 22
  • Мнения: 349
Подкрепям Ma40, това тесто е многофункционално, практично и винаги втасва ( дори в хладилник). И аз позвам подобно - с мая  и сода, (предложила съм го за  козуначени кифлички, но с различно съдържание на захар и брашно го прилагам за пити, пици, козунаци и други печива). Изпечено, бих го определила като малко по-меко и влажно (но клисаво) от тестото само с мая.
Въпрос към рецептата -  въобще ли не се слага някаква мазнина в тестото?

# 23
  • Мнения: 6 243
Ами защото содата е химичен набухвател и целта му е изделието да набухне при изпичането,без да се отделя време за втасване,какъвто е случая с маята!Ако ще се ползва след часове и си има мая,не виждам каква е ролята на содата newsm78Просто мисля,че е излишна,тя не мисля че ще придаде някакъв желан вкус или някакви други качества на изделието!
Наистина ми е изумително все пак и ако някой има обосновано мнение,ще ми е много интересно да го чуя! Peace
Защото маята е предвидена само за прясното мляко, когато се слага кисело мляко на него му трябва сода, за да бухне, а не мая. На кисело мляко не се слага мая, както и на прясно - сода. А щом в рецептата има от двата вида мляко, значи трябва да се сложат и двата вида набухватели.
Това абсолютно не е вярно. Тесто с май и кисело мляко си втасва напълно нормално.

Аз бих предположила, че содата действа стабилизиращо по някакъв начин. В противен случай тестото с май ще превтаса доста бързо. Дори и в хладилник, тесто с мая не може да се съхранява дълго време.

# 24
  • Мнения: 388
Моята рецепта е подобна.Освен изброените продукти добавям яйце,оцет ,олио.И понеже ползвам само суха мая, за 1кг. слагам 2 пакетчета.
Рядко стига до хладилника  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт