Въпроси към мамите със секцио

  • 5 425
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 146
Асинка, споко душа!Никой не вика "скалпел".Мълчат си операторите - анестезията само говори , за да гледа какво ти е състоянието.За Шейново - д-р петров е голяма работа с упойките.При мен оперираха Богословова и някакъв младеж.само я чух да казва - "къде е сега естетичния шев" и направо се втресох.Имах чувството, че са ме разпорили надлъжно до диафрагмата.Но се оказа прекрасен белег.както вече казах - станал е 3 см.

# 76
  • Мнения: 3 926
Цитат на: mama kenga
Асинка, споко душа!Никой не вика "скалпел".Мълчат си операторите - анестезията само говори , за да гледа какво ти е състоянието.За Шейново - д-р петров е голяма работа с упойките.При мен оперираха Богословова и някакъв младеж.само я чух да казва - "къде е сега естетичния шев" и направо се втресох.Имах чувството, че са ме разпорили надлъжно до диафрагмата.Но се оказа прекрасен белег.както вече казах - станал е 3 см.

Мерси за успокоението, мамо Кенга Simple Smile Аз ще раждам в Майчин дом и със сигурност знам, че доктор Дуковски е добър със скалпела Wink САМАТА Wink Аня Пенчева го хвали, че все едно е раждала при пластичен хирург. А да нахалствам с още въпроси? Не е ли страшно да ти дупчат гръбначния стълб? И наистина ли не боли глава? И прочетох по-горе за някакво втрисане? Направо ме втресе и мен Laughing

# 77
  • Мнения: 3 146
те не ти го дупчат стълба, а в меката част около него, в месото е и боли колкото нормална инжекция.А иначе като те пуска упойката ти става ужасно студено и не можеш да спреш треперенето.Тресеш се цялата, ама това не е важно, не боли! LaughingАко не е сложена както трябва упойката наистна боли глава и то няколко дни.имаше едно момиче от нашата стая със силно главоболие.

# 78
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Леле, супер полезни се оказахте!  Grinning От тези подробни разкази, направо все едно вече го преживях (без болките обаче  Laughing )!
Вече не ме е страх... почти никак!  Wink
Още един въпрос за катетъра (в уретрата) - чух някои мами да се оплакват от поставянето му. Не го ли слагат след упойката?!  Shocked

# 79
  • Мнения: 3 146
Не, при мен преди това го сложиха и нещо не беше съвсем добре, защото  дразнеше.Това ми е неприятния  спомен от раждането

# 80
Поставянето на катетъра в началото е малко неприятно, но след минутка свикваш с него и спираш да го усещаш.То и толкова неща се случват с теб, че съвсем забравяш за него. При мен след операцията се беше изместил и 2-3 пъти трябваше да ми го поставят наново ...
И наистина е много важно каква настройка ще имаш за операцията. Аз такова шубе бях в началото, а сега си викам "кво пък толкова "!!! Всеки път като минавам покрай Майчин дом си спомням с такова умиление за всички мигове прекарани там, макар тогава да са ми се стрували неприятни. Странна работа.... Wink
 Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 81
Раждах в МД,секцио, но не пожелание. Вярно,не съм раждала нормално преди или след това, не мога да направя разликата,но не виждам нищо готино в секциото, освен че е по добре за бебето.В 3.00ч. през нощта излязох от операция, в 10.00ч. ми махнаха катетъра и казаха ставай, движение му е майката. Много ме боля, но сега, като се замисля, нямам спомен да съм получавала някакви обезболяващи- този път ще го имам предвид. Треперех като лист по време на операцията, мисля че защото пада кръвното, не можех да се спра, имах чувството че всеки момент ще падна от масата. После ходех като луда по коридорите, защото било полезно.Болеше, определено доста ме болеше, но всичко друго си беше наред. Нямах главоболие от упойката,а по принцип страдам от такова, белега е нищожен(3см не е,но е като конец), грижех се за бебето без проблем. Лошото дори и да не се забравя, избледнява( имам предвид болката).

# 82
  • Мнения: 143
На мен катетъра ми беше най-страшното нещо (бях с цистит), е след сестрите, който бяха много груби и ме зарязаха сама без да ми кажат колко време ще стоя на системи в един леден коридор. Бяха ми вдигнали подобието на нощница и бях почти гола, опитах се за да завия с нея, но те ме отвиха пак и казаха да не мърдам. Всеки път като се опитвах да попитам нещо ми казваха да млъкна.
В резултат на което от кръвно 120/80 с което влязох за подготовка, в операционната се оказах с 160/120, защото треперех от студ и от болка и не можех да си кажа името. Анестезиолога се развика "какво става?", а сестрите отговориха невинно "ми не знам, тя си беше добре". После ми биха упойка, анастезиолога ми каза, че първо ще обезболи мястото, после ще постави упойката, така че почти нищо не усетих. След като ми биха упойката ми стана топло и се отпуснах, имаше една жена, която каза че ще ми обяснява какво става. Аз бях много любопитна и питах... Освен това не знам дали заради кръвното или нещо друго ми дадоха да дишам кислород, май с още нещо, защото се почуствах като след 2 коняка на гладно : ) Стана ми голям купон и се опитвах да се сетя за някой виц, които да разкажа на докторите, ама на - не можах, сигурно много бях замаяна.
Така че ето ти идея за релаксация преди секцио - опитай се да си подготвиш подходящ виц.

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Цитат на: Зъхи
Леле, супер полезни се оказахте!  Grinning От тези подробни разкази, направо все едно вече го преживях (без болките обаче  Laughing )!
Вече не ме е страх... почти никак!  Wink
Още един въпрос за катетъра (в уретрата) - чух някои мами да се оплакват от поставянето му. Не го ли слагат след упойката?!  Shocked


относно катетъра, от у-ще МА-МА посъветваха да си нося каучуков катетър по-малък номер под №18, тъй като в болницата обикновенно разполагат със силиконови, които не били удобни.

# 84
  • Мнения: 143
[quote="alegra
относно катетъра, от у-ще МА-МА посъветваха да си нося каучуков катетър по-малък номер под №18, тъй като в болницата обикновенно разполагат със силиконови, които не били удобни.[/quote]

супер идея, направо почнах вече да си правя списък, но това май ще е на първо място !!!!

# 85
  • out of space
  • Мнения: 8 573
И при мен катетъра беше най- най- неприятното преживяване от цялата история. Катетърът се слага в предродилното, по време на измерването на тоновете или малко преди това.
Боля ме, защото ми го сложи едно лапе- стажантка, я имаше 20 години, я не...тя ми сложи и абоката, така и трепереха ръцете, че ме дупчи три пъти... Imp

Зъхи, купи си предварително 4- 5 хапчета СОЛПАДИН, пият се след операцията през 4 часа- уверявам те, обезболяват доста качествено. Относно главоболието, за да не се появи такова трябва да пиеш колкото си може повече течности (за 24 часа аз изкърках един стек с малки бутилки мин. вода). Чрез течностите организма се изчиства от упойката и се предотвратява натрупването и, а за главоболието е виновна точно тя.

# 86
  • Мнения: 143
Това за списъка беше сериозно

Ето го моя за сега:

За операцията и след нея
каучуков катетър по-малък номер под №18
СОЛПАДИН 4- 5 хапчета
аулин 6-7 бр.
профенид - свещички
/е, няма да се пие всичко това, ама знае ли се какво ще подейства/
"дишаща" лепенка, непромокаема - 2-3 бр.
чаршафи за еднократна употреба
Минерална вода - 5-6 бутилки по 500 мл (голямото шише кой ще го вдига)
Ябълков сок - за захранване на следващия ден

За да си кърмим бебетата
Хипоалергенно мляко
биберони - малък номер
помпа за кърма
таблетки за студена стерилизация

Какво още може да се добави?

# 87
  • Мнения: 3 146
2 лимона - утоляват жаждата и не пълнят стомаха.В Шейново пък не даваха да се пие вода и затова ползвахме лимони.
Пакет лигнин - много вървеше .
а всички тези неща ги има в аптеката.Може и нищо да не носиш и на място да видиш от какво имаш нужда.

# 88
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Главоболието е свтрзано с това - доколко грамотно ти слагат упойката.
 Arrow Има ли изтичане на ликвор при слагането - има главоболие.  Close
И след това на организма са му нижни няколко дни, за да си възстанови изгубеното...

# 89
  • Мнения: X
На мен пък поставянето на катетъра не ми беше болезнено - просто неприятно и имаш чувството, че непрекъснато ти се пикае, хем доста ме ровчиха докато разберат правилно ли е сложен, обаче в никакъв случай не беше болезнено - неприятно да, но болезнено не.

Общи условия

Активация на акаунт