Не ходете в България, за да я спасим

  • 1 923
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 641
наистина може ли да се направи нещо за да се спре това заливане с бетон и изсичане....аз често ходя в  Родопите и повярвайте ми станали са жалка гледка, всичко и отсечено и се сече още, но скоро няма и дървета да има. кои са тези прости и алчни хора , които правят това и никой не им държи сметка за престъпните им деяния? ами къде ще водим децата си след 10 години, а след 20 те къде ще идат?

# 16
  • София
  • Мнения: 2 840
Защото сме бедни.
Тук хората искат да си продават земята, защото тя им носи пари.
Не помните ли какво чудо стана за Иракли?!

А нашата природа не е точно като тази на Хаваите, да не се лъжем, що се отнася до черноморието.

Българите разчитат на друг вид туризъм, някак по-бетонен, по-урбан, не зная, не мога да го определя, но сега просто се задълбочава тенденцията на големите комплекси, която беше характерна за началото на социализма.
Опитват се всичко да е един огромен бетонен, помпозен комплекс.
И успяха, няма да се лъжем.Няма вече нито села, нито отделни курорти - аз миналата година вече почти не се ориентирах къде кой свършва и кой почва.....едно голямо село и това е.

# 17
  • Мнения: 4 916


чух, че на плажа на Несебър могат прави да застанат 28 000 души.
а в Несебър имало 90 000 легла. ако това е вярно за какво говорим.... Tired


За Несебър направо не ми се говори. Бях там миналата година преди сезона и видях хотели, построени на пясъка  Sick бяха оставили 2-3 метра ивица за летовниците.

# 18
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 796
Много ми е интересно как ще поддържат тези големи курорти, които се строят. Няма работна ръка, която да обслюжва клиентите - щели сме да внасяме от чужбина. Токът няма да достига, канализацията някъде изобщо не е построена. Очаквам в близките години да започва масово изпопадане на мазилки, нацепване на сгради, последващо събаряне. Всеки път като пътувам  (почти всеки месец до морето), се  учудвам на някой нов хотел или изкоп. Обхващаме голям яд като слушам какви месности за извадени от НАТУРА 2000. Явно икономическите интереси са на първо място пред интересите на децата и внуците ни. Някой хора искат да живеят сега добре, а децата им -това е техен проблем, ние няма да сме живи.
Дано да се спасят някои градчета и местности.

# 19
  • Мнения: 2 641
да ви кажа бях в испания на море преди 3 години. в един от курортите им Коста Брава или Коста Дорада непомня вече. Какво ми направи впечатление там - ами курорта е мислен като е правен! и там хотелите са големи, но са разгърнати на много голяма площ, така че не са един до друг и нямаш чувството, че сградите ти висят на главата. после - хотелите дето са до брега СА САМО ВЪРХУ КАМЕНИСТА ПОЧВА СТРОЕНИ А НЕ ВЪРХУ ПЯСЪКА. плажната ивица е непокътната отделена е от хотелите с голяма градина, голяма улица и пак градина или паркче, т.е. поне 100 метра. всички сгради се подредени много добре, с големи градини и дворове, абе няма нищо общо с нашето черноморие. НЯМА ТЪЛПА, ПОЧТИ НЕСРЕщАШ ХОРА А СИ В СЕЗОНА, много е спокойно и приятно, не е нагъчкано. както казах мислено е преди да се строи. там наред с големите хотели обаче има и малки къщички и обикновени къщи. а при нас само бетон излят на самия бряг, н апясъка....кво повече да кажа

# 20
  • Мнения: 3 927
канализацията някъде изобщо не е построена.

А ако е построена - н е е с нужния капацитет. Няколко пъти Златни пясъци се наводнява с фекални води по време на големите дъждове......

И аз изпитвам носталгия по малките, скрити в зеленина хотелчена на Златни ( че по планините скоро не съм ходила). А какво направиха - бетонни планини.......нищо, след някоя друга година ще ги съборят......

# 21
# 22
  • Мнения: 172
Тука става завързан кръг нещо. Не е ли все пак по-добре ако ходим на почивка и харчим сумати пари, те да са в БГ. Все някоя стотинка ще се изразходи за нещо добре.

# 23
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 796
Ве съм съгласна с последното. Курортите навъртат много пари. И не съм забелязала "все някоя стотинка да се изразходи за нещо добре". В Слънчев бряг започнаха да "озеленяват" с дръвчета и храсти в САКСИИ!!!! Даваха доста репортажи как комплексите са се превърнали в градчета без прирора - само бетон. Само сгради, на където и да погледнеш.

Общи условия

Активация на акаунт