Как да се справя с това? Помогнете ми

  • 2 414
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 408
Аз от личен опит ти го казвам. В началото пяна ми излизаше от устата като заговорех за свекърва ми, толкова ме дразнеше, че имах чуството че удар ще получа, впоследствие започнах да си пускам покрай ушите всичките й простотии... и си мълча, тя си говори аз си мълча, или като започне да ми дава много акъли аз спокойно и казвам с две думи как съм решила да направя и тя онемява. Какво може да ми каже? Колкото повече не се занимавам с нея, толкова повече мъжа ми я реже и я прави на сол. И смята че аз съм права. Какво по-хубаво от това. Започна ли да я плюя пред него заема нейната страна. И така му хванах цаката. Само с добро. С лошо нищо не става. И постепенно ти става все по-добре, като ги оставиш те да си вадят очите, а ти си свиркай отстрани и им гледай сеира...
Точен, конктерен съвет - послушай я.
Моята майка и свекърва ми също имат подобен манталитет /имам предвид да се месят непрекъснато/ и на всяка, абсолютно всяка моя реплика, касаеща дъщеря ми- има дуплика от другата страна. Признавам, че отначало се изнервях доста, после по метода на Tristan77, слушам, слушам и накрая спокойно ИНФОРМИРАМ какво съм преценила/решила и точка.
След това се направиха няколко опита да се манипулират нещата през мъжа ми- но доста прозрачно и ги отрязах от корен в началото.
Уважавам и майка ми и свекърва ми, още повече, че много ми помагат, но моето семейство си е мое и не допускам излишни намеси.
Успех, мила  Peace

# 16
  • Мнения: 379
според мен трябва да си доволна, че той е на твоя страна и сте самостоятелни; а те могат да си лаят колкото си искат - керванът си върви

# 17
  • Мнения: 503
Игнор! Не им се ядосвай, те това целят. Кофти е, но някои хора просто са отвратителни и всичко около тях също. Успех!
И аз така мисля. И щом толкова те дразнят, намали "свижданията" с детето.

# 18
много благодаря за всички отговори, доста ми се поизбистриха някои неща в акъла, ще се старая просто да не им обръщам внмимание и туй то, както беше казал някой- "убий простака с мълчание" Crazy
как се стигна дотук ли? Ами смятаха, че на сина им не му е време за женене, след това живяхме няколко месеца там и  се правеха скандали за най-най микроскопичното нещо
главният проблем е , че не им склонихме глава, ами си тръгнахме да си търсим начин да се оправяме сами
а те вместо да са доволни, че се справяме, се озлобяват още повече
искам само да кажа, че когато си тръгнахме преди 3 години си намерих после в багажа косми разни и парцали с кръв, явно се бяха опитали да правят разни магии, така че от тях всичко може да се очаква
ох , искам просто нормално взаимоотношения, толкова ли е трудно Thinking

# 19
  • Мнения: 379
.......
искам само да кажа, че когато си тръгнахме преди 3 години си намерих после в багажа косми разни и парцали с кръв, явно се бяха опитали да правят разни магии, така че от тях всичко може да се очаква
ох , искам просто нормално взаимоотношения, толкова ли е трудно Thinking
#Crazy тези хора не са добре ... какви нормални отношения очакваш? БЯГАЙ ДАЛЕЧ и ПАЗИ ДЕТЕТО!!!

# 20
  • София
  • Мнения: 9 111
Важното е, че когато си се изнесла, мъжът ти е тръгнал с теб. Повярвай има много, които биха останали да се държат за полите на мама и биха пренебрегнали жена и деца.
Нали сте отделени и не зависите от тях. Не се товари. Да си живеят както си знаят. Те децата порастват и много добре си дават сметка за качествата на бабите и дядовците си. Като останат на стари години сами и никой не иска да отиде да ги види, ще им се върне.
Гледай си семейството  spoko  1crib и не се обременявай с хорската злоба, глупост и ограниченост.

Общи условия

Активация на акаунт