Брекети

  • 243 957
  • 1 243
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 80
Какво е усещането като се носят? Чувствате ли се по-малко секси? А мъжете ви как ви приемат? Ами при целувки, не е ли гадно и за двамата?

# 16
Здравейте! Утре ще ми слагат горни брекети,  а след една седмица ще бъда снабдена и с долни. Надявам се че всичко ще бъде наред!  Praynig
Общо струват 1600 евро заедно с лечението ( или около 3000лв), като на мен ми препоръчаха метални защото били по-ефикасни...
Моите поздравления за всички, които си слагат брекети!   bouquet  

# 17
# 18
nosq breketi ot okolo 10 meseca, moite sa sapfireni.. dolnite mi zabi ve4e sa se izpravili napalno, to tam i problema ne be6e tolkova golqm.. gornata mi 4eliust e po zle, v smisal ima6e pove4e kakvo da se doopravq.. ima promqna no ne sa se izrpravili o6te na 100%. Iska mi se po barzo da mi se opravqt zabite ama vremeto mu e maikata  Wink trqbva da se 4aka i da ima6 tarpenie .. emi tova e ako nqkoi iska da mi pi6e ili da me pita za ne6to s radost bih otgovorila.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 521
Може би възрастта на пациента определя скоростта на изправяне. При дъщеря ми на 11г. се изправиха и двете челюсти в перфектна дъга само за 2 месеца. Но на тази възраст още не са им калцирани добре връзките (не претендирам за точност на термините).

# 20
  • Мнения: 91
аз искам да добавя - сапфирените/керамичните като цяло отнемат повече време. металните може да се виждат повече, но ти спестяват няколко месеца и сякаш се отлепват по-рядко, ако изобщо се отлепват.

# 21
  • Мнения: 5 500
А, боли ли?

# 22
  • Мнения: 91
Grinning

зависи.. като ги сложат е доста дискомфортно и не можеш да ядеш твърди неща поне седмица. под твърди неща имам предвид дори хляб - просто зъбите те наболяват. не е болка за умиране.
след това свикваш. когато ти затягат брекетите боли малко, но като цяло си свикнал и за ден/два след това дискомфорта минава.
виж, разраняването на венци/бузи трае повечко- няколко месеца. това боли също. индивидуално е, при някои е малко, при други-доста..
теглиш чертата и преценяваш- до колко искаш да промениш зъбите/захапката си?
брекетите са си ангажимент.. поне 20 пъти ми се е искало да ги махна и сега съм много щастлива, че не го направих. освен естетиката, едни криви зъби/неправилна захапка са предпоставка за пародонтоза и др. проблеми след години.

# 23
  • Мнения: 5 500
Питам защото мъжа ми е носил като ученик, но в казармата са му ги махнали. То вероятно не е било брекети, а т. нар. шини. Сега споменава от време на време, насърчавам го, но той казва, че много го е боляло тогава. Та още мисли...

# 24
  • Мнения: 2 309
Аз съм с керамични брекети и провеждам лечението в Бургас при д-р Обрешкова...цена на горни и долни 1850 лв + допълнително лечение около 500 лв. Близо около 2 500лв.Нося ги вече повече от две години...В самото начало много ме боля,дори и от водата ме болеше,но търпях.Разраняването на бузите и езика не спира и до сега...Но ефекта е чуден PeaceСтрува си търпението!!!
Никога не са ме притеснявали,а и напоследък виждам все повече хора да ги носят - то май-май стана,като мода Mr. Green Laughing

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Хей,здравейте!
И аз нещо съм се зарибила да си сложа брекети. Захапката ми е добре, но на горната челюст вторите зъбчета са ми малко напред, долу всичко е наред. Единственото нещо, което ме спира са разбира се финансите. Не искам да си слагам обикновени, щом става еъпрос за здравето, а и за външния вид винаги искам най-доброто. От Варна съм и ще съм много благодарна, ако ми дадете координати на добър ортодонт с когото да се консултирам. А и инфо за цените ще са ми от полза.

# 26
  • Мнения: 167
Нося брекети от 2 години. Няма изгледи скоро да се отърва от тях. За огромно мое съжаление. Бих казала, че това е едно сериозно и продължително лечение и не е редно да се смята за модно увлечение.
Аз лично за себе си, (след всичко дето изтърпях тези 2 години) бих казала на всеки един, че ако не се нуждае от него, да не го прила. Похарчете тези 2-3 хиляди лева за нещо по приятно.

# 27
  • Мнения: 4 176
Когато бях малка носех бреки за около една година.Сега нямам нужда.Не се обиждайте , обаче една жена да носи шини е доста грозно. Sick

# 28
  • Мнения: 91
Когато бях малка носех бреки за около една година.Сега нямам нужда.Не се обиждайте , обаче една жена да носи шини е доста грозно. Sick

и по-грозни работи има. предпочитам ги пред криви зъби за цял живот.
искам да уточня, че лечение от 2 години трае при проблеми със захапката. ако проблема е единствено в зъбите, то може да трае дори година-година и половина.
предполагам продължителността зависи и от специалиста, както и вида брекети- 'Деймън'3 са доста по-скъпи, но са най-добрите на пазара и лечението трае по-малко с тях.

# 29
  • Мнения: 2 673
на дъщеря ми трябва да се извадят ЧЕТИРИ зъба преди да сложим брекетите..
С вас как беше..


Някой да се е лекувал при д-р Пенчева в Стоматологичния факултет?

Общи условия

Активация на акаунт