До каква възраст ползвахте столче за хранене?

  • 3 924
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Ние не сме ползвали столче за хранене досега, чудя се дали има смисъл да купуваме тепърва - за бебе на 10-11 м.

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
не съм ползвала никога.

# 2
  • Мнения: 928
Ние имаме от тези дървените моделчета,които са съставени от две части:масичка и столче с табличка.Много е удобно и практично,защото като поотрастне детенцето,двете части се отделят и си имате масичка и столче за по- голямо дете.Имам позната,чиято дъщеричка е на три години и още ползват подобен модел.Предполагам,че и ние ще  ползваме нашето столче доста време.

# 3
  • Мнения: 1 038
Ние ползвахме столче до година и половина,но почнахме да го ползваме от седем месечни,та ако детето не е свикнало да седи на столче по от рано не знам на 10-11 месеца дали ще свикне.
Но ако има от кой да вземеш назаем за малко най добре ще прецениш дали има смисъл изобщо да купувате.
На мен специално ми беше много удобно Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 2 300
Ние и досега ползваме столчето...на 3г. и 5м., само съм махнала масичката...столчето е високо, меко и удобно и детенце си е свикнало да сяда на него...

# 5
  • Мнения: 137
И ние ползваме столче, и двамата ги храня в него иначе пада едно гонене из цялата къща, всичко се омазва.
Но те са свикнали, и двамата ги сложих на стола когато бяха на 5 месеца и оттогава само там ядат и си знаят, дори като огладнеят сами се покатерват на стола Simple Smile
На мен ми е много удобно, особено като някой се заинати и започне да плюе и да маже, пада на масичката и лесно се чисти.

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
смятам да го ползваме поне до 1 клас. #Milti

# 7
  • Мнения: 3 611
Щом досега не сте купили то няма смисъл въобще да купувате.
Нашето столче го полzвахме до годинка и нещо. След това се наложи да го махнем, zащото Янис сядаше на единия от нашите столове и откаzваше да стане, в такъв случай се налагаше единият от двама ни с татито да стои прав, zащото няма как да седне на детското столче...
Няколко пъти така и... го раzкарахме.
Беше на Хаук.Отвратително и нестабилно (постоянно му падаше седалката).

П.С.Подарък от свекито  #2gunfire

# 8
  • Мнения: 18 542
Борис е на 1г.8м. и още се храни във високо столче.

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: arrows
Беше на Хаук.Отвратително и нестабилно (постоянно му падаше седалката).

П.С.Подарък от свекито  #2gunfire


е щом е било Hauck, няма как да е стабилно.
дъщеря ми е на 2г и половина почти и абсолютно сериозно ще го използва, нейното столче най-малко, ама най-малко до 5год възраст.
няма 'не искам' - аз командвам парада все пак и казвам кой къде ще се храни, а нейното място за хранене е на въпросното столче.

# 10
  • Мнения: 4 358
Ние все още го използваме.
Мъж ми слага Оги сутрин и вечер, а аз през деня го храня на дивана (бременна съм и избягвам да го вдигам).

# 11
  • Мнения: 3 611
Цитат на: Liorena
Цитат на: arrows
Беше на Хаук.Отвратително и нестабилно (постоянно му падаше седалката).

П.С.Подарък от свекито  #2gunfire


е щом е било Hauck, няма как да е стабилно.
дъщеря ми е на 2г и половина почти и абсолютно сериозно ще го използва, нейното столче най-малко, ама най-малко до 5год възраст.


Ама не е на Хаук нали?  Wink

Има едни дето са столче и масичка и като сложиш столчето отгоре и става като високо детско столче....като попорасне детето може да си сяда само на столчето, а масичката е сложена пред него.
Много удачно ми се струва.

Но съвсем сериоzно ви апелирам: Не купувайте столче на Хаук.. Пълен буклук е.  Imp А и няма да го полzвате повече от година. Бас ловя  Twisted Evil

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: arrows

Ама не е на Хаук нали?  Wink


ами не е, аз само като го видях на снимка, това столче в не помня кой каталог беше, а като имам предвид, че количката ми беше Hauck -  най-великият боклук, сътворен някога, и имайки едно наум за Hauck-a в БГ - е, мерси просто.
тя, свекърва ти хубав подарък е направила Mr. Green

# 13
  • Мнения: 3 611
Цитат на: Liorena
Цитат на: arrows

Ама не е на Хаук нали?  Wink


ами не е, аз само като го видях на снимка, това столче в не помня кой каталог беше, а като имам предвид, че количката ми беше Hauck -  най-великият боклук, сътворен някога, и имайки едно наум за Hauck-a в БГ - е, мерси просто.
тя, свекърва ти хубав подарък е направила Mr. Green


Всъщност подаръка е супер така да се каже...когато свекито го подари преди,...хм...година и половина , че май и повече, от тогава не сме я виждали  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 411
Нашето столче е дървено и почти не съм го използвала- може би 2-3м. сме го ползвали. Алекс не искаше да седи в него. Пробвахме го и в столчето на наши приятели / високо с табла и всякакви екстри / ,но и в него не искаше да седи. Вече може би от 9-10м. седи на големите столове в кухнята. Може би се чуства като аутсайдер заклешен в столчето и затова предпочита да бъде с нас на масата.

# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Цитат на: Desani
Може би се чуства като аутсайдер заклешен в столчето


мога да те уверя, че дъщеря ми не се чувства "аутсайдер, заклещена" в столчето си, винаги е с нас на масата и чак пък..."заклещена"... #Crazy

# 16
  • Мнения: 684
Тези дървените столчета може да са удобни за по-големи деца ,но аз като сложих Йо в него на 8 м.тя се изхлузи.То ни беше подарък,но го продадох и взехме на Кам, но не от най-новия модел-е супер е!МНого ми е удобно ,а и Йо няма против да стои в него.
А я ми кажете мами има ли някой от тези столчета дето се закрепят за масата-Има ги в Данет и едни други дето пък се закрепят на столовете за големи?Питам защото лятото го изкарваме във Варна а не мога да нося и голям стол натам?Аз май трябжаше да пусна нова тема, но ако няма отзиви тогава Wink

# 17
  • Мнения: 1 289
От 6-месечна се храни в столчето, от както яде с лъжица и така е най- удобно за всички ни. Освен това вижда какво става на масата и се чувства съпричасна с купона. Мисля, че нашето столче ще можем да го ползваме поне до 4-годишна възраст.
Нашето столче е от тези, които са с колелца -пластмасовите, а не дървено.

# 18
  • Мнения: 4 244
http://www.babyland-online.com/ebay/7514ZHA.JPG
Аz полzвах това столче.
Щерката си седеШе в него до 3 годиШна въzраст. Виж сина не Ще да седи вътре и това е - сега сяда на нормален стол. Просто си zавиаси от детето
Тоzи модел по принцип имат и умалителна въzглавничка. Предимството им е че стават на малко столче с масичка zа детската стая по късно, както в момента се полzва от двамата - zа рисуване и други zанимания

# 19
  • Мнения: 1 425
Синът ми още го ползва столчето за хранене. To e Tripp Trapp и изглежда така:  http://www.adaptivemall.com/triptrapchai1.html

# 20
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Защо пък да не са стабилни столчетата на Хаук?! Ние сме с такова и съм много доволна - ползваме го вече 4 месеца, няма никакви проблеми. А нашата бебка много обича до стои права и дори там го прави. Много си е хубав столчето!!

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: Liorena
дъщеря ми е на 2г и половина почти и абсолютно сериозно ще го използва, нейното столче най-малко, ама най-малко до 5год възраст.

Лио, и нашето е такова, ама чак до 5... не вярвам Wink
Сега се храни на него, добутва го сама и сяда с лъжичка в ръка, като огладнее. Доволна съм, и при експлоатацията, която малката му дръпва (права вътре, столчето на най-ниско, се тръшка и пак и пак и пак и се кикоти и пак се тръшка и пак) устоява геройски. Едната странична дръжка падна жертва, но баща ми я отремонтира за нула време с една планка (метална, сега вече чупене няма), масичката си става пак.
Става дума за Чиполино Гранд Комфорт.
Сложих я там май на 7м. Смятам до 2,5-3 г да я държа вътре (после ще взимам друг модел с масичка+столче, несглобяеми, и мисля да я храня или там или на обикновен стол, че на 50 кв.м. няма място за толкова столове).
Помоли приятелка да ти заеме за 1-2 дена, да видиш как стои вътре, и после преценявай.

# 22
  • Мнения: 8 769
Дъщеря ми е на две години и с радост си ползва столчето. Нейното е от тези дървените от две части(става отделно на столче с масичка) и смятам,че още доста време ще бъде ползвано.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Благодаря ви за отговорите. Тези от две части ми се струват много нестабилни, малко ме е страх да не се преобърнат или просто да падне - той и сега не го свърта на едно място. Ще помисля още.  Grinning

# 24
  • Мнения: 7 821
Ползвах го с големия до към година и половина. После си седна на обикновен стол с възглавница под дупето  Grinning .

# 25
  • Мнения: 4 176
Цитат на: arrows
Щом досега не сте купили то няма смисъл въобще да купувате.
Нашето столче го полzвахме до годинка и нещо. След това се наложи да го махнем, zащото Янис сядаше на единия от нашите столове и откаzваше да стане, в такъв случай се налагаше единият от двама ни с татито да стои прав, zащото няма как да седне на детското столче...
Няколко пъти така и... го раzкарахме.
Беше на Хаук.Отвратително и нестабилно (постоянно му падаше седалката).

П.С.Подарък от свекито  #2gunfire

Не мисля че е късно за купуване на такова. Моето бебе го сложих в столче за пръв път на 8м. детенце си свикна бързо и сега си знае че в това столче се яде.
Нашето е от тези дървените. Маисчка истолче от две части. Купих него заради ниската цена. Оказа се обаче че не е никак лошо. Стабилно, седалката е от мушама ( ега си думата е това). Хубавото е че по късно ще си ги ползва за рисуване или игри, като го раглобя на 2 часати.

# 26
  • Мнения: 768
9-10 месеца е точно вьзраст за закупуване на столче. Нашата бебека беше на кьрма до 5,5 месеца. Като започнах да я захранвам я слагах в столчето за кола на земята-така беше най-удобно.
Като стана на 9 месеца и взехме столче от плат което се закрепя на масата. не особено практично защото се разшива.
Ако имате обикновени дьрвени столове с права облегалка най-добре вземете  пластмасово столче което се закрепва на обикновен стол и е преносио Виждала сьм много хора да го ползват. До 4 годишна вьзраст става.  И на ресторант може да се отиде с такова столче.

# 27
  • Мнения: 161
ние ползваме на Чиполина от 5 месеца слагам му възглавничка и на най-ноското положение е супер освен това му се регулира височината и го храня на табуретката в хола защото на високата маса в кухнята няма място.




Danail

# 28
  • Мнения: 8 769
Цитат на: malina_m
Благодаря ви за отговорите. Тези от две части ми се струват много нестабилни, малко ме е страх да не се преобърнат или просто да падне - той и сега не го свърта на едно място. Ще помисля още.  Grinning

Нестабилни в смисъл? Детето седи на това столче САМО докато се храни (го хранят). Тогава единият родител е винаги до него. Нали не възнамеряваш да го оставяш в столчето по-продължително време? Wink  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 922
Никога не съм ползвала столче за хранене.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат на: Туфи
Цитат на: malina_m
Благодаря ви за отговорите. Тези от две части ми се струват много нестабилни, малко ме е страх да не се преобърнат или просто да падне - той и сега не го свърта на едно място. Ще помисля още.  Grinning

Нестабилни в смисъл? Детето седи на това столче САМО докато се храни (го хранят). Тогава единият родител е винаги до него. Нали не възнамеряваш да го оставяш в столчето по-продължително време? Wink  Rolling Eyes



Ами да, но ако го оставя за две минути и отида да донеса нещо и т.н... имала съм какви ли не ситуации досега, та затова.


Цитат на: Ружа72

Ако имате обикновени дьрвени столове с права облегалка най-добре вземете пластмасово столче което се закрепва на обикновен стол и е преносио


Това е много интересно, особено ако се закрепва здраво, трябва да потърся. Имам и сантиментални спомени от такова малко дървено столче  Wink

# 31
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: malina_m
Ние не сме ползвали столче за хранене досега, чудя се дали има смисъл да купуваме тепърва - за бебе на 10-11 м.


Ние ползвахме до около 1 г. 6 м. Понеже Александра ходи на ясла, а там ядат на масички, тя започна да настоява да сяда като нас на масата. Така се отказахме от столчето за хранене Grinning

# 32
  • Мнения: 2 807
синът ни е на година и девет месеца и се храни във високото си столче. Много му харесва и му е удобно, на мен също  Wink
Дори когато огладнее сам се опитва да се изкачи и да седне в него. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт