Домашно зеленчуково пюре?

  • 7 913
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 391
всяко трябва да е млечно
Можеш да даваш по 1-2 лъжички от новото ядене и после да дохранваш със вече познато ядене, докато стигнеш нужното количество.
 Grinning

# 16
  • Мнения: 5 713
Цитат на: Si Key

Ето това и мен ме интересува, защото, колкото и да търсих нещо не можа да ми стане ясно.
Става въпрос и за плодовото и за зеленчуковото пюре - като се въведе един вид (плод или зеленчук) и се достигне до пълния прием за едно хранене от този вид, после как се въвежда нов вид. Пак ли отначало се почва с 1-2 лъжички или се добавя по малко към първия захранен вид?
Моля, обяснете ми как става въвеждането на всеки следващ плод и зеленчук. Още не съм почнала, но се интересувам, за да знам.
Забравих да попитам също - всяко пюре ли трябва да е млечно и как се добавя (например адаптирано) млякото към пюрето? Като - вече разтворено във вода или като сухо вещество? И по колко?

Аз как правя: примерно вече е захранена с ябълка/ 100гр, което са мои 10 ч.л./ и искам да давам банан; прибавям към ябълката 1-2 ч.л. банан за сметка на нея и така докато станат fifty fifty или достигнеш пълното количество. Същото е и при зеленчуковото- захранваш примерно с картоф или тиква и после прибавяш към тях постепенно другия желан от теб зеленчук.
Ако си решила да заместваш цяло хранене с зеленч. пюре, слагаш поне 1 мер. л. ад. мляко разтворено вътре в пюрето.
Аз не замествам цяло хранене. Давам около 100гр зеленчуково пюре и 90 гр ад. мляко отделно като първо е млякото и после пюрето.
дано съм била полезна.

# 17
  • Мнения: 1 391
Съветвам те да изчакаш Лори да стане на 4м преди да почнеш с пюретата Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 754
Мерси за отговорите, сега ми е малко по-ясно Simple Smile
Иначе не съм се разбързала с пюретата, просто се подготвям с информация Wink

# 19
  • Мнения: 162
А печени чушки може ли?Кое е по-добре да се слага-масло или зехтин?

# 20
  • Мнения: 5 713
Цитат на: elmo
А печени чушки може ли?Кое е по-добре да се слага-масло или зехтин?

Знам, че някои майчета дават пипер, но дали е печен не съм сигурна. Зехтинът е повече полезен. Аз давам зехтин, студено пресован / extra virgin /. За марката ти си решаваш. Назад имаше тема за зехтина. Масло след годинка- поне аз так ще направя.

Общи условия

Активация на акаунт