Кой с какво ще почерпи за 8 март

  • 3 813
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 377
Тъй като още не сме открили заведение с места за непушачи ще си стоим вкъщи за пореден път.  Rolling Eyes
Смятам да направя варени картофи заляти с кисели краставички, риба тон, майонеза и по-малко кисело мляко и горчица, става много вкусно. И ще направя една рецепта от Иван Звездев - Пиле "Начев" - пускана е във форума като "Пилешки специалитет от свеки" - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=167129.0
Десерт няма да има, че не сме много по сладкото, пък и от опит знам, че няма да стигнем до него.

# 16
  • Мнения: 11 004
Пък аз ще чакам мен да ме почерпят - искам да отидем на ресторант, тъй като усещам, че това ще е едно от последните ми излизания преди великия ден и дълго време след него няма да имам възможност.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
Ние ще сме си в нас, но мисля да поръчам от някъде нещо готово - не ми се занимава точно на празника след работа да готвя.

# 18
  • Мнения: 4 546
хм, надявам се мен да ме почерпят  Grinning ако не - поне мъжо да купи нещо готово от магазина. не ми се готви в делничен ден.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 956
Как така ще кисна и на 8-ми март в кухнята! Naughty Абсурд! За мен празниците са си празници - трябва да се празнуват, а не да се слугува. Приемам с удоволствие да организирам празниците на разни близки, като рождени и именни дни. Обаче МОИТЕ празници са си МОИ. Ето - след 1 седмица ставам на четвърт век и нямам никакво намерение да готвя два дни по случая, да мия и чистя, ами накрая и да ме треснат контракции Naughty ЩЕ се ходи на ресторант Naughty И Нова година не приемам да празнувам вкъщи - щото все се намират разни капризници дето музиката не им харесвала, храната била калорична, скучничко им било ...

# 20
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Joy
Аз пък ще почерпя с удоволствие. С тия диети напоследък все по-рядко правя нещо, така че с удоволствие ще забъркам нещо сладичко. И вкъщи ще са доволни (че отдавна съм затворила сладкарницата badscale), и колегите. А вечерта, както казах, отивам да се забавлявамSimple Smile Весел празник на всички дами  bouquet

каква е тази chokolate crazy cake
Скъпа, рецептата е от клуба и е ужасно лесна. Любим сладкиш на 10-годишната ми дъщеря, даже сама си го забърква. Ето тук:
chocolate crazy cake
2 2/3 чаши брашно
2 чаши захар (аз слагам половината)
6 с. л. какао
2 ч. л. сода
1 ч. л. сол
2/3 чаша олио
2 ч. л. ванилия (аз слагам едно пакетче суха)
2 с. л. оцет
2 чаши вода

в тавата, в която ще се пече сладкишът, се смесват сухите съставки, заливат се с мокрите, разбърква се с вилица и се пече.

отгоре може да се намаже с шоколадова глазура от:
1 чаша пудра захар
50 г масло
1/4 чаша прясно мляко
какао

Последна редакция: вт, 06 мар 2007, 22:31 от anomalia

# 21
  • София
  • Мнения: 7 798
Запланувала съм, да сме до рано в къщи, после в My Mohito.  Heart Eyes
А за вечеря- задушена риба във фолио, пресни картофки на пара с масло и зелена салата.

# 22
  • Мнения: 4 629
Аз имам рожден ден на тази дата,та съм поканила приятели.Ще правя хляб със сушени гъби и пърленка с розмарин ( да видим какво ще стане),


 пина, кажи моля те рецептите за хляба с гъби и пърленката с розмарин  Praynig А менютото е страхотно  Peace Нямам какво да допълня

# 23
  • Мнения: 4 406
ще почерпя с готова торта  от сладкарницата, а ще пирувам на гости у мама, за по- лесно  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 11 747
milf, ето рецептата за пърленката:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22004.msg3366602#msg3366602

А хляба със сушените гъби мисля да го правя по рецептата за хляб с масло
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22004.msg3331163#msg3331163

,като при сигнала добавя накиснатите предварително и отцедени и нарязани гъби! PeaceЗа първи път ще го правя и като имам материали - ще се отчета!
Рецептите са за машина за хляб,но разбира се става и на ръка! Peace
Много се радвам,че ти харесва менюто ми! Hug

# 25
  • Мнения: 1 364
Ще купя нещо готово.

# 26
  • Мнения: 6 461
Утре ще му мисля Mr. Green
А може да приготвя нещо форумско Peace

# 27
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Смятам да се доверя на любимия ни ресторант. Там да му мислят Mr. Green

# 28
  • Мнения: 2 614
Искам и някакъв десерт да спретна,но още не знам какъв? newsm78Приемам идеи! Hug
ЮЙЕто това е моето предложение - http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?PHPSESSID=1554fe05e74 … .msg37.html#msg37
изпитан е неведнъж, и става много вкусен!
Успех! Peace

# 29
  • Мнения: 3 537
Аааа ,хич няма да вися в кухнята толкова време с приготвяне на специалитети Crossing Arms
Мисля да купя едно готово пиле на грил и за гарнитура само да спретна Златните картофки на Лео  Flutter За пиене има вино и бира, който каквото му душа иска това да пие  Crazy Grinning

Общи условия

Активация на акаунт